Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів
Василь Горбаль поїхав на львівський вулкан

«Плювок в обличчя Львова»?.. Схоже, Горбаль більше не потрібен нинішній владі в Києві… В один день його призначено губернатором і знято звинувачення з Бакая… Горбаля чекає «гарячий прийом»…

Позавчора символічно збіглися в часі два інформаційних повідомлення: президент Янукович призначив банкіра Василя Горбаля губернатором Львівської області, а паралельно апеляційний суд Києва підтвердив законність закриття кримінальних справ щодо екс-голови Держуправління справами Ігоря Бакая. У ЗМІ неодноразово писали про те, що саме Бакай, тодішній фаворит Леоніда Кучми, вирішальним чином посприяв стрімкій бізнесовій, а згодом і політичній кар’єрі Горбаля.

Звичайно, сьогодні «московський утікач» навряд чи здатен пролобіювати якесь кадрове призначення в Україні. До того ж виникають великі сумніви в тому, чи так уже хотів Василь Михайлович їхати на губернаторство до рідного міста з обжитого Києва, де він давно очолює міську організацію Партії регіонів і де обріс значним банківським та будівельним бізнесом. Адже у Львові на одного з лідерів ПР стовідсотково чекатиме не «теплий», а дуже «гарячий» прийом. Якщо не вулкан. І цей громадсько-політичний вулкан може не лише підкоптити новопризначеного губернатора димком (як ісландський), а й добряче облити грязюкою – а потім і «спалити».

Щодо бруду, то процес уже почався: представники львівських еліт закидають кандидатові «дружбу з Табачником та Шуфричем», кажуть про демонстративне неврахування Януковичем думки львів’ян , а відома письменниця й колишній політв’язень Ірина Калинець назвала призначення «плювком в обличчя Львова». Як кажуть, далі буде. Тим паче, що в Інтернеті можна знайти купу всілякого компромату на Горбаля, який часом виглядає дуже неприємно для фігуранта.

Чому ж усе-таки відбулося таке призначення? Навіть незважаючи на те, що, за інформацією газети «Сегодня», проти цього виступила заступниця глави АП Ганна Герман, яка нібито лобіювала народного депутата з фракції ПР Горошкевича.

По-перше, Василя Горбаля можна вважати «відданим солдатом партії» і особисто Віктора Януковича. Завжди намагався виконувати накази й розпорядження точно і вчасно. Інше питання – наскільки це йому вдавалося. Горбаля важко назвати представником якогось із кланів всередині ПР, він не є надто наближеним ні до «ахметовських», ні до «фірташівських», ні до «клюєвських». Він – «януковичівський».

По-друге, у призначенні Горбаля, який народився й до 18 років жив і навчався у Львові, простежується бажання Януковича висловити бодай якийсь «респект і уважуху» західноукраїнській столиці. (Могло ж бути й по-іншому: у Вінницькій області губернатор – уродженець Кіровоградщини й випускник донецького вишу Володимир Демішкан, а в Черкаській – корінний донеччанин Сергій Тулуб). Але поки що ніяких позитивних оцінок з боку львів’ян це прагнення не отримало. Хоч і земляк, а все «регіонал». Проте, зрештою, певні правила пристойності з боку Януковича дотримані.

По-третє, дуже схоже на те, що Горбаль більше не потрібен Януковичу в Києві. Великих електоральних успіхів не досяг, сам на мерських здобув «аж» два з половиною відсотка, на президентських-2010 результат теж не дуже високий. До того ж потужний і впливовий політик ПР Юрій Бойко, представник угруповання Фірташа (нині міністр ПЕК), підім’явши київську обласну організацію ПР, явно націлився й на міську.

Екс-регіонал Тарас Чорновіл у притаманній йому відвертій манері розповідав про цей конфлікт Василя Горбаля з групою Фірташа таке: «Це не те що конфлікт, це притча во язицех! У партії всі без винятку про це говорять як про наочний приклад того, що буде завтра. Нашіптують «сьогодні вони з`їли Горбаля, завтра з`їдять усіх».

- Ви про Бойка і Льовочкіна?

- Так. Вони відібрали у Василя Грицака київську обласну організацію і хотіли міську - у Горбаля. А дві столичні організації це солідно - це вплив, контроль над фракціями в місцевих радах, це ж найдорожча земелька ... Горбаля виштовхували з підприємницької діяльності. Проблеми в його Укргазбанку, в чому мало хто сумнівається, були створені фірташівцями. Було навіть таке, що Горбаль просто зник і не з`являвся ніде».

Отже, бізнес більше фактично не тримає Горбаля в Києві. Укргазбанк, тяжко вражений кризою, він фактично вже не контролює після того, як у березні 2009 року запропонував уряду увійти в число його акціонерів. Якщо називати речі своїми іменами, банк збанкрутів і був націоналізований. Колись рентабельний трест «Київміськбуд-1», з яким пов’язують Горбаля, теж заморозив будівництво столичних об’єктів.

Та обставина, що за Горбалем нині не стоять ні впливові покровителі, ні значний бізнес, робить його дуже зручним для Януковича і стовідсотково керованим. У 2004 році Василь Михайлович довів у Києві, що заради перемоги готовий буквально на все. Як неодноразово писали в пресі, на оприлюднених записах розмов, зроблених у 2004 році, голос, схожий на голос Василя Горбаля, обговорює з керівником штабу Януковича Андрієм Клюєвим виготовлення фальшивих бюлетенів, - «печива». Горбаль заперечує сам факт таких розмов. Але пригадується, як у ніч після першого туру виборів-2004 депутати-нашоукраїнці брали штурмом кафе у Голосієвому, належне нашому «герою», де найняті молоді люди ставили «потрібні» значки в грубих пачках порожніх бюлетенів.

Що ж, ці «вміння й навички» Горбаля можуть виявитися дуже доречними для Януковича й у Львові. Вибори до місцевих органів влади цілком можуть відбутися вже восени поточного року. Якщо, звичайно, ще до того у Львівській обласній раді не збереться дві третини голосів за відставку нового губернатора. Хоча не факт, що глава держави кинеться виконувати чинну Конституцію. Прецеденти дуже вільного поводження з її нормами ми вже бачили.

Судячи з результатів його бізнесової діяльності, Василь Горбаль не є надто вправним менеджером або господарником. Його бізнес-структури фактично в руїнах. І схоже, що, посилаючи його на Львівщину, Янукович в останню чергу керувався прагненням підняти не дуже благополучну економіку області й підупалий добробут її мешканців…

Микола Писарчук
УНІАН

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас