Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів
Чоловіки, ви визначтеся! (8 березня присвячується)

Львів - перше місто на всьому пострадянському українському просторі, яке стало пропагувати осмислене ставлення до свят

Знову це стовпотворіння в метро. Чоловіки згадують: ах, так, Восьме, треба ж своїй щось узяти. 8 березня я завжди згадую Львів, місто свого студентства. Львів - перше місто на всьому пострадянському українському просторі, яке стало пропагувати осмислене ставлення до свят. Тільки у Львові я розумом відзначала, що сьогодні «сьоме листопада – червоний день календаря», оскільки заповнювала листок відвідувача в бібліотеці. А так ніяких святкувань. На Першотравень там з давніх радянських давен їздили садити картоплю. А до 8 березня і в радянські часи ставилися спокійно. Зате справжніми загальноміськими (а не тільки церковними) святами тут були Різдво, Великдень і Трійця. Були завдяки своїм публічним торжествам, вертепам, колядкам, гаївкам. На це навряд чи тут витрачаються великі муніципальні гроші. Всі ці свята, кажучи мовою політиків, - ініціатива знизу. Тобто найсправжнісінька сімейна і компанійська самодіяльність. Але з тією вуличною радістю, розмаїттям, неймовірною милозвучністю колядок-гаївок, як святкує Львів - ніщо не зрівняється. У Львові я звикла отримувати подарунки на зимове свято Миколи Чудотворця (його день є ще в травні), до Різдва і що-небудь маленьке до дня дружин-мироносиць. Це вважається жіночим днем у віруючих жінок. Наче маленьке нагадування, що першими, кому показав Господь свою Воскресіння, були жінки.

Цікаво, що, приїхавши тринадцять років тому до Києва, я очманіла від того, що тут усі святкують. 7 листопада – святкують. 1 травня – святкують (але це день страйку робочих у Чікаго, він більш-менш міжнародний). Ну і 8 березня теж святкують. Найбільшою несподіванкою було виявити в парламенті, що націонал-демократки, які пишаються своєю напівнаціональним, напівцерквним родоводом, теж святкують - носяться з квітами, цьомки-бомки від колег-депутатів. Отакої...

За радянських часів, будучи щирою радянською дитиною, я ходила на демонстрації. Я не просто відзначала, я раділа перемозі Великої Соціалістичної революції і відзначала всі інші віхи «радянського шляху». А потім хай і не відразу, але фактично і психологічно перебравшись в іншу епоху, з часом якось природно зробила свій внутрішній аудит свят. І зізнаюся, що з радянських часів зі мною залишився тільки День Перемоги, з 23 лютого я пвітаю тих, хто служив у Радянській армії. Мені здається, що мислячій людині свята неможливо призначити указами Президента, їх не здатний нав`язати натовп або індустрія розваг.

Мій улюблений філософ сказав, що кожен прожитий день - це осмислене уявлення про життя загалом. І ось мені на державному рівні пропонують осмислено відсвяткувати 8 березня. Я не проти жіночого дня. Я теж дуже люблю весну. Можливо, не всі будують свій святковий календар, прив`язуючи його до церковного календаря. Врешті-решт, є такі трудящі жінки, яким Великий Піст, - не привід відміняти 8 березня. І припускаю, що жінкам хочеться відзначити весну. Але я хочу, щоб мені хто-небудь пояснив, чому саме 8 березня? Чому не перше? Чому не будь-який інший весняний день? Чому я повинна солідаризуватися з двома комуністками Розою Люксембург і Кларою Цеткін, яким спало на думку призначити саме цей день своїм святом?!. Це свято називають міжнародним, але святкували його тільки в СРСР. Від прихильників цього свята я не почула жодного раціонального або історичного пояснення дати. Але при цьому біля квіткових відділів і в супермаркетах – стовпотворіння. Раз на рік, слідуючи радянській традиції, нам поспішають нагадати, що ми – жінки.

Ну а всю цю показуху з миттям посуду і приготуванням їжі чоловіками раз на рік на 8 березня я вважаю побутовою вульгарністю. Чоловіки, ви визначтеся. Або робіть це регулярно, даючи шанс пасії відпочити. Або не робіть взагалі – багато пасій це прощають, і навіть не наполягають.

Так. У моїй нелюбові до 8 березня нічого особистого. Мій тато і мої ньюзмейкери не залишають мене без подарунків, часто - пристойних. В усякому разі, до написання цієї репліки не залишали. Нічого не поробиш - списую на весну.

Але людей своєї тоналі я вітаю з початком Середохресного тижня Великого посту. Добре, що понеділок вихідний, правда?

Маша Міщенко
УНІАН

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас