Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів
Телевізійний ящик Пандори

Він може поставити хрест на кар'єрі багатьох владоможців

Чому бізнесмен Петро Димінський і його оточення вирішили взяти на себе лаври львівських "майорів Мельниченків" і оприлюднити плівки з відеозаписами, які викривають керівництво ЛОДТРК у не зовсім прозорій фінансовій і майновій політиці - рівняння, яке, найбільш імовірно, має відразу кілька відповідей. 24 листопада Львівська облрада призупинила свою участь в телерадіокомпанії "УТ-Захід". За це рішення проголосували 95 депутатів, 21 - не брали участі у голосуванні. Але не це визначальне.

У цей же вівторок, 24 листопада, гендиректор ЛОДТРК Ярослав Климович у прямому ефірі посипав голову попелом, покаявся, попросив пробачення в інвестора Петра Димінського "за надмірні емоції", доводив, що "конфлікт вичерпано" і запевнив, що готовий і далі плідно співпрацювати! Про покаянний виступ вчорашнього сміливця багато телевізійників знали попередньо. Такого приниження чиновника такого рангу Львів ще не бачив!!! Адже ще в п'ятницю, 20 листопада, цей чоловік переконував глядачів у "рейдерстві" і, зокрема, на цьому ж каналі розпачав: "Уявіть собі, що ваш квартирант починає вас бити! Прийшла охорона, якій дали вказівку, що з 19.00 ми припиняємо трансляцію. Вказівку дав інвестор. Ми викликали правоохоронні органи. Плівки змонтовано.

Інвестор мене лякав цими компроматами: якщо "ви не підпишете, якщо не зробите". Два роки тому нам підставили підставного директора п. Нормана (під час прес-конференції 25 листопада пан Хвойницький запевнив, що Норман "правдивий" і взагалі "він тепер чоловік письменниці Ірени Карпи". - Авт.) Я думаю, що я не один був у цьому офісі. Втрачає та людина, на яку готують компромат, але ще більше втрачає та людина, яка його готує, - Петро Димінський!!!" Що ж мало статися за ці кілька днів, щоб гендиректор ЛОДТРК Ярослав Климович так діаметрально змінив свою думку?!!

Для початку з'ясуємо деякі нюанси: на початку 2009 року було створено ТзОВ "Телерадіокомпанія "УТ-Захід". Її співзасновниками стали ТзОВ "Міст-ТБ", почесний Президент футбольного клубу "Карпати" Петро Димінський і комунальне "Львів-ТБ" - структура, вельми наближена до останнього. Всі ці ланки мали стати складовою великого ТБ-холдінгу. В березні 2009 року Львівська облрада внесла до статутного фонду "УТ-Захід" майно спільної власності територіальної громади області загальною вартістю 1 млн 885 687 грн, отримавши в статутному фонді 33, 3%.

Далі я дозволю собі навести низку цитат з оприлюднених Димінським і К плівок на кабельному телебаченні, аби громада зрозуміла, звідки у держчиновника такого рангу з'явилася така поступливість. Розмова на плівках розділена на три блоки, де поперемінно спілкуються власник "Карпат" Петро Димінський, генеральний директор ФК "Карпати" Ігор Дедишин, з одного боку, та гендиректор ЛОДТРК Ярослав Климович, його син, директор "Міст-ТБ" Ярослав Ярославович Климович, директор обласного комунального телебачення "Львів-ТБ" Михайло Хвойницький і нинішній заступник голови Державного комітету з телебачення та радіомовлення Микола Білоус - із іншого. Запис зроблено 10 липня 2009 року стаціонарною камерою, встановленою у лівому верхньому кутку кімнати в офісі П.П. Димінського. Аби уникнути судових позовів і звинувачень у необ'єктивності, "Ратуша" подає уривки розмов без ідентифікації співрозмовників.

- Коли більше року тому ми розпочинали цей проект, це були одні терміни і одні гроші. Тепер - зовсім інші. Розпочинали ми з 300 тисяч. Купував я "Міст" і "Львів-ТБ". Гроші, до речі, Миколі Андрійовичу давав, а не Вам. Можливо, Ви цього не знаєте. Але нині в "Львів-ТБ" уже вкладено близько
9 млн доларів. На центральну апаратну ми вже потратили $ 1 млн. У мене 33%, у вас - 33%, і 33% - у "Моста", які за домовленістю теж належать мені. Я роблю "УТ-Захід" бізнесовим проектом і 1 вересня ми сядемо і вирішимо, що з ним робити. Може, продати і тоді ви отримаєте свої кошти, а я - свої. Я переконаний, що доля майбутнього Президента і майбутньої Верховної Ради буде вирішуватися у Львові. Під це ми і заснували цей канал. Просто так когось підтримувати - нема сенсу. Хтось захоче його купити - будь ласка. Тому мене, в першу чергу, цікавить ефірне мовлення. Мене цікавить Львівська, Франківська і Тернопільська області - ті райони, де формується громадська думка.

* * *

- Я ще індивідуально хотів поспілкуватися по приміщенню.
Я в бюджеті виписав 603 тис. на проведення ремонтних робіт.
- Секундочку, я не даю грошей на ремонт приміщень, яких я не маю і що це за зарплата 115 тисяч на 18 людей. Це по 6,5 тис. грн на людину?! За що такі гроші?! В мене люди в клубі отримують менше!
А що це за "ремонт машин:?!! То ти що хочеш, щоб я на Ес-Ті-Ві сам у себе свої автомобілі викупив?!! За кого мене маєте?!!

* * *

- Тут сидить такий Цеголко, представник Національної ради, то він і на мене, і на Климовича починає писати доповідні, що ми, мовляв, порушуємо закони.
- Це ж який Цеголко?
- Цеголко той, що його син на 5 каналі.
- То, може, треба було дати йому грошей?
- Це був би найпростіший варіант. Але тоді це стане постійним, і щодня треба буде давати щораз більше і більше. Хоча його можна гарно обставити і змінити.

* * *

- Як би ми з вами, Петре Петровичу, зустрілись раніше, я би Вам запропонував прекрасний об'єкт на вул. Пекарській - поліграфічна база видавництва Львівської обласної ради. Там величезна площа. Триповерховий польський старий будинок із бетонними перекриттями. Ті об'єкти, які знаходяться біля "Жоржа", ми б могли їх забрати собі під рекламну агенцію. Була пропозиція від нас до облради забрати собі кінотеатр "Львів" у Стрийському парку, кінематографічну базу на Чорновола. Там теж величезні площі. Це майно ми могли б легко забрати. Це зменшить ваші фінансові ризики.

* * *

- Я не можу допустити, щоб 9 млн лежали не відомо де, я від цього не отримую навіть морального задоволення. Із 3 ночі до 6 ночі - мене цей час взагалі не цікавить. Я говорю з позиції бізнесмена. "УТ-Захід" чомусь йде вночі, а "Львів-ТБ" - вдень. Вночі я сплю! Я хотів би, щоб даний час належав "УТ-Захід". Вночі хай показує 12 канал. Ми можемо так зробити?
- Але ж у мене є держзамовлення! І до речі, мені донині не заплатили 19 тис. грн за передачу про команду "Карпати"!
- Ігоре! Чому маю вислуховувати про якісь 19 тис.?! А Ви звертайтесь - якщо якісь проблеми - до мене напряму.
- Та я вас не хотів турбувати по таких дрібницях.
- Якщо не хотіли турбувати по дрібницях тоді, то навіщо піднімаєте це питання зараз, коли ми вирішуємо, в який саме час показувати "УТ-Захід"?!!

* * *

- Починаються "понти": зустрічалися, але нічого не зробили. Це як Ющенко: говорить, аж плакати хочеться, а як зробити, то нічого не може. Тому ми тут будемо голосувати тільки за Тимошенко.
- А що хіба Янукович поганий мужик?

* * *

- Телебачення є телебачення, але мене цікавить і власність. І ми повинні цю власність за вказаними вами схемами завести в "УТ-Захід". То на кого оформлений цей будинок?
- Він оформлений на "Медіа-Сервіс", фірма ця належить моїй людині.
Проводимо поліпшення, ремонтні роботи, звертаємося в Фонд держмайна і десь з 1 жовтня будинок буде наш.
- Ти просиш на цей будинок 600 тисяч доларів, котрі я маю витягти з бізнесу, а який від цього економічний ефект?
- Під цей будинок дають 15 - 20 соток землі. Йдуть вибори, ми будемо давити депутатів, щоб цей будинок був наш.
- А який попит на цей будинок?
- Звідки я можу знати, скільки коштує цей будинок? Але 600 кв. метрів на Високому Замку хіба не коштує 600 тис.$?! За цей будинок митник, який живе неподалік, хотів давати 1 млн.
- "Медіа-Сервіс", кажеш, кому належить?
- Мені.
- Ну то продай його за 1 долар "Мосту".
- Але там моя дружина працює...
- Нехай працює.

* * *

Можна ще довго лякати читача несподіваними відкриттями: схемами перетворення державного каналу на приватний (без участі трудового колективу), а громадського майна - на складову бізнесових схем (чомусь без жодного правоохоронного чи депутатського контролю). Але будемо говорити по-факту: співвласник "УТ-Захід" Петро Димінський зробив хід першим і виграв! А медіабоси, Климович і К програли. Наразі вони заспокоюють себе тим, що програна битва - ще не вся війна, але виглядає на те, що їхні хороші часи вже позаду. І горе переможеним - їх будуть гнати, не беручи полонених!

Під час прес-конференції в середу п. Дедишин заявив, що до цієї історії має якийсь стосунок міський голова Львова А. Садовий. Наразі і версія про те, що одні хотіли "злити" новий телеканал БЮТу, а інші цьому завадили, не позбавлена сенсу. Другою складовою виникнення конфлікту, поза всяким сумнівом, став фінансовий чинник: дуже вже пан Димінський і К не любить, коли його К "кидає" яка-небудь інша К. Але найцікавіша інформація - записи з офісу Петра Димінського. Скільки їх (адже п. Климович казав правду: там був не лише він)? Які зустрічі і з ким зафіксовані на відеоплівці? Скільки саме і на що просили? Хто? Які схеми розкрадання, відмивання, привласнення пропонували? Про які "відкати" говорили? Яким чином, проти кого і з якою метою ці вибухонебезпечні відео-записи оприлюднюватимуть? Чи буде застосований цей компромат (у тому, що це - серйозний компромат, ніхто не має сумніву) на президентських і місцевих виборах? І врешті: наскільки страшним є той ящик Пандори, і чи не надто ризикує той, хто його сьогодні привідкрив?

Микола САВЕЛЬЄВ

P.S. Нацтелерадіо: негайно розібратись!!! Виконувач обов'язків голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Андрій Мирошніченко дав доручення представникові Нацради у Львівській області Петрові Цеголку розібратись у ситуації на Львівській обласній державній телерадіокомпанії (ЛОДТРК), інформує "Телекритика".
Після цього державний наглядовий орган вирішуватиме, що робити у цій ситуації. Він називає випадок, коли "три мовники не змогли нормально співпрацювати, і господарські відносини перейшли в площину бойових дій", безпрецедентним. "Це неприпустимо, - впевнений він. - Так само неприпустимим є те, що мовники врегульовують питання передачі прайм-тайму. Якщо у Львові були випадки передачі прав на мовлення від однієї компанії до іншої, винні будуть суворо покарані. Сітка мовлення вписується в умови ліцензії, і мовники не мають права самі її змінювати".
Ратуша

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас