Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Телевізійний ящик Пандори

Він може поставити хрест на кар'єрі багатьох владоможців

Чому бізнесмен Петро Димінський і його оточення вирішили взяти на себе лаври львівських "майорів Мельниченків" і оприлюднити плівки з відеозаписами, які викривають керівництво ЛОДТРК у не зовсім прозорій фінансовій і майновій політиці - рівняння, яке, найбільш імовірно, має відразу кілька відповідей. 24 листопада Львівська облрада призупинила свою участь в телерадіокомпанії "УТ-Захід". За це рішення проголосували 95 депутатів, 21 - не брали участі у голосуванні. Але не це визначальне.

У цей же вівторок, 24 листопада, гендиректор ЛОДТРК Ярослав Климович у прямому ефірі посипав голову попелом, покаявся, попросив пробачення в інвестора Петра Димінського "за надмірні емоції", доводив, що "конфлікт вичерпано" і запевнив, що готовий і далі плідно співпрацювати! Про покаянний виступ вчорашнього сміливця багато телевізійників знали попередньо. Такого приниження чиновника такого рангу Львів ще не бачив!!! Адже ще в п'ятницю, 20 листопада, цей чоловік переконував глядачів у "рейдерстві" і, зокрема, на цьому ж каналі розпачав: "Уявіть собі, що ваш квартирант починає вас бити! Прийшла охорона, якій дали вказівку, що з 19.00 ми припиняємо трансляцію. Вказівку дав інвестор. Ми викликали правоохоронні органи. Плівки змонтовано.

Інвестор мене лякав цими компроматами: якщо "ви не підпишете, якщо не зробите". Два роки тому нам підставили підставного директора п. Нормана (під час прес-конференції 25 листопада пан Хвойницький запевнив, що Норман "правдивий" і взагалі "він тепер чоловік письменниці Ірени Карпи". - Авт.) Я думаю, що я не один був у цьому офісі. Втрачає та людина, на яку готують компромат, але ще більше втрачає та людина, яка його готує, - Петро Димінський!!!" Що ж мало статися за ці кілька днів, щоб гендиректор ЛОДТРК Ярослав Климович так діаметрально змінив свою думку?!!

Для початку з'ясуємо деякі нюанси: на початку 2009 року було створено ТзОВ "Телерадіокомпанія "УТ-Захід". Її співзасновниками стали ТзОВ "Міст-ТБ", почесний Президент футбольного клубу "Карпати" Петро Димінський і комунальне "Львів-ТБ" - структура, вельми наближена до останнього. Всі ці ланки мали стати складовою великого ТБ-холдінгу. В березні 2009 року Львівська облрада внесла до статутного фонду "УТ-Захід" майно спільної власності територіальної громади області загальною вартістю 1 млн 885 687 грн, отримавши в статутному фонді 33, 3%.

Далі я дозволю собі навести низку цитат з оприлюднених Димінським і К плівок на кабельному телебаченні, аби громада зрозуміла, звідки у держчиновника такого рангу з'явилася така поступливість. Розмова на плівках розділена на три блоки, де поперемінно спілкуються власник "Карпат" Петро Димінський, генеральний директор ФК "Карпати" Ігор Дедишин, з одного боку, та гендиректор ЛОДТРК Ярослав Климович, його син, директор "Міст-ТБ" Ярослав Ярославович Климович, директор обласного комунального телебачення "Львів-ТБ" Михайло Хвойницький і нинішній заступник голови Державного комітету з телебачення та радіомовлення Микола Білоус - із іншого. Запис зроблено 10 липня 2009 року стаціонарною камерою, встановленою у лівому верхньому кутку кімнати в офісі П.П. Димінського. Аби уникнути судових позовів і звинувачень у необ'єктивності, "Ратуша" подає уривки розмов без ідентифікації співрозмовників.

- Коли більше року тому ми розпочинали цей проект, це були одні терміни і одні гроші. Тепер - зовсім інші. Розпочинали ми з 300 тисяч. Купував я "Міст" і "Львів-ТБ". Гроші, до речі, Миколі Андрійовичу давав, а не Вам. Можливо, Ви цього не знаєте. Але нині в "Львів-ТБ" уже вкладено близько
9 млн доларів. На центральну апаратну ми вже потратили $ 1 млн. У мене 33%, у вас - 33%, і 33% - у "Моста", які за домовленістю теж належать мені. Я роблю "УТ-Захід" бізнесовим проектом і 1 вересня ми сядемо і вирішимо, що з ним робити. Може, продати і тоді ви отримаєте свої кошти, а я - свої. Я переконаний, що доля майбутнього Президента і майбутньої Верховної Ради буде вирішуватися у Львові. Під це ми і заснували цей канал. Просто так когось підтримувати - нема сенсу. Хтось захоче його купити - будь ласка. Тому мене, в першу чергу, цікавить ефірне мовлення. Мене цікавить Львівська, Франківська і Тернопільська області - ті райони, де формується громадська думка.

* * *

- Я ще індивідуально хотів поспілкуватися по приміщенню.
Я в бюджеті виписав 603 тис. на проведення ремонтних робіт.
- Секундочку, я не даю грошей на ремонт приміщень, яких я не маю і що це за зарплата 115 тисяч на 18 людей. Це по 6,5 тис. грн на людину?! За що такі гроші?! В мене люди в клубі отримують менше!
А що це за "ремонт машин:?!! То ти що хочеш, щоб я на Ес-Ті-Ві сам у себе свої автомобілі викупив?!! За кого мене маєте?!!

* * *

- Тут сидить такий Цеголко, представник Національної ради, то він і на мене, і на Климовича починає писати доповідні, що ми, мовляв, порушуємо закони.
- Це ж який Цеголко?
- Цеголко той, що його син на 5 каналі.
- То, може, треба було дати йому грошей?
- Це був би найпростіший варіант. Але тоді це стане постійним, і щодня треба буде давати щораз більше і більше. Хоча його можна гарно обставити і змінити.

* * *

- Як би ми з вами, Петре Петровичу, зустрілись раніше, я би Вам запропонував прекрасний об'єкт на вул. Пекарській - поліграфічна база видавництва Львівської обласної ради. Там величезна площа. Триповерховий польський старий будинок із бетонними перекриттями. Ті об'єкти, які знаходяться біля "Жоржа", ми б могли їх забрати собі під рекламну агенцію. Була пропозиція від нас до облради забрати собі кінотеатр "Львів" у Стрийському парку, кінематографічну базу на Чорновола. Там теж величезні площі. Це майно ми могли б легко забрати. Це зменшить ваші фінансові ризики.

* * *

- Я не можу допустити, щоб 9 млн лежали не відомо де, я від цього не отримую навіть морального задоволення. Із 3 ночі до 6 ночі - мене цей час взагалі не цікавить. Я говорю з позиції бізнесмена. "УТ-Захід" чомусь йде вночі, а "Львів-ТБ" - вдень. Вночі я сплю! Я хотів би, щоб даний час належав "УТ-Захід". Вночі хай показує 12 канал. Ми можемо так зробити?
- Але ж у мене є держзамовлення! І до речі, мені донині не заплатили 19 тис. грн за передачу про команду "Карпати"!
- Ігоре! Чому маю вислуховувати про якісь 19 тис.?! А Ви звертайтесь - якщо якісь проблеми - до мене напряму.
- Та я вас не хотів турбувати по таких дрібницях.
- Якщо не хотіли турбувати по дрібницях тоді, то навіщо піднімаєте це питання зараз, коли ми вирішуємо, в який саме час показувати "УТ-Захід"?!!

* * *

- Починаються "понти": зустрічалися, але нічого не зробили. Це як Ющенко: говорить, аж плакати хочеться, а як зробити, то нічого не може. Тому ми тут будемо голосувати тільки за Тимошенко.
- А що хіба Янукович поганий мужик?

* * *

- Телебачення є телебачення, але мене цікавить і власність. І ми повинні цю власність за вказаними вами схемами завести в "УТ-Захід". То на кого оформлений цей будинок?
- Він оформлений на "Медіа-Сервіс", фірма ця належить моїй людині.
Проводимо поліпшення, ремонтні роботи, звертаємося в Фонд держмайна і десь з 1 жовтня будинок буде наш.
- Ти просиш на цей будинок 600 тисяч доларів, котрі я маю витягти з бізнесу, а який від цього економічний ефект?
- Під цей будинок дають 15 - 20 соток землі. Йдуть вибори, ми будемо давити депутатів, щоб цей будинок був наш.
- А який попит на цей будинок?
- Звідки я можу знати, скільки коштує цей будинок? Але 600 кв. метрів на Високому Замку хіба не коштує 600 тис.$?! За цей будинок митник, який живе неподалік, хотів давати 1 млн.
- "Медіа-Сервіс", кажеш, кому належить?
- Мені.
- Ну то продай його за 1 долар "Мосту".
- Але там моя дружина працює...
- Нехай працює.

* * *

Можна ще довго лякати читача несподіваними відкриттями: схемами перетворення державного каналу на приватний (без участі трудового колективу), а громадського майна - на складову бізнесових схем (чомусь без жодного правоохоронного чи депутатського контролю). Але будемо говорити по-факту: співвласник "УТ-Захід" Петро Димінський зробив хід першим і виграв! А медіабоси, Климович і К програли. Наразі вони заспокоюють себе тим, що програна битва - ще не вся війна, але виглядає на те, що їхні хороші часи вже позаду. І горе переможеним - їх будуть гнати, не беручи полонених!

Під час прес-конференції в середу п. Дедишин заявив, що до цієї історії має якийсь стосунок міський голова Львова А. Садовий. Наразі і версія про те, що одні хотіли "злити" новий телеканал БЮТу, а інші цьому завадили, не позбавлена сенсу. Другою складовою виникнення конфлікту, поза всяким сумнівом, став фінансовий чинник: дуже вже пан Димінський і К не любить, коли його К "кидає" яка-небудь інша К. Але найцікавіша інформація - записи з офісу Петра Димінського. Скільки їх (адже п. Климович казав правду: там був не лише він)? Які зустрічі і з ким зафіксовані на відеоплівці? Скільки саме і на що просили? Хто? Які схеми розкрадання, відмивання, привласнення пропонували? Про які "відкати" говорили? Яким чином, проти кого і з якою метою ці вибухонебезпечні відео-записи оприлюднюватимуть? Чи буде застосований цей компромат (у тому, що це - серйозний компромат, ніхто не має сумніву) на президентських і місцевих виборах? І врешті: наскільки страшним є той ящик Пандори, і чи не надто ризикує той, хто його сьогодні привідкрив?

Микола САВЕЛЬЄВ

P.S. Нацтелерадіо: негайно розібратись!!! Виконувач обов'язків голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Андрій Мирошніченко дав доручення представникові Нацради у Львівській області Петрові Цеголку розібратись у ситуації на Львівській обласній державній телерадіокомпанії (ЛОДТРК), інформує "Телекритика".
Після цього державний наглядовий орган вирішуватиме, що робити у цій ситуації. Він називає випадок, коли "три мовники не змогли нормально співпрацювати, і господарські відносини перейшли в площину бойових дій", безпрецедентним. "Це неприпустимо, - впевнений він. - Так само неприпустимим є те, що мовники врегульовують питання передачі прайм-тайму. Якщо у Львові були випадки передачі прав на мовлення від однієї компанії до іншої, винні будуть суворо покарані. Сітка мовлення вписується в умови ліцензії, і мовники не мають права самі її змінювати".
Ратуша

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас