Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Маски–шоу. Лікарі радять захищатися масками та «оксолінкою», але в аптеках уже немає ні того, ні іншого

В останні дні по всій Україні тільки й чути про страшний вірус, який косить людей. За неофіційними даними (із джерел «УМ»), свинячий грип, який призводить до блискавичної форми пневмонії, вже дістався до Києва — 20 осіб потрапили до лікарні у важкому стані, один пацієнт помер. Тож питання «чим рятуватися і як запобігти заразі» стало нагальним не лише для мешканців західнихї регіонів, а й для всієї країни. Редакція «УМ» винятком не стала. Більшість журналістів від самого вчорашнього ранку надзвонювала знайомим лікарям, щоб з’ясувати, чим же треба запасатися в аптеці.

«Мій» лікар (він працює завідувачем відділення однієї з київських лікарень) порадив поменше бувати в місцях великого скупчення людей, якщо є можливість, не їздити в громадському транспорті та в жодному разі не переохолоджуватися (особливо це стосується дітей, старих людей та осіб із хронічними захворюваннями). Лікар–інфекціоніст Андрій Кравченко розповів «УМ», що дорослим і дітям щоразу перед виходом на вулицю треба змащувати в носі оксоліновою маззю, щоб уберегти слизову оболонку від ураження вірусною інфекцією. Вірус грипу, натрапивши на захисний жирний шар, не зможе «причепитися» до вразливих клітин органа дихання, і людина уникне зараження. Але спеціаліст наголошує на кількох нюансах. По–перше, зберігати мазь треба в холодильнику, тому її не поносиш із собою в сумці (інакше препарат втратить свої властивості). А по–друге, через кілька годин після застосування залишки мазі обов’язково треба зчистити. Тому що за цей час речовина вбирає з повітря пил, віруси та бактерії, й із захисного бар’єра перетворюється на розсадник патогенів.

А головний дитячий інфекціоніст країни Сергій Крамарєв додав, що дітям і дорослим треба мити руки з милом щогодини або кожні дві години, і щоразу — після відвідування місць великого скупчення людей. Бо вірус може передаватися і через шкіру — достатньо схопитися за поручень, де лишився свіжий вірус, а потім рукою потерти очі або подлубатися в носі. Тому спеціаліст наполегливо рекомендує: упродовж усієї поїздки в транспорті, якщо ви торкаєтеся поручнів, дверей, вікон, інших поверхонь, у жодному разі не чіпайте обличчя, особливо очей, носа, рота — аж поки не вимиєте руки з милом. Цей простий метод дозволяє зменшити ризик інфікування як звичайним, сезонним, так і каліфорнійським грипом.

Також лікарі радять промивати ніс розчином морської солі щоразу після приходу на роботу (після поїздки в транспорті) та після повернення додому. А колезі по роботі, яка виховує маленьку дитину, педіатр порадила бризкати малій у ніс спеціальний спрей на основі морської води. І терміново забрати дитину з садочка та відвезти в село, до бабусі. Медик розповіла, що дитині краще відсидітися подалі від Києва до початку морозів. А тоді вже вірус не становитиме такої загрози — надворі він ставатиме неактивним.

Головний держсанлікар України Олександр Біловол пояснює, що кожному з нас варто застосовувати захисні маски, коли ми збираємося в лікарню, на ринок, у продуктовий магазин і просто спілкуємося з людьми. «Це стосується кожного з нас, — каже пан Біловол. — Ви знаєте, що навколо масок було багато сміху, коли в аеропортах у них зустрічали пасажирів. Але такі засоби дають результат, під час контакту з інфікованою особою можуть упередити інфекцію. Не забувайте, що грип передається переважно повітряно–крапельним шляхом».

Загалом же поради різних лікарів стосовно профілактики грипу можна звести до такої схеми: вживати інфлюцид та афлубін (інший варіант — інфлюцид та анаферон), оксолінку, вітаміни (у першу чергу вітамін С), промивати ніс розчином морської солі, побільше провітрювати приміщення, мити руки з милом і носити захисні маски. Утім коли журналісти «УМ» здійснили невеличкий рейд по аптеках у пошуках цих ліків, то з’ясувалося, що ні масок, ні осколінової мазі, ні специфічних противірусних препаратів у продажу не було.

А ТИМ ЧАСОМ...

Україну поки не ізолюють

Державна санітарна інспекція Польщі відстежує ситуацію з можливою вірусною епідемією в Україні, але на даний момент не бачить підстав для обмеження чи закриття руху на спільному кордоні, повідомляє УНІАН. Утім учора інспекція доручила своїм відділенням у Жешуві та Любліні посилити санітарний контроль у пунктах пропуску на спільному кордоні, а також моніторити поточну ситуацію. Тим часом у пунктах пропуску на західному кордоні України вже запроваджено медогляд усіх, хто в’їжджає на нашу територію.

Наталя РОТАЙ
Україна молода

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас