Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Епідемія в Західній Україні забрала життя 37 людей

Епідемія грипу та гострих респіраторних захворювань в Західній Україні вже забрала життя 37 людей, повідомило сьогодні видання КоммерсантЪ-Украина. Як зазначив Ъ у своїй статті "Запалення не з легких", головною особливістю протікання хвороби є ураження легень, в результаті чого люди помирають від пневмонії. Лікарі намагаються розпізнати збудника даного захворювання, від якого станом на 29 жовтня померло 37 осіб. Кількість хворих обчислюється десятками тисяч.

Видання нагадує, що санепідемслужба Львівської області звернулася до жителів із закликом не виходити до місць масового скупчення людей без спеціальної маски-респіратора. Причиною цього стала епідемія грипу та гострих респіраторних захворювань, через яку закрито на карантин всі вищі навчальні заклади, школи і дитячі садки області.

За інформацією МОЗ, станом на вечір 29 жовтня у Львівській області від епідемії померло 12 осіб. За інформацією заступника начальника головного управління охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Ірини Микитчак, вони померли від пневмонії. Всього в області зараз хворі на простудні захворювання понад 9 тисяч осіб.

Як повідомив КоммерсантЪ-Украина головний лікар лікарні швидкої допомоги Львова Мирон Борисевич, у місті зареєстровано п'ять летальних випадків. "У всіх хворих, що надійшли до лікарень, спостерігалися однакові симптоми розвитку захворювання: дуже висока температура, кашель, який не дає нормально дихати. При цьому хвороба прогресує надзвичайно швидко. Зараз всі аналізи направлені на експертизу в Київ", - пояснив Борисевич.

Також видання зазначило, що на оголошений карантин жителі Львова відреагували швидко - багато хто з них вчора закуповували про запас ліки від простудних захворювань і грипу. Крім того, в аптеках закінчилися гумові рукавички і захисні маски. "Люди скуповують всі ліки, іноді по декілька упаковок, навіть не знаючи, чи потрібно це їм", - розповіла керівник Львівської аптечної асоціації Неля Бик.

Мер міста Андрій Садовий намагався заспокоїти городян, повідомивши, що всі медичні установи Львова працюють в посиленому режимі. "Удвічі збільшено кількість машин швидкої допомоги, які виїжджають на виклики. Кожному хворому буде надана медична допомога. Ситуація в місті контролюється повністю", - запевнив видання мер Львова.

Не менш складна ситуація склалася і в Дрогобицькому районі області, де також померли п'ятеро людей. Як повідомив начальник управління охорони здоров'я Дрогобицької міськради Андрій Шекенич, на відміну від Львова, у жителів району хвороба протікала по-різному: "Дитина поступила в лікарню і померла через вісім годин. Один дорослий - через добу, другий - через дві доби, і ще двоє хворих померли на четверту добу ". За словами Шекенича, перші симптоми захворювання - висока температура, ломота м'язів і головний біль - у пацієнтів могли з'явитися тільки на 15-у добу після фактичного початку хвороби.

Крім Львівської області, раніше було оголошено карантин у навчальних закладах Івано-Франківської та Тернопільської областей. За інформацією МОЗ, в Івано-Франківській області налічується близько 1,5 тисяч хворих на грип та гострі респіраторні захворювання, шестеро вже померли. Учора в Івано-Франківську різко зменшилася кількість перехожих на вулиці і пасажирів у громадському транспорті. Городяни так само, як і у Львові, скуповують ліки у великих кількостях і намагаються якомога рідше відвідувати людні місця.

Як повідомив головний лікар Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні Роман Остяк, у хворих з летальним результатом спостерігалися схожі симптоми: все починалося з невеликого підвищення температури - до 37,2-37,3 ° С - і невеликого покашлювання. На другий і третій дні з'являвся невеликий нежить, а на третій-п'ятий дні - різка задишка, після чого хворим ставало важко дихати. "При переведенні на апарат штучного дихання їм практично неможливо було провентилювати легені", - розповів Остяк, зауваживши, що смерть наступала в результаті набряку легенів.

Поки у медиків немає єдиної думки, що є збудником хвороби. Головний санітарний лікар Тернопільської області Степан Дністрян вважає, що причиною смертних випадків є невідомі віруси. Як пояснила заступник головного санітарного лікаря області Нінель Цяпа, всі померлі зверталися за допомогою до медиків на п'ятий-шостий день після початку хвороби, коли надавати її вже було пізно. "Для цього штаму грипу характерним є ураження легень. Від високої температури людина практично" згорає ", - зазначила Цяпа. За її словами, вірусологічна лабораторія обласної санепідемстанції намагається виявити збудника хвороби, а поки лікарі застосовують противірусні препарати.

За даними МОЗ, найбільшу кількість хворих зареєстровано у Тернопільській області - 27,3 тисяч осіб. При цьому там вже померли 12 чоловік. Ще по три людини померли в Чернівцях та Рівненської області та одна - на Закарпатті. У Закарпатській, Рівненській та Чернівецькій областях поки немає епідемії, проте начальник управління охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації Ігор Шкробанець наполягає на тому, щоб в області якомога швидше оголосили карантин. "Оскільки перебіг хвороби дуже складний, а тип вірусу не встановлено, ми не можемо чекати, коли настане епідемія", - заявив він.

Заступник начальника головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської держадміністрації Володимир Загородній заявив, що в Києві немає загрози епідемії. Минулого тижня епідеміологічний поріг становив трохи більше 27 тисяч осіб, при цьому на грип та ГРВІ захворіли 17,6 тисяч осіб. "Тобто до епідеміологічного порогу ми не дотягли майже 35%", - зазначив пан Загородній. Тим часом учора Ъ виявив, що принаймні у двох аптеках, розташованих у Печерському районі, розкуплені всі маски.

Пояснюючи виникнення епідемії саме в західних районах країни, голова Асоціації інфекціоністів України Михайло Андрейчик припустив, що вона могла виникнути через перепади температур. "Це епідемія гострої вірусної інфекції з групи інфекцій дихальних шляхів. Триває дослідження матеріалів хворих. Клініка дуже близька до діагнозу грип. Але остаточну відповідь отримають через добу, коли лабораторія зможе розпізнати збудника", - заявив Андрейчик.

Як повідомив 29 жовтня під час засідання уряду міністр охорони здоров'я Василь Князевич, до наступного тижня буде "встановлено конкретну природу вірусу": або це традиційний грип, або "каліфорнійський" A/H1N1, більш відомий як свинячий грип. "Працюють як наші лабораторії, так і міжнародні, у тому числі європейські та російські", - уточнив він.

Князевич також повідомив, що в МОЗ створено оперативний штаб з контролю за епідеміологічною ситуацією, а в Тернопільську область виїхала фахова комісія у складі вчених Національної академії наук та Академії медичних наук для з'ясування причин, що призвели до летальних наслідків. Крім того, Міністерство охорони здоров'я вчора рекомендувало громадянам зосередитися на профілактичних заходах - зокрема, повноцінно харчуватися, включаючи вітаміни, загартовуватися, регулярно провітрювати приміщення, мити руки з милом, використовувати засоби нетрадиційної медицини, загальнозміцнюючі і гомеопатичні препарати.

Державна надзвичайна протиепідемічна і протиепізоотична комісія збереться в п'ятницю вранці, 30 жовтня.

Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов увечері 29 жовтня, коментуючи ситуацію з поширенням грипу та ГРВІ в Україні, повідомив, що сьогодні вранці, 30 жовтня, збереться державна надзвичайна протиепідемічна і протиепізоотична комісія. Раніше Міністерство охорони здоров'я підтвердило 30 випадків смерті від грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань, починаючи з 19 жовтня, у Тернопільській, Івано-Франківській та Львівській областях.


За матерiалами КоммерсантЪ-Украина

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас