Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Стати героєм України можна за $250 тисяч?

Вищі державні винагороди чиновники роздають за гроші всім бажаючим

Великий скандал розгорається довкола присвоєння вищих державних винагород. І раніше ходили чутки, що героями України і кавалерами різних орденів стають не лише заслужені люди, а й просто ті, хто хоче медальку "для форсу" начепити (підприємці, видні чиновники) і готовий за це заплатити гроші. Тепер же про це чиновників Секретаріату Президента говорять відкрито, - пише "Сегодня".

"На будь-яку винагороду, у тому числі найвищу - звання Героя України, - є своя такса, - заявив нам народний депутат від БЮТ Андрій Сенченко. - Всі це знають, але вголос не говорять, розуміючи, що довести факт дуже важко, якщо взагалі можливо".

За словами нардепа, наближення виборної кампанії, а також криза позначилися на розцінках. Вони стали менше. Також, чим вище посада у чиновника, тим дешевше він бере за послуги. "Мені відомий факт, коли один південець заплатив за "Героя України" 5 млн доларів, - говорить Сенченко. - Почувши про це, один із керівників Секретаріату Президента, з яким я розмовляв, вигукнув: "Та ну, я б узявся і за 250 тисяч!"

Нардеп говорить, що за гроші також роздаються і генеральські звання. Заступник керівника Служби держнагород і геральдики Секретаріату Президента Віктор Бузало назвав всі ці звинувачення брехливими: "Так і напишіть, - порадив він виданню, - ми їх не коментуємо, тому що це маячня".

Зазначимо, що звання Героя України й інші винагороди дають значні пільги - наприклад, надбавку до зарплати і пенсії, право на безкоштовне лікування, безкоштовний проїзд у транспорті, і звільняють від сплати житлово-комунальних послуг. Щоправда, навряд чи на них спокусяться ті, хто купує ордени за гроші. Для них це річ статусна.

"Сьогодні" знайшла людей, які з поборами стикалися особисто. "Ніхто не зізнається, що винагороду або звання отримав за гроші, - ділиться відомий в Україні генерал, який, природно, просив на нього не посилатися. - Звичайно, далеко не всі ордени і звання роздають за гроші, але якщо бачите у списку нагородженого чиновника або бізнесмена середньої руки (великі отримують ордени як подяку за послуги влади, їм платити немає сенсу. - Ред.) - майже напевно він отримав орден або за гроші, або по блату. Стосовно мене, то з полковників у генерал-майори я виріс безкоштовно - це сталося на хвилі "помаранчевої революції", і тоді про таке говорити було навіть непристойно. Потім мало-помалу порочна система не лише відродилася, а набула ширших масштабів. І коли постало питання про подання на нагороди і звання новій групі претендентів, мені відкритим текстом запропонували: "Треба занести 50 тисяч (доларів). Далі буде ще дорожче". Для чистоти експерименту я вирішив не давати, і в указі мого прізвища не опинилося, хоча у поданні воно було. Через півроку заплатив, щоправда, вже 75 тисяч "зелених", і все пройшло без гладко".

Інша людина, також на умовах анонімності, зізналася, що йому довго затримували звання заслуженого юриста України. "На чиємусь дні народження підійшов співробітник і шепнув: "Ти що, розумніший за всіх? Передай до Києва 10 "штук", і документам дадуть хід". Я передав гроші, і до дня юриста став заслуженим".

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас