Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Львів без питної води

Хтось намагається прихопити родовище, яке забезпечує водою третину міста

Міністерство охорони навколишнього середовища планує продати територію, де розміщено водозабори, з яких Львів отримує понад третину питної води. Міська влада, усвідомлюючи те, що без води «і не туди, і не сюди», забила на сполох й оголосила, що розцінює цю спробу як замах на безпеку міста.

"Ми отримали лист, у якому Міністерство охорони навколишнього природного середовища України інформує, що хоче продати родовища, з яких Львів отримує 50% води", - повідомив під час прес-конференції 1 вересня міський голова Львова Андрій Садовий.

У листі від 19 серпня цього року за підписом в.о. міністра Івана Чорнокура йдеться, що відповідно до кодексу України про надра та згідно із законом «Про державний бюджет» міністерство просить погодити продаж спеціального дозволу на користування надрами Жулинської ділянки Стрийського родовища. Саме це родовище забезпечує водою третину потреб міста, а це понад сто тисяч кубометрів питної води за добу.

У відповідь на цей лист мер міста Андрій Садовий заявив, що вже звернувся до Генеральної прокуратури та СБУ з проханням провести службове розслідування щодо намірів міністерства, адже, на його думку, це «пряма загроза залишити місто без води». «Це стратегічне питання. Та й взагалі питання водозаборів - це секретна інформація, я не уповноважений давати більш глибоку відповідь. Для багатьох міністрів це був шок. Почали розказувати, що це, можливо, хоче купити той, хто займається нафтою, щоб перепрофілювати родовище під видобуток нафти чи газу. Нафта там є, але найбільша наша цінність – вода», - каже міський голова.

Те, що мер перейнявся проблемою води, особливо нікого не здивує. Адже це питання завжди було чи не найбільш актуальним у місті, і на цій тематиці можна заробити непогані політичні дивіденди.

Втім, складається таке враження, що міська влада «опікується» водою лише на словах. Так, прокуратура Львова із залученням спеціалістів багатьох контролюючих органів провела перевірку законності діяльності на території міста Львова автомобільних мийок. Під час перевірки було виявлено, що виконавчі органи міської ради неналежно здійснюють контроль за використанням і охороною водних ресурсів на території міста Львова. Із 94 міських автомийок порушення було виявлено на 70-ох. Три автомобільні мийки, розміщені у місті Львові на вул. Хуторівка, вул. Антонича, 22а та на вул. Полуботка, 27 діють за відсутності укладених договорів на послуги водопостачання, у зв’язку з чим ЛМКП “Львівводоканал” недоотримано у бюджет чимало грошей. Нараховані завдані збитки (із розрахунку лише останнього місяця) у розмірі понад 46 тис. грн. На 59-ти автомобільних мийках, всупереч вимогам ст. 44 Водного кодексу України, не здійснюється контроль за якістю стічних вод. «На щастя, лише три автомийки були незареєстровані як абоненти. Відтак, їм виставлено 50 тис. грн штрафу, в середньому, 15 тис. 600 грн штрафних санкцій за безоблікове водоспоживання протягом місяця. Цим мийкам зараз припинено водопостачання до повного погашення штрафу і виконання умов договірних відносин», - говорить Олег Капко, заступник директора з обліку та реалізації послуг ЛКП «Львівводоканал».

Разом із тим, не слід забувати, що чимало води місто втрачає й через несправність водопровідних мереж. За словами Володимира Садового, головного інженера ЛКП «Львівводоканал», лише через «діряві труби» щоденно в землю стікає 37% води.

Відтак, у жодному випадку не ставлячи під сумнів те, що питна вода зі Стрийського водозабору місту насправді життєво необхідна, логічно постає питання, чи не більше ніж сто тисяч кубометрів води місто щодня втрачає через недбальство міських чиновників.

Анастасія Андрійчук
Новий погляд

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас