Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Злочинний інтернаціонал

ОЗГ за кілька років продала у сексуальне рабство близько 500 молодих українок

Працівники органів внутрішніх справ України затримали 11 членів організованого злочинного угруповання, яке з 2006 року продало у сексуальне рабство за кордон близько 500 (!) молодих жінок. Серед затриманих - четверо громадян Об'єднаних Арабських Еміратів, двоє громадян Іраку, один росіянин та четверо українців. Зараз усі перебувають під слідством, якщо їхню провину буде доведено, їм загрожуватиме до 15 років в'язниці.

Учасники злочинної групи організували низку каналів продажу українських дівчат до Об'єднаних Арабських Еміратів та інших країн, використовували широку мережу вербувальників у різних регіонах України. Ті підбирали вродливих жінок та дівчат начебто для роботи у модельному бізнесі, після чого перевозили їх за кордон для використання в сексіндустрії. До мережі вербувальників входили понад 10 осіб, які діяли на території Києва, Київської, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Львівської, Житомирської, Харківської, Донецької та інших областей.

Підрозділи боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, затримали учасників організованої злочинної групи на гарячому - під час кастингів, які зловмисники проводили на орендованих квартирах, де й планувалася купівля українських дівчат із подальшим продажем їх за кордон. Зазначимо, що серед злочинців справді були люди, які мають стосунок до модельного бізнесу. Зокрема, затримано керівника модельного агентства в Києві. Цікаво, що серед головних організаторів цього бізнесу й колишня "Міс Львова". Щоправда, міліціянти не кажуть, в якому році ця панянка здобула згаданий титул. Не розголошують і її прізвище.

У середньому щороку в нашій державі реєструють 300400 потерпілих від торгівлі людьми. З 2002 року за такі злочини засудили 686 осіб. У кожній країні різні розцінки на українських дівчат. Скажімо, за неповнолітніх українок (1416 років) в Еміратах готові викласти 50 тис. доларів, у Туреччині - не більше 5 тис. доларів. За місяць праці повією під "дахом" сутенера жінка може заробити майже 25 тисяч доларів.

У результаті опрацювання оперативних матеріалів встановлено особи понад 200 дівчат віком від 16 до 25 років, які у 2008 - 2009 роках були завербовані та продані до Еміратів, Британії, Іспанії, Німеччини. За оперативними даними, всього для сексуальної експлуатації було продано понад 500 українок. За цим фактом Головне слідче управління МВС України порушило кримінальну справу за ст. 149 ("Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини") КК України.

Принагідно зазначимо, що питання боротьби з торгівлею людьми є достатньо актуальним для українського суспільства і масштабність цього негативного явища, на жаль, не зменшується. Щоправда, зусилля органів внутрішніх справ спрямовані на знешкодження транснаціональних організованих груп торгівців людьми, ліквідацію міжнародних каналів трафіку та притягнення до кримінальної відповідальності осіб за вчинення таких злочинів останнім часом значно активізувались. Лише за шість місяців цього року виявлено 197 злочинів, передбачених ст. 149 КК України. До кримінальної відповідальності притягнули 70 осіб, встановлено місцеперебування та повернуто в Україну 229 потерпілих від торгівлі людьми (зокрема 35 неповнолітніх), ліквідовано вісім організованих злочинних груп.

Загалом країноюлідером, куди експортують український "живий" товар, є Туреччина, наступна - Росія. Це зумовлено тим, що перетин кордонів з цими країнами не вимагає великих зусиль та значних фінансових витрат. Потім ідуть Чехія, Польща, Греція, ОАЕ, Болгарія, Британія та Сирія. Після кількох гучних затримань до Німеччини українок тепер уже везуть менше.

Наголосимо, що торгівля українськими громадянами має транснаціональний організований характер. Підтвердженням цього є затримання понад 30 іноземних громадян, які брали активну участь в організації міжнародного трафіку.

І насамкінець зазначимо, що зараз правоохоронці вже впевнено стверджують, що левова частка українок, які потрапили у сексуальне рабство, заздалегідь знала, куди їде і чим там займатиметься. Однак коли жінки опинялися на місці й отримували дещо інші умови "праці" та оплати, оголошували себе жертвами.
Суботня пошта

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас