Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Олег Тягнибок: "Нам було б вигідно, щоб новообрана Рада була розпущена вже найближчої весни"

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок розповів "РБК-Україна" про шанси на розпуску діючого Кабміну, секрет успіху "Свободи" в східних регіона, та перспективи виживання новообраної Ради.

РБК-Україна: Як Ви вважаєте, опозиція набрала достатньо голосів?

Олег Тягнибок: Ні. Звісно, розраховували на більше.

РБК-Україна: Ви вважаєте, що ваш союз з "Батьківщиною" дозволив взяти більше голосів виборців?

Олег Тягнибок: Скажу інакше: наш союз не зменшив відсоток "Батьківщини", а навпаки.

РБК-Україна: Чим пояснюється успіх "Свободи" у східних регіонах?

Олег Тягнибок: Для нас це звична ситуація. Зустрічі в східних регіонах у мене проходили набагато активніше, і з більшою кількістю людей ніж у західних. Українців у східних регіонах протягом останнього часу стали дуже принижувати, і вони потребували в парламенті такої національно-орієнтованої партії, яка буде захищати наші спільні інтереси.

Тепер кожній області східної України ми даємо народного депутата. Буде народний депутат у Харкові, народний депутат в Одесі. Розумієте, настільки це полегшить можливості захисту прав українців в тих регіонах, де за українську мову можна отримати кулю в лоб, чи за вишиту сорочку отримати арматурою по голові. Наскільки це посилить захист прав українців у тих регіонах.

РБК-Україна: Ви сказали, що в Україні немає революційної ситуації. Люди не готові вийти чи нема приводу?

Олег Тягнибок: У принципі - бурлить, але нема приводу. Знаєте, часом потрібний такий привід, який сколихне суспільство. Наприклад, був період, коли таким приводом була масова фальсифікація виборів шість років тому, коли люди вийшли на Помаранчеву революцію.

Я не виключаю, що такий привід влада може зараз підкинути суспільству. Влада робить певні превентивні кроки в цьому напрямку, значить вона щось розуміє і чогось боїться.

РБК-Україна: Ви вважаєте, влада може піти на крайні заходи?

Олег Тягнибок: Так, ця влада може.

РБК-Україна: І ви готові до цього?

Олег Тягнибок: Так, ми до всього готові.

РБК-Україна: Питання щодо прем'єрської посади в опозиційному колі обговорювалось?

Олег Тягнибок: Ні.

РБК-Україна: Ви вважаєте опозиційним силам вдасться сформувати більшість чи її сформує Партія регіонів?

Олег Тягнибок: Ми ще маємо кілька діб, щоб переламати ситуацію на свою користь і отримати свою більшість. Для цього нам потрібно зберегти результати не тільки за партійними списками, але й за мажоритарними.

РБК-Україна: Завдяки чому "Свобода" взяла такий результат у Києві?

Олег Тягнибок: Ми йшли до цього результату, теоретично ми знали, що за нас стільки людей може проголосувати в столиці. Тепер ми бачимо це практично. Це дасть дуже серйозну можливість претендувати на успіх на місцевих виборах наступної весни в Києві.

РБК-Україна: Тобто, ви вже готуєтесь до столичної кампанії?

Олег Тягнибок: Однозначно. Я хочу відразу уточнити. Ми на всі вибори, які колись будуть проводитися в Україні - чи це місцеві, чи до парламенту, чи президентські строкові чи дострокові, доки буде наше існувати об'єднання "Свобода" - ми завжди будемо висуватися і завжди йти. Без винятків. Не буде таких виборів, в яких ми не будемо брати участь.

Гріх не скористатися такою нагодою, ми вдячні киянам за їх активність, за підтримку, як-то кажуть, вони не будуть розчаровані своїм вибором.

РБК-Україна: Вважаєте, Рада доживе до свого кінця свого п`ятирічного терміну?

Олег Тягнибок: Не факт. Більше того, якщо виходити з прагматичних міркувань, нам навіть було би вигідно, щоб Рада, у випадку якихось негативних дій чи кроків, була розпущена. Наприклад, навесні.

Ми чітко розуміємо, що перебороли міф про непрохідність "Свободи". І багато людей, які ще гальмували і боялися за нас голосувати, через те, що вони нібито втратять голос, тепер не будуть цього боятись. А якщо ми ще протягом кількох місяців у парламенті покажемо ефективну роботу свою як депутатів, то...

РБК-Україна: Успіх "Свободи" - це націоналістичний ренесанс в Україні?

Олег Тягнибок: Він зараз є по всій Європі. Є націоналістичний виборець, якого оцінюють, до речі, у 15%. Тобто, вся соціологія показує, що це люди, які не вважають це за якийсь негатив і сприймають ідеологію націоналізму. Просто є більш помірковані, менш помірковані.

Але в нашому випадку люди навіть не на ідеологію дивляться. Людей задовбала брехня. Людей задовбало тушкування. Людей задовбало те, що вони обирають владу за певні гасла, а потім ті, кого вони обирають, перекидаються до партії влади.

Тому, коли з`являється політична сила, яка руйнує цю владу, то все залежить зараз від нас. До речі, якщо ми будемо тримати цю лінію, і у нас не буде тушок, не буде зрадників, якщо ми будемо йти чітко по нашій програмі і не йти на ніякі компроміси з владою, то у нас великі перспективи.

РБК-Україна: Останній день виборів і успіх опозиції знов актуалізував тему як розпуску діючого Кабміну, так і імпічменту Президента. Імпічмент це на сьогоднішній день є реальним?

Олег Тягнибок: Абсолютно. Імпічмент і розпуск Кабміну - це реально. Потрібна більшість. Але оцінити можливість опозиційної більшості у парламенті - складно.

РБК-Україна: На цих виборах було відновлено тренд на особисте спілкування з виборцем, тобто - польову роботу. І саме "Свобода" повернула цю практику. Тож тепер всі, включаючи ваших конкурентів, застосовуватимуть цей метод.

Олег Тягнибок: Нехай застосовують. На одному з попередніх з'їздів величезними буквами висіло гасло "Дійти до кожного українця, - Степан Бандера". От ми бандерівськими методами і доходили до кожного українця.

Звичайно, нам би дуже хотілось мати стільки грошей, як дехто інший, і завалити своєю рекламою всіх і вся, але бачите, це нас стимулювало більше працювати в полях, що очевидно дало свій результат.

РБК-Україна: А скільки загалом активістів "Свободи" брали участь на цих виборах?

Олег Тягнибок: Всі, хто є - близько 25 тис. членів партії. Але особливість цих виборів у тому, що багато нечленів партії, її прихильників допомагали, роздавали газети, стояли в наметах тощо. Звісно, що вони робили це не за гроші, бо гроші за це ми ніколи не платимо. Якщо пам'ятаєте, на марш УПА прийшло понад 30 тис. людей.

РБК-Україна: Страх пішов?

Олег Тягнибок: Та ні. Просто повірили нам. Люди хочуть вірити політичним силам. У когось було розчарування в колишніх партіях, які були при владі. Нам повірили і за нами пішли - і нам це дуже приємно.

А скільки людей в соцмережах, які не є членами "Свободи", пишуть нам на підтримку, стали нашими спостерігачами, фінансово нас підтримали. Дехто залишав в офісі партії 1 тис. дол. Власник одного автосалону сказав: "Я хочу вас підтримати". А одна людина взагалі прийшла і сказала: "Я вам 20 бігбордів куплю".

РБК-Україна: Ви готові іти на президентські вибори?

Олег Тягнибок: Я ще раз наголошую, "Свобода" - це є ідеологічна партія, і всі рішення будуть ухвалюватися нашим партійним з'їздом. І тут не має значення, готовий Тягнибок чи ні. Більше того, зараз не обговорюється моя особиста кандидатура.

У чому є особливість ідеологічної партії: я - лише перший серед рівних, але завтра я можу бути не першим. Важливо, щоб ідеологія партії збереглась.

Я є депутатом Львівської облради. Я ж не став головою ради, нею стала інша людина, хоча в принципі міг би і претендувати на таку високу посаду.

А якщо говорити за посаду спікера, то якщо "Свобода" буде претендувати, то не факт, що я буду. В нас є з кого обирати. У нас депутатами є вже три голови обласних рад.

І якщо людина пропрацювала три роки головою обласної ради, то вона вже має великий досвід спікерської діяльності. Тобто, йому йти працювати спікером парламенту, це тиждень досвіду і одна ніч, щоб він зміг зазубрити регламент Верховної Ради. І це готовий спікер, повірте, набагато кращий, ніж багато інших, які були до цього. Ми маємо потужну лавку запасних - в тому сила ідеологічної партії, для якої справа не в посаді.

Спілкувався Олексій Біловол

Довідка.

Олег Тягнибок

Народився 7 листопада 1968 р. у Львові. У 1993 р. закінчив лікувальний факультет Львівського державного медичного інституту. У 1999 р. закінчив юрфак Львівського держуніверситету ім. І.Франка.

1989-1990 рр. - санітар хірургічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні. 1990-1992 рр. - медбрат нейрохірургічного відділення Львівської міської лікарні швидкої допомоги. З серпня 1993 р. до липня 1996 р. - лікар-інтерн урологічного і 1-го хірургічного відділення Львівської міської лікарні швидкої допомоги.

З лютого 1990 р. по грудень 1991 р. - голова Студентського братства Львівського медичного інституту. З грудня 1991 р. по листопад 1994 р. - голова Студентського братства Львова. У 1990 р. і 1992 р. Олег Тягнибок став одним із керівників студентських голодувань у Києві.

У жовтні 1991 р. вступив до Соціал-націоналістичної партії України (СНПУ). З липня 1995 р. по березень 1999 р. - уповноважений з питань організаційної роботи СНПУ. З січня 1997 р. по березень 1998 р. - голова Львівської обласної організації СНПУ.

1994-1998 рр. - депутат Львівської облради.
1998-2006 рр. - депутат Верховної Ради.

З березня 1998 р. по лютий 2004 р. - голова Київської міської організації СНПУ.
У лютому 2004 р. СНПУ перейменовується в ВО «Свобода». Олег Тягнибок стає лідером цієї партії.

З 2006 р. - депутат Львівської облради. Також «Свобода» здобула переконливу перемогу на позачергових виборах до Тернопільської облради, що відбувся в березні 2009 р.

На президентських виборах 2010 р. Олег Тягнибок набрав 1,43%.
На парламентських виборах 2012 р. ВО "Свобода" за партійними списками набрала 10,44%.
РБК-Україна

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас