Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Хочеш бути «спрощенцем»? Подай заяву до 25 січня!

Підприємці, які вирішили працювати за спрощеною системою оподаткування, мусять подати заяву на реєстрацію у Державну податкову службу до 25 січня.

Підприємці, які вирішили працювати за спрощеною системою оподаткування, мусять подати заяву на реєстрацію у Державну податкову службу до 25 січня. Раніше повідомлялося, що остаточною датою подання відповідних документів стане 15 грудня 2012 року.

Податківці впевнені, що всі підприємці встигнуть перереєструватися у встановлений Податковим кодексом термін. Для цього у всіх обласних податкових інспекціях продовжили робочий день (у будні документи приймають до 20.00, у суботу — до 16.00) та залучили співробітників з інших підрозділів.

“Черги є, але у межах розумного, - каже кореспонденту «ВЗ» начальник Управління масово-роз’яснювальної роботи ДПА у Львівській області Роман Дидимус. - На ранок 16 січня заяви подали 12500 фізичних та 2800 юридичних осіб”.

У заяві на спрощену систему оподаткування підприємцю необхідно зазначити обсяг доходу за 2011 рік, перелік видів діяльності згідно з КВЕДом та обрану ставку єдиного податку. Однак перейти на спрощену систему зможуть не всі.

“Платниками єдиного податку не зможуть стати суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які займаються організацією та проведенням азартних ігор, обміном іноземної валюти, виробництвом, експортом, імпортом та продажем підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів ємкістю до 20 літрів, продажу пива та столових вин), видобутком, виробництвом і реалізацією дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, видобутком і реалізацією корисних копалин, фінансовим посередництвом (крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами), діяльністю з управління підприємствами та надання послуг пошти та зв’язку, продажем предметів мистецтва і антикваріату, організацією торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату, організацією і проведенням гастрольних заходів”, - нагадує Роман Дидимус.

“Червоне світло” податкова ввімкнула також фізичним особам - підприємцям, які здійснюють технічні випробування та дослідження, проводять аудит і здають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів і нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів”. Перейти на спрощену модель оподаткування не дозволили також страховим (перестраховим) брокерам, банкам, кредитним спілкам, ломбардам, лізинговим компаніям, довірчим товариствам, страховим компаніям, установам накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційним фондам та компаніям, реєстраторам цінних паперів, суб’єктам господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%, представництвам, філіям, відділенням та іншим відокремленим підрозділам юридичної особи, яка не є платником єдиного податку, фізичним та юридичним особам — нерезидентам, суб’єктам господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг (крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок форс-мажорних обставин).

Суб’єктам господарювання, які у 2011 році працювали на єдиному податку або фіксованому патенті і мають на руках Свідоцтво платника єдиного податку або патент про сплату фіксованого податку, дозволили обмінювати старі документи на нові протягом півроку — до 1 червня 2012 року. Свідоцтво платника єдиного податку тепер буде видаватися безстроково (раніше видавали терміном на 1 рік) протягом 10 календарних днів після подачі заяви.

Перейти на новий вид економічної діяльності можна буде поступово протягом 2012 року. Суб’єкти господарської діяльності у заявах, деклараціях та інших документах, які подають до органів ДПС, у перехідний період можуть зазначати КВЕДи як 2005, так і 2010 років.

Наталія ДРУЖБЛЯК
Високий замок

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас