Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Копають під Калетніка

Звільнений після скандальних кадрів про збирання доларів з митних постів начальник Львівської митниці Роман Микитюк відмовляється здавати мандат депутата Львівської обласної ради. Хоч з понеділка вже керує Вінницькою митницею.

Ігор Калетнік, керівник Держмитслужби, теж робить вигляд, ніби не було жодних поборів на Львівській митниці . Наче Клавдія Кутикіна, заступник керівника митниці, не збирала двічі на місяць – 15 і 30 числа – данину у твердій валюті.

Навколо гробове мовчання. І в Києві, і у Львові.

Рядові митники довго не гралися в чесних "верещагинів", і дружно написали заяви про побори.

Всіх, хто потрапив у скандальні кадри, які знімали прихованими камерами в кабінеті Кутикіної, доставили у слідчий відділ СБУ, і поставили перед фактом: або добровільно пишете заяви, або закатаємо на повну котушку.

Після чого вся братія дружно взялася за пера.

Поки слідчі вивчають оперативні кадри, Держмитслужба розродилися на два накази.

Першим – звільнили начальника Львівської митниці Романа Микитюка із займаної посади, і відразу перевели у Вінницю. На малу батьківщину голови Держмитслужби Ігоря Калетніка. А Володимира Харкавого призначили виконуючим обов’язки Львівської митниці.

Перестрахувався Ігор Калетнік неспроста, мало чого заарештована Клавдія Кутикіна у слідчому ізоляторі може розповісти.

Неспростовні оперативні кадри говорять про налагоджений ланцюжок поборів у системі Держмитслужби.

Багато хто очікував, що Романа Микитюка тихесенько сплавлять до своїх овечок у Турійський район на Волинь, де його сім’я має міцне господарство. Але йому кинули рятівний круг.

Про побори на митницях говорять не один рік. Тільки чому тепер почали копати під Держмитслужбу?

Ось що найбільше нині, мабуть, хвилює Ігоря Калетніка, який мужньо витримав перший удар, і мовчки проковтнув гірку пілюлю. І не знає звідки чекати нападників.

У Львові проблем почалися зі звільнення 55 митників. В Україні найближчими місяцями Держмитслужба має розпрощатися з 5 тисячами працівників.

Уявляєте, що почнеться? Ось чому Микитюка не вигнали з вовчим квитком. Система може лопнути, як мильна бульбашка. Це – найстрашніше.

Мудрого треба боятися спереду, хитрого ззаду, а озлобленого з усіх боків. Але їх буде дуже багато – цілих п’ять тисяч.

Автор не є прихильником методів нинішнього міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова. Але його заява, коли на хабарі попадається заступник, начальника теж відправляють у відставку, служить стримуючим фактором для всього відомства.

Після того, як Романа Микитюка перевели на аналогічну посаду в іншу область, всій Україні продемонстрували, що Держмитслужба живе за своїми правилами. І відданих людей не викидають на вулицю.

Окрилений Микитюк на радощах навіть відмовився здавати мандат депутата Львівської обласної ради від Партії регіонів.

"Я цього не збираюся роботи. Прописаний і живу у Львові. Наша робота не передбачає нічого довготермінового, як кажуть, нема нічого постійного в цьому житті", – заявив Микитюк інформагенції "ZAXID NET".

Після скандальних кадрів, які побачила вся країна, екс-начальник Львівської митниці Роман Микитюк ще намагається всидіти на двох кріслах – у Вінниці та Львові.

Чи це не виклик системі?

Богдан Кушнір, Львів, спеціально для УП
Українська правда

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас