Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Newsweek Polska: Українські націоналісти хочуть забрати в поляків Підкарпаття

Янукович дозволить "Свободі" розвивати бандерівський культ на заході країни, але як тільки Тягнибок набере значної сили, він стане ворогом

Українські націоналісти хочуть забрати в поляків Підкарпаття ПР використовує "Свободу", пише Newsweek Polska. Націоналісти в Україні набувають сили і навіть висловлюють ідеї про необхідність забрати у поляків Підкарпаття. Хоча їхнім головним ворогом залишається Москва, Віктор Янукович і Партія регіонів використовують Свободу у власних інтересах, аби послабити позиції Юлії Тимошенко, пише Міхал Кацевіч у польському тижневику Newsweek Polska.

Кацевіч пропонує уявити матч Євро-2012 у Львові "на новому, побудованому в останню хвилину стадіоні. На весь світ лунає ім'я Степана Бандери, на честь якого названо стадіон. Журналісти змушені пояснювати на весь світ, що він був лідером українського підпілля часів Другої світової та коллаборував із гітлерівцями ".

За словами автора, "поки це лише пропозиція депутата зі Львова Ростислава Новоженця, який зайшов так далеко, що закликав відібрати у Польщі частину Підкарпаття. Вже зараз у Львові працює кнайпа Криївка, в яку можна потрапити за допомогою паролю "Бий жида, ляха і москаля", і де можна випити горілки Бандерівська Западенка. А до вулиць імені Бандери звикли вже навіть польські туристи".

"Націоналісти після останніх місцевих виборів в жовтні минулого року "роздають карти" на заході Україні і мають все більший апетит до влади в усій країні. Зараз вони керують Тернополем, частково Львовом і мають сильні позиції на Волині", - пише автор статті.

"Свобода" - дуже вдалий проект Партії регіонів, - наводить Кацевіч слова політолога і депутата Дмитра Видріна. - Націоналісти, яких спонсують олігархи з Донецька, отримають владу на Західній Україні і будуть там боротися з політиками Тимошенко, служачи виключно Януковичу".

Риторика "Свободи" на чолі з лікарем і юристом зі Львова Олегом Тягнибоком ніколи не вирізнялася делікатністю, пише автор. "То вони пропонують відрубати олігархам голови, то вивезти українських політиків на човнах у Чорне море і там залишити. На думку Тягнибока, шість років тому була псевдореволюція, а справжня ще попереду. Під керівництвом Тягнибока в партію об'єдналися групи скінхедів, ветеранів УПА та національних ідеологів", - відзначає Кацевіч.

"Націоналісти вміло пропагують свої ідеї, особливо на заході країни. Інші політики зробили все, аби викликати огиду до демократії і лібералізму", - цитує видання київського політолога Віталія Портникова. За словами автора статті, "ідеологія радикалів зводиться до принципу: Україна для українців. Крім того, вони хочуть очистити країну від олігархів, які слугують Заходу та Москві".

"Немає сумніву, що Янукович дозволить "Свободі" розвивати бандерівський культ на заході країни, але як тільки Тягнибок набере значної сили, він стане ворогом, - цитує Newsweek Polska іншого політолога, Вадима Карасьова з Інституту глобальних стратегій. - Не виключено, що антипольський радикалізм націоналістів може вміло використовувати влада в Києві для тиску на Варшаву".

Однак зараз, додає автор, головний ворог націоналістів не Польща, а Москва. Націоналісти, пише він, будуть робити все, щоб розділити жителів Західної України на "справжніх" і менш гідних українців з російським чи польським корінням. "А це тільки тішить президента Януковича та Москву", - підкреслює Кацевіч.

Як повідомлялося, сам Тягнибок заперечує фінансування його політсили представниками великого капіталу, які є членами Партії регіонів.
Кореспондент

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас