Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Путін – не Єльцин. Або як би жилося українцям без Російської імперії?

У нас би не було Голодомору, сталінських репресій, Чорнобиля, нашими кістками не був би засіяний Сибір, наші солдати не гинули б у Афганістані

На останній прямій лінії зі співвітчизниками лідер Росії Володимир Путін узявся фантазувати на історичні теми. Щоб трапилося, якби росіяни воювали у Другій світовій війні без українців? Ніхто не сумнівається, росіяни б справді виграли війну. Ходили б ще півстоліття у ватянках, але з лаврами переможців. До Сибіру ще жоден завойовник не дійшов. Великі людські та сировинні ресурси дають право Володимиру Путіну на такі прогнози. Давайте розвинемо думку російського лідера далі: як би жили українці, як би не були в складі Російської імперії.

Мабуть так, як живуть наші найближчі сусіди – поляки, угорці, французи, німці. І нас би було не 47 мільйонів, а значно більше. У нас би не було Голодомору, сталінських репресій, Чорнобиля, нашими кістками не був би засіяний Сибір, наші солдати не гинули б у Афганістані.

Ми б ще досі користувалися дашавським газовим родовищем. Старше покоління пам’ятає про газопровід Дашава-Санкт-Петербуг-Москва. Після війни українським газом зі Львівської області грілася Росія, поки не викачали до самісінького дна. Пізніше українці освоювали надра Сибіру і Ханти-Мансійський національний округ стали називали українським. Кожен третій керівник в Сибіру – українець.

У нас багато дечого, чого бракує Росії. І, насамперед, робочої сили та українських чорноземів. Якби не дешева в часи СРСР російська нафтогазова голка, наш народ давно годував би екологічними продуктами половину Європи.

Росіяни розпродували б свої земні надра, а ми б торгували якісними продуктами харчування. Українські чорноземи можуть прогодувати мільярди людей.

Але не будемо брати приклад з Володимира Путіна, бо з такими фантазіями можна дуже далеко зайти. Зрештою, слова російського лідера не об’єднають народи, а навпаки, ставлять під сумнів наше минуле, змушують замислитися, чи правильною дорогою йдемо, "дорогие товарищи". Мимоволі виникає інше запитання: чому ці слова прозвучали саме зараз?

Адже нинішня владна команда Віктора Януковича, як ніколи за 19 років незалежності, близька до Москви. Що ще треба? Заглянемо в недалеке минуле, коли закінчувалася епоха Бориса Єльцина.

Попередника Путіна теж інколи заносило, але Борис Миколайович відразу виправляв помилки. То сердито запитає: як нам бути з Україною? То в доброму гуморі накаже російським чиновникам: проснувся і думай, що ти зробиш доброго для України. До речі, це єльцинське гасло довгий час висіло при вході в посольство України в Росії. Уявіть собі там на хвилину інші слова: "Володимир Путін: Росія б виграла війну без України!".

На жаль, Путін – не Єльцин. Як і більшості вихідцям із середовища спецслужб Володимиру Путіну бракує широти душі та масштабності мислення. Ви помітили, що в найбільш цитованих висловах Путін постійно когось залякує, як кожна невпевнена у своїй правоті людина. Чим більше сумнівів, тим голосніші слова.

Кожна професія накладає свій відбиток. Офіцер першого управління КДБ СРСР Володимир Путін все життя здобував інформацію. Він не приймав рішення, а тільки клав на стіл чи у сейф чергову аналітичну довідку чи інформацію. І так з року в рік, кращий період життя – коли формується особистість.

Єльцину все життя такі як Путін приносили досьє, а він приймав доленосні рішення. Ось у чому різниця між двома російськими лідерами.

Ще в останні роки президентства Єльцина виникло запитання: що буде після Бориса Миколайовича? Прогнозів не бракувало. Та найсумніше майбутнє Росії бачив доктор філософських наук, професор Нью-Йоркського університету Олександр Янов, автор книги "Після Єльцина". У боротьбі між демократією і силами реваншу до керма країни прийде режим, який можна порівняти з часами сталінщини чи Веймарської Німеччини. У країні владу здобуде новий диктатор, який пообіцяє створити сильну державу, повернути велич зруйнованої імперії і нормальне життя мільйонам знедолених росіян.

Професор Олександр Янов застерігав, що реваншисти прийдуть у Кремль мирним шляхом, під час виборів. Світ здригнеться пізніше, коли вони почнуть запроваджувати свій порядок.

"Мундир нового фюрера вже готовий. Залишилося взути чоботи і промарширувати до Індійського океану. Іншими словами, західні політики даремно недооцінюють Росію. З нею жарти погані. І нинішня російська криза – зовсім не національна проблема, а всесвітня. По-іншому вона не розв’язується", – прогнозував професор Олександр Янов.

Люмпенізовані сили Росії все ще схиляються до думки, що до погіршення життєвого рівня призвів розпад СРСР. А їм підігріють ті, хто за будь-яку ціну нині хоче залишитися при владі. Залишається чекати 1933 року?

Невже прогнози професора Янова збуваються. Чи слова Путіна лише старт нового етапу боротьби за владу в Росії, для згуртування якої потрібен зовнішній ворог?

Богдан Кушнір, колишній московський кореспондент "Молоді України", спеціально для УП
Українська правда

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас