Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Депутатсько-підприємницьке лобі в дії

У Львові не вщухають пристрасті щодо будівництва турецьким підприємством “Онур Конструкціон Інтернешнл” асфальтового заводу в мікрорайоні Рясне-2

Невдовзі після того, як стало відомо, що турки хочуть зводити в нашому місті сучасний завод із виробництва асфальту, який створить небезпечну конкуренцію для місцевих виробників асфальту, з’явилася ініціативна група, котра виступає проти цього спорудження. Тією чи іншою мірою сприяють їй у цьому депутати Львівської міської ради від ВО “Свобода”, які наполегливо рекомендують депутатському корпусу та міській владі прислухатися до думки мешканців.

Турецька фірма “Онур Конструкціон Інтернешнл” у місті Лева успішно працює вже два роки. Також вона відома тим, що проклала на Львівщині час­тину траси Київ-Чоп від Львова до Бродів. До­рога, що її зробила турецька фірма, найвищої якості, в чому могли переконатися всі водії, які їздили зі Львова до Києва чи проїжджали львів­ськими вулицями Науковою або Стрийською.

Для роботи в місті та, можливо, і в області туркам прос­то необхідно мати свій пос­тійно діючий асфальтний завод. Під нього вони викупили на аукціоні земельну ділянку в Рясному-2, але збудувати підприємство наразі не можуть через те, що хтось підбурює людей до акцій протесту проти спорудження заводу.

Ініціативна група на чолі з Костянтином Орловським, яка вимагає недопущення зведення турецького заводу, мотивує свої дії тим, що під­при­єм­ство створюватиме значну загрозу екологічній ситуації не лише мікрорайону, а й усього Львова. Мовляв, західні вітри, які найчастіше дмуть у нашому регіоні, розноситимуть шкідливі викиди із заводу по всій території міста, городяни начебто що­дня дихатимуть діоксинами сірки, оксидами азоту, фенолом, сажею, формальдегідом та іншими небезпечними речовинами.

Ініціативна група зуміла зібрати три тисячі підписів мешканців Рясного-2 проти будівництва заводу.

Щоправда, зробити це в ра­йоні, де в багатоквартирних будинках проживають десятки тисяч людей, не так вже й складно. До того ж, якість цих підписів бажає кращого. Частина їх написана одним почерком і однією ручкою.

Хто саме стоїть за ініціативною групою, яка виступає проти спорудження заводу, достеменно не відомо. Ймовірно, в цьому можуть бути зацікавлені й місцеві виробники асфальту, й українські підприємства, що ремонтують дороги. Адже турки відбирають у них значний шматок хліба. Турецький асфальт не лише значно вищої якості, ніж місцевий, турки його ще й продають дешевше, ніж вітчизняні підприємства. На свої ж дороги “Онур” дає гарантію 15 років, що в українських реаліях виглядає просто фан­тас­тикою.

Проте якщо не можна встановити точно, які саме під­при­ємці стоять за ініціативною групою, що виступає проти будівництва турецького заводу, то точно відомо, яка саме політична сила у Львівській міській раді надає цій групі підтримку.

На сесії ЛМР, де мали роз­глядати питання про затвер­дження земельної ділянки в Рясне-2 за фірмою “Онур”, депутат від “Свободи” Василь Павлюк несподівано заявив про існування ініціативної групи, яка виступає проти будівництва нею заводу. Оскільки досі про цю ініціативну групу ніхто з депутатів ЛМР не знав, це наштовхує на певні роздуми. Згодом же проти спорудження заводу і вимоги дослухатися до думки ініціативної групи почав виступати й інший представник “Свободи” Андрій Хомицький. Причому свободівці та лобісти заборони будівництва асфальтового заводу не беруть до уваги те, що підприємство зводитимуть не посеред житлових масивів, а в промисловій зоні.

Ініціативна група з недопущення будівництва заводу стверджує, що санітарний бар’єр, допустимий для підприємств у промзоні Рясне-2, – 300 метрів, а от підприємства першого класу небезпеки, до яких начебто належить завод “Онуру”, потребують захисного кордону 1000 метрів. Таким чином, до території санітарного кордону входитиме і значна частина майбутньої рекреаційної зони лугопарку “Білогорща”, передбаченої ген­планом міста Львова.

Богдан Підгайний, представник ТзОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” усі ці твердження спростовує. За його словами, від житлової зони потужності виробництва розташовуватимуться на відстані 1500 метрів. Окрім того, за його твердженням, Державне управління охорони навколишнього середовища не довело шкідливості викидів від виробництва асфальтобетону.

Б. Підгайний стверджує, що всі відходи підприємства, зокрема й ті, що потраплятимуть у повітря, осідатимуть на території, що належить ТзОВ “Онур”, бо, мовляв, очисне обладнання буде найвищого ґатунку.

Наразі активісти з Рясного спільно з екологами таки домог­лися скасування дозволу на виконання підготовчих робіт до будівництва асфальтного заводу. Але це не засмучує представників “Онуру”, які налаштовані вже наприкінці року вмонтувати обладнання на новозбудованому заводі.

Віктор Мельничук, Ярослава Мальцева

Коментарі (30)
Звичайний мешканець, 12:31 17.09.2010
а хто з тих хто проти дивився на ситуацію з іншої сторони:
Де ви всі були, коли місто продавала землі під заправні станції? Пройдіться ввечері по 700 річчя. Скыльки там заправок? а це доречі промислові обєкти. Я ще зі школи памятаю що до житлових будинків повинно бути не менше ніж 300 метрів. А скільки метрів від будинку Чорновола 45 до заправки WOG? метрів 50.
А те що ці всі події замовлені власниками асфальтних заводів і міською радою - це всім зрозуміло. Вони не в стані витримати конкуренції турків. Роблять якісно, працюють багато, не пьють.
Не встані витримати конкуренцію - покращуйте обладнання а не кіпішуйте. Це не по європейськи!
luybomyr, 21:36 16.09.2010
nezaimaitesyahuiniouabuduitezavod
kolobok, 16:24 16.09.2010
саша с уралмаша...а своим завидным ВОСПИТАНИЕМ...можеш блеснуть в Рясне...ненадо здесь ПЕРЛАМИ разбрасываться... а то ещо подумают,что ты львовянин..и,чего нехорошего ОШИБОЧНО подумают,что львовяне ТАК воспитаны...
kolobok, 16:20 16.09.2010
саша с уралмаша...а тебе в голову неприходила мысля ЗАКРЫТь для частного транспорта центр города...почему мои дети должны дышать ТВОИМИ выхлопными газами...ПОД САМЫМ ОКНОМ к стати..!?!? а ...? екологисты...мля...
sasha111, 15:48 16.09.2010
Колобок.
А покотився б ти куди подалі.
Ти в якому районі живеш? От там хай і будують. Ще б краще біля твого будинку метрів за 100. Я в центрі нізащо не жив би, бо тут взагалі суцільний сморід від машин.. А тут ще й в Рясне-2 хочуть зробити "централізоване повітряне сполучення".
Мешканець Рясного, 09:59 16.09.2010
А москалики з турками за одно. Теж хочуть зруйнувати наше чисте місто.
kolobok, 17:27 15.09.2010
однако ,правда...выхлопные газы загрязняют куда больше воздух !!!но хоть один сердобольный радитель отказался от машины,ради здоровя СВОИХ детей !?а мобильные телефоны?!а електромагнитное излучение от ВСЕХ електроприборов и даже от електросети ?!а давайте от ВСЕХ етих и тысяч других вещей откажемся...а !? и будем дышать на полную грудь !!!)))
Мешканець Рясного, 11:03 15.09.2010
Андрик, а давай в тебе під вікнами турки побудують, га? Тобі ж без різниці.
Андрик, 13:59 14.09.2010
А дійсно: завод заводу - велика різниця - слід дивитись на технології, які при цьому використовують. Самі автомобілі теж забруднюють (побльше асфальту, між іншим) сеередовище, але жоден батько малого "чада" не відмовився від використання свого авта на користь екології. Так що вирішуйте : жити з приємними серцю лозунгами, чи з нормальними дорогами...
Тетяна, 12:01 14.09.2010
Я мешкаю в Рясному. Чекаю дитину. Чи хочу я дихати гидотою? Чхати я хотіла на лобіювання, фірми. Я хочу дихати свіжим повітрям. Це МОЄ право.
оптиміст, 09:43 14.09.2010
стаття замовна, тут усе білими нитками шито. у наш час в першу чергу слід дбати про екологію, як це роблять у всіх цивілізованих країнах, а не "продаватись" заради наповнення власної кишені. такі заводи слід будувати, але за містом!!! і коли у нас уже до влади не хапуги, а господарники і просто Люди прийдуть? львів"яни, опирайтеся!
kolobok, 00:20 14.09.2010
львовяне !!! неужели вам всем вместе ТАК хочется жить в каменном веке ?!неужели вы непонимаете,что вами МАНИПУЛИРУЮТ ?!?! почему асфальтный завод должен загрязнять БОЛьШЕ,чем сам асфальт ??? может пора вам ездить по исключительно грунтовым дорогам...т.е. НАПРАВЛЕНИЯМ...!?вам пытаются принести что-то получше,чего у вас НЕТУ...новые технологии...,а вы,как,извините, БАРАНЫ...по-другому немогу незвать...
Віктор, 21:32 11.09.2010
Хто такий Садовий :? Ну люди добрі , та вже просніться від летаргічного сну , !Всі чиновники мають свої бізнесові інтереси і нас вони всі, без виключення , чи то голубі , чи то помаранчеві мають в ДУПІ ,всіх нас прибацаних виборців.Та вже просніться !
Вже мали мессію ! хто-хто , але я за нього
горою стояв ! Але любі друзі ...., хай би всі разом вони були запалися !
Віктор, 21:19 11.09.2010
Боже , совок був і залишився .Не треба красти , ну то вже і мій онук знає, робіть як положено і не треба буде через пів року ремонтувати . Але кому це я кажу?Скільки людині ( нормальній) потрібно для повного щастя ? Та мізер!
-Стыдяттся ли они , делая мерзость ? нет, они ни сколько не стыдятся и не краснеют.За то падут они между падшими , во время посещения их будут повержены, говорит Господь-
Иеремия, 8 ( 12 )
Повірте , так і буде , це слова Господа нашого !
Володимир В., 19:47 11.09.2010
"чи проїжджали львів­ськими вулицями Науковою або Стрийською."
Наукову робила фірма Балтом-Україна!
NIK vodiy, 10:37 11.09.2010
журналісти, навіть проживають у Рясному, чітко виконують розпорядження керівництва!
хто керує нашими мас медіа - всім нам давно відомо!
щодо якості асвальту місцевого - з гів....а хату ще ніхто не збудував!!!
я не в захваті і від роботи турків, так як нова Стрийська, особливою гладью не відрізняється, і їй дуже далеко навіть від обїздної (кільцевої) яку робили також турки
але там в них не було термінів, а тут кожен день їм нагадували, не встигаєте, не врахували лише того що замінені комунікації викликають просідання грунту після заміни, а асфальт покладений, як наслідок - купа впадин по всій вулиці
на рахунок Рясного - ви порахуйте кількість асфальних по місту, які далеко не на околицях знаходяться!!!!
я тільки за щоби вони всі позакривались, після їх закриття, закриють цілий ряд ЖД переїздів в місті!
ДИВІТЬСЯ ГЛИБШЕ, А НЕ КОНКТЕТНО ЗІ СВОЄЇ ХАТИ!
перед тим ніж когось звинувачувати врахуйте плюси і мінуси
в не виступаю ні на чиїй стороні, особосто проти заводу в Рясне, є багато закинутих ділянок (ферм, заводів) і за межами кільцевої дороги!!!я думаю зайві 2-3 км туркам не вплинуть на швидкість його доставки!
некурящий, 18:17 10.09.2010
Білич, ти забуваєшся, готовий за кусок дороги продатися з потрохами-ось це совковість. Біда шо влада в нас ше тих часів, а інші свято вірять їй.
Василь, 18:04 10.09.2010
Повна заказуха. Тьху читати противно. Звичайно що завод буде забруднювати повітря.
Осип, 18:00 10.09.2010
Не треба нам заводу.
Білич, 17:34 10.09.2010
Читаю коментарі і дивуюсь який тут совок, хоча і Львів! Коли вже повмираєте, старі пердуни! Важко їм дихати буде, дивись! Придурки, нехай турки будують, я двома руками лише за, дороги будуть якісні, довготривалі. А Львівські будівельники ше ті халтурщики, ремонт кожного року треба робити після їхніх 'інноваційних' технологій. Як не збудують завод, будете далі їздити по ямах, і тоді не нарікайте на те які хренові дороги, а нарікайте на свій дурний совковий менталітет який не дозволив вам покращити інфраструктуру власного міста!
Мешканець Рясного, 15:30 10.09.2010
Нехай Онур будує. Ніхто ж не проти. Але вони коли купували землю коло густонаселеного мікрорайону не врахували одну важливу деталь. Зараз Рясне 2 переживає бейбі бум. Немає місьц в садочку. Народ підніметься заради власних дітей тільки так. Тоді подививмося чия візьме.

Задовий забув як він зі своєю задопоміччю по рясному бігав? Тепер вирішив віддячити. Нічого, вибори не за горами. Буде і на нашій вулиці чистота і свіже повітря.
Андрик, 15:21 10.09.2010
можливо логічніше запропонувати альтернативну ділянку для заводу, враховуючи "розу вітрів" в цьому районі. На рахунок конкуренції: то що виходить - якщо виробники вкрай неякісного асфальту "наші хлопці" - то нам пожиттєво не мати нормальних доріг?! Хай підтягуються, або йдуть геть, якщо не хочуть працювати. Не забуваймо, що в дороги та ремонт транспорту та легкових йдуть наші ж гроші. Ось!
Не турок, 14:07 10.09.2010
А чим думали турецькі дорожники коли без збудованого в межах міста асфальтного заводу, брали участь в тендерах на ремонт доріг у Львові?
А хто впевнений чи не будуть там спалюватися ще якісь відпади які не утилізуються, наприклад гудрони???
Хай продають землю і купують там де їм дозволять збудувати цей об"єкт!
Бо так скоро, якийсь заводик з"явиться на пл. Міцкевича!
А наша влада могла б з під себе їла б!
Люди впирайтеся і протестуйте проти відвертої шкоди і загрози Вашому здоров"ю і життю!!!
яяяяяя, 11:56 10.09.2010
мені як жителю мікрорайону Рясне 2 звісно не приємні такі речі....а з іншої сторони хочеться, щоб у Львові були добрі дороги...та насправді ніхто нікого слухати не буде, і завод таки збудуть і тільки тому що ми такий хреновий народ,що не можемо за себе постояти і влада в нас така ж...і доки не зявляться нові сильні бандерівці які перестріляють пів України нічого в нас не буде !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
дзвінок з Рясне-2, 11:25 10.09.2010
Якщо турки настільки успішні в будівництві і альтернативного шляху нема, то чому б той самий завод не винести за межі міста в район не придатний для проживання? На капіталах зекономлених на земельному ресурсі можна буде доставляти асфальт з заводу і після 2012 року (Садовий навряд чи продешевив на землі). Є закинуті заводи, цегельні і.т.д. де навіть є препідготовка до будівництва. Але ж ні. Треба таки в місті. І поміж двома районами з високою густиною населення. Левандівку ж та "екологія" не обмине. Цікаво подивитися мапу забудови асфальтними заводами Туркістану...чи багато їх в містах збудовано. А звісно - недалекоглядні продали землю, а туркам я думаю по великому рахунку не сильно різниться де той завод стоятиме.
В підтримку виникнення альтернативних настроїв в депутатських колах , то думаю вони грунтовані на скаргах виборців...і на щастя ще є депутати які їх доносять наверх.
стефко, 11:08 10.09.2010
фу сморід.... і я колись тут працював. от курча продажні мавпи.
Юрій знову, 10:57 10.09.2010
І ще... щодо натяків, що "Свобода" лобіює місцевих виробників асвальту. Так от:

А чого б не лобіювати? Це місцевий виробник, місцевий бюджет, робочі місця для місцевих людей.

А всі ниття щодо - гарантії дороги на 15 років - то це маразм. До вашого відома, якість дороги не дже залежить від якості асвальту, залежить від технології будівництва - по простому - щоб той асвальт в процесі будівництва не крали. Місцевий асвальт не дуже і гірший за турецький. Будують турки добре - питань нема, але хай будуть з того що є, без шкідливих заводів в межах міста.
Ростислав, 10:55 10.09.2010
Яскрава заказушна стаття. Цікаво знати в якому районі проживають її автори - Віктор Мельничук та Ярослава Мальцева. Щось я дуже сумніваюся що в Рясному...
Юрій, 10:51 10.09.2010
.. а ще крім того мудакам, відомим як Віктор Мельничук та Ярослава Мальцева, "Онур" непогано заплатила, так? Ну що за журналісти паскудні такі... Тільки за гроші. Мені здається що очевидно:

1. Будувати завод в місті - не можна

2. Хто був на Рясне той бачив, що там кілометру близько немає. А крім того рахувати треба не до будинків, а до межі житлового району, тому що будинок-будинком, а тераторії району, де є місця де гуляють діти, церкви тощо - це також те, чим люди будуть дихати. Там до межі районі і 300 метрів не буде.
Мешканець Рясного, 10:50 10.09.2010
Ну і статейка замовна. Які конкуренти підкупили ініціативну групу? Ми тут живемо. Нам не потрібно ЖОДНОГО асфальтового заводу. Крім того вул. Шевченка і так завантажена під саме нехочу, а додайте вантажівки з асфальтом, які будуть курсувати цілодобово. Не такою ціною нам дороги потрібні. Краще раз в рік ремонтувати ходову в авто, ніж все життя легені.
Львівська газета

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас