Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів
Наша Малораша

Подібна історія виринає з пам'яті, коли генеральний секретар ЦК КПРС Горбачов відвідав Львів

До дачі Януковича проклали розпеченого асфальту на суму 13,4 млн гривень. А до хатинки Януковича у ці спекотні дні "Автодором" освоюються 49,7 млн гривень. 1 км за один мільйон доларів! МВФ, ау!!!

З усіх історій апокаліптичного літа за минулий тиждень вражає повідомлення із російського Челябінська. Історія могла б увійти до репертуару ведучих стьоб-програми "Наша Раша", якби не була рутинною хронікою подій. Північні "брати по совку" знову виявилися найбільш підготовленими людьми на планеті до нового "кінця світу". Вони виживуть за будь-яких катаклізмів.

Під час візиту до Челябінська прем'єр-міністр Росії Путін висловив здивування, що челябінці плавають і засмагають у свинячих умовах на дикому березі озера Смоліно. Протягом ночі сталося "чудо Путіна": на бережок навезли золотого піску, лежаки, парасольки, облаштували ряд служб і навіть встановили літнє кафе. Пляж народ одразу ж назвав "путінським", хоча там купатися не варто, бо саме тут в озеро зливається неочищена каналізація. Челябінців такі дрібниці не зупиняють – купаються. Працівник міської влади Челябінська Сергєй Давідов розповів про коротке життя путінського чуда: "...Лежаки розтягли, а ті, що залишилися рубали на дрова, щоб тут же посмажити шашлики. Парасольки виривали з коренем і плавали в них по озеру ... Кожен вважав своїм обов'язком заїхати на пісок на машині - за 2 тижні майданчик укатали до стану дороги".

Багатьом співгромадянам, яким показував друковану версію цієї історії, челябінський піпл подобався і викликав усмішки та неприховану симпатію. Характерна відповідь – "наші люди". І тут ховається сакральна правда життя.

Простий експеримент. Дайте почитати це повідомлення з Челябінська, і бажано з фотографіями пляжу "до і після", будь-яким іноземним громадянам. Європейці, американці чи азіати – ролі не відіграє. У моїх нечисленних цікавих дослідах уся ця історія з "пляжем Путіна" викликала обурення: в одних - вандалізмом людей, у декого – ідіотизмом створення самого пляжу за одну ніч за наказом вождя. Обурення, яке об'єднало усіх випадкових статистів мого експерименту, - чому люди гармонійно поєдналися з каналізацією і хто вчинив цей злочин знищення озера. Головне – ніхто не засміявся. Реакція була подібною: розпач, обурення, гидування. Здалося, ніби їм дали повідомлення про жертви стихії чи війни.

Який великий цивілізаційний каньйон пролягає між цими "особами буржуазного світу" і "нашими людьми" зденаціоналізованого совково-слов'янського простору!

Подібна історія виринає з пам'яті, коли Генеральний Секретар ЦК КПРС Горбачов відвідав Львів. Тоді за ніч закатали нову дорогу з аеропорту до центру міста, а вздовж "маршруту просування" вкопали зрізані, без коренів, розкішні блакитні ялини. Не вкопали – залили бетоном. Через тиждень – вздовж дороги стирчали пожовклі ялиці, з яких осипалася хвоя. Тоді "наші люди" ще обурювалися.

Пройшла чверть століття. Начальство готувалося до святкування 70-річчя утворення Чернівецької області УРСР за наслідками пакту Рібентропа-Молотова. Урочистості мав відвідати новий генеральний секретар, але замість Януковича прибув лише голова головної партії та прем'єр-міністр в одній особі Азаров. Але це не завадило "нашим людям" закатати історичну бруківку міста та звичні ями новим шаром асфальту. Закатали навіть каналізаційні люки і водозабірні стоки. Прикольно. Правда, повені та паводки від злив цього літа, які цими стоками і каналізація мають стікати, вже забрали життя декількох людей і повалили десятки будинків. Але "наші люди" не обурюються – до цього совкового прогинання перед начальством вже звикли. Не відвикли за 20 років незалежності, а навпаки – сприймають за належне.

До дачі Януковича, чи як це називають у совковому Криму, до спецоб'єкту №6 та №8 на автодорозі Р-16, проклали розпеченого асфальту на суму 13,4 млн гривень. А до іншого спецоб'єкту, хатинки Януковича, що скромно стирчить на чесно відчужених 140 гектарах Межигір'я, у ці спекотні дні Автодором освоюються 49,7 млн гривень. І ця сума ляже лишень під 8,4 км асфальту. 1 км за один мільйон доларів! МВФ, ау!!!

Весною під маршрут кортежу вже закатали 11 мільйонів. Потім Гаванський міст відібрали у приватне користування однієї особи, а тепер 8 км VIP-дороги за 50 мільйонів! Ці 8 тисяч метрів обійдуться дорожче за всі ремонти усіх вулиць Києва за цілий рік! А ви їздили дорогами Харкова чи Львова, Дніпропетровська чи Полтави? Стрибали по воєнних воронках, оминали окопи і долали траншеї?

Але "наші люди" не обурюються. Найсильніший з почутих контраргументів: " а що, якби була Юлька - було б інакше?". Залізно-асфальтова логіка "наших" повалить на лопатки будь-якого іноземного окупанта.

Простий "наш" хлопець на автомийці викручував ганчірку і роздумував вголос: "От как спросіть у наших лідєрів, а откуда у них такі "бабки"!". Кажу: а для чого питати - з бюджету, хлопче, з бюджету. Про корупцію чув напевно? Пауза. Протирає скло, капот. Витискає вкотре ганчірку. "От якби мене хоча б на 5 хвилин пустили до того бюджету!" Пауза. "...Я б много не взяв. На квартіру, на машину і на дачу возлє моря. І все. Кажного гражадніна на 5 хвилин туди запустити... Усьо взяти і разділити".

Майже сто років минуло з часу епічної думки Шарікова із булгаківського "Собачого серця": "Взять всё, да и поделить".

"На цьому була, є і стоятиме земля наша совкова..." Можливо саме так напише літописець для майбутніх поколінь "наших людей" у "Повісті згаяних літ".

Роман Чайка

ТСН

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас