Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Про два крісла або скільки днів протримаються у Львові київські варяги?

Галицька владна еліта вже б'ється об заклад: скільки днів протримається столичний висуванець Горбаль у Львові?

Незабаром два місяці, як Василь Горбаль став головою Львівської облдержадміністрації. Тільки киянин не поспішає прощатися з депутатським мандатом. Мабуть, залишає собі запасний аеродром, щоб на випадок НП сховатися за парламентською недоторканістю.

Чого ж побоюється Василь Горбаль? Галицького політикуму?

Ну, не знайшов банкір-політик спільної мови з регіональними партійними лідерами. На день Перемоги перетворив обласний центр у міліцейське гетто - центральним проспектом навіть журналістам не дозволяли пересуватися без спеціальної перепустки.

Не все складається з Партією регіонів. Колеги з обласної організації звинувачують, що посади керівників районів продаються. Та й губернаторові ближче до душі бізнес, ніж партійні справи.

З першим заступником Мироном Янківим теж не зжився.

Інколи Мирон Дмитрович ставить на місце молодого губернатора. Досвід - велика справа. Перший заступник прибув до Львова аж із Варшави, де працював заступником посла. Покинув європейське місто, затишну квартиру, та й поїхав за меншу зарплату розбудовувати Україну. Майже як Горбаль.

Але все це дрібниці, порівняно з домокловим мечем, який висить над Василем Горбалем у золотоверхому Києві.

Як стало відомо з неофіційних джерел, податківці зацікавилися банківською діяльністю Василя Горбаля на посаді керівника Укргазбанку.

Ця фінансова структура, як і попередні, до яких доклався Горбаль, обслуговувала певні угрупування й схеми. Коли в Укрзагбанку почалися проблеми, владі довелося взяти фінустанову під своє крило.

Зараз правоохоронці з'ясовують, як банк втратив десятки мільйонів гривень.

Столичними розбірками найближче оточення губернатора пояснює його нерішучість. І тільки банківський шлейф змушує Горбаля до останку тримається за депутатське крісло, як воша кожуха.

Сидіння на двох кріслах призвело до того, що наміснику не вдалося вчасно сформувати вертикаль влади у Львівській області.

Натомість губернатор не забуває про київських друзів. Починає потрохи звозити до Львова.

Промисловістю відтепер опікуватиметься киянин Євген Пастух, який за роки своєї кар'єри більше встигав у комерції, ніж на виробництві. Хімік-технолог спершу пішов по комсомольській лінії, але згодом знайшов себе в Києві, у торгівлі. Керував магазином "Оптика", управлінням реалізації продукції. Остання посада в столиці - заступник голови правління Інтернафтогазу - теж треба було займатися комерцією.

Першу робочу поїздку Пастуха в район в офіційному повідомленні облдержадміністрації назвали "візитом". Відчуваєте новий рівень влади?

Тому нема чого дивуватися, що відтепер столичні кадри будуть "із візитами" гостювати в районних центрах.
З того приводу згадується історія, яка трапилася Іваном Плющем, коли той керував Київською областю.

- Дякуємо, що прибули до нас із візитом, - пригиналися підлабузники в одному з райцентрів.

- З яким візитом? - здивувався Плющ. - Я не в гості приїхав. Я на роботі.

Сподіваємося, це не останній столичний висуванець у Галичині.

Керувати Сколівською райдержадміністрацією приїхав з "візитом" заступник голови райдержадміністрації з Київської області.

Кажуть, нова команда має великий інтерес до Карпат. "Буковель" вже застовбив Коломойський. Львівські Карпати - поки без господаря. На них поклала око "крута" фінансова група із владного оточення. Адже бази "Динамо" і "Тисівець" можна прихопити однією лівою. Кинути мільйони під віртуальну Зимову Олімпіаду, а потім усе приватизувати.

Неспроста Горбаль новому керівнику Сколівщини наказав взяти курс на Олімпіаду.

Новий намісник почав розставляти своїх людей насамперед на грошовитих місцях. Запекла боротьба розгорілася за крісло керівника львівського Контрольно-ревізійного управління. Губернатор настирливо пробиває в головні ревізори Львівщини кандидатуру полковника міліції Віталія Ткачука з Києва, на якого в ГоловКРУ надійшла об'єктивка.

Перша професія кандидата в ревізори - інженер з експлуатації автомобільного транспорту. Донедавна полковник Ткачук у ГУБОЗ МВС України керував управлінням боротьби з легалізацією доходів організованих груп і злочинних організацій.

Починав кандидат у ревізори з Дарницького району Києва - боровся з економічною злочинністю. Тривалий час займався столичними банками. Ось там, скоріше всього, шляхи Горбаля й Ткачука перетнулися. Адже банки, у яких працював Горбаль, мали свої проблеми.

Що має робити дорожник і опер із банківської справи на Львівщині, залишається загадкою. Може, Горбаль збирає свій репресивний апарат, за допомогою якого можна приборкати непокірних.

Орлів Луценка із приходом нового міністра Могильова відчутно потіснили. І Горбаль вирішив кинути 48-річному полковнику рятувальне коло. Мабуть, своєрідна дяка за минуле.

Тільки як столичний гість проживе у Львові на скромну чиновницьку зарплату? Та ще й без квартири.

Нічого страшного, губернатор живе в готелі й роз'їжджає Львовом на власному Хаммері. Тільки от Горбаль входить до першої сотні найзаможніших людей України. А про фінансові можливості кандидата в ревізори ми ще нічого не чули.

У Львові не забули, як зі столиці прислали варяга керувати управлінням захисту прав споживача. Той, щоб вижити в дорогому місті, змушував інспекторів брати хабарі. Й потрапив неборака до буцегарні.

На риторичне запитання, яка різниця між міліціонером і ревізором, відповідь одна: ви можете бути ким заманеться, якщо у вас друг Вася Горбаль.

Але ж він не надовго приїхав до Львова!

Сухий уже з Тернополя накивав п'ятами. У регіонах треба працювати - це не ляпати в Києві язиком. І не створювати банківські піраміди під певні схеми.

Що губернатору кадри? Завтра сховається в столиці - а там хоч не розвидняйся. А львів'яни будуть чухати чуби.

Галицька владна еліта вже б'ється об заклад: скільки днів протримається столичний висуванець Горбаль у Львові?

Богдан Кушнір, журналіст, Львів, спеціально для УП
країнська правда

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас