Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Галицькі бізнес-«сутички»

Поки владна вертикаль розгойдується, підприємницька «горизонталь» перерозподіляє власність і фінпотоки

Минуло 100 днів нової влади, але регіональна вертикаль обласної та районних держадміністрацій на Львівщині наразі нічим особливим про себе не заявила. Зате в бізнесі посиленими темпами починаються новий переділ власності і перерозподіл фінансових потоків.

«Донецьк» порожняк не жене

Однак «донецькі» до місцевих розбірок не мають ніякого стосунку. Після перемоги Віктора Януковича вони стали птахами високого польоту. Їм не до малого і середнього бізнесу, який переважає у західних областях України. Доки галичани б'ються, «донецькі» споруджують у Львові стадіон, розширюють аеропорт. Хочуть побудувати сучасну дорогу від обласного центру до Трускавця. Освоюють мільярдні капіталовкладення. «Донецькі» мислять більш масштабно. На дрібниці не йдуть. Панівне становище в будівельній галузі Львівщини без шуму і суєти захопила донецька фірма «Альтком». Витіснила навіть турецький «Онур». До речі, турків вижили з Києва, Одеси, Харкова. Тільки хтось пригрів їх у Львові. У цілому ж десятки дорожньо-будівельних фірм стояли без роботи, а тендери вигравали іноземці. Ось такі звичаї панували в Галичині, поки основні об'єкти не прибрали до рук «донецькі». Тепер ніхто не сумнівається: все заплановане побудують вчасно.

Галицькі підприємці, близькі до нової команди Януковича, почали по-новому перерозподіляти місцевий бізнес. Для початку «наїхали» на власника мережі бензинових заправок. До речі, на бізнесмена, який ніколи не ліз у велику політику. Тихо і без скандалів заробляв свої гроші, фінансував церкву і культуру. І навіть не піарився. А оскільки «дістати» бізнесмена не було за що, взялися за сина і дружину. На дітей і сім'ю в мафіозних кланах панувало табу. Але це Львів. Тут не тільки «наїжджають». Тут ще стріляють.

Як зачищають «авторитетів»

За останні роки відстріляли два десятки бізнесменів. Найгучніші злочини - вбивство екс-губернатора Сенчука, власника склодзеркального заводу Дацка, керівника компанії Опірського - дотепер не розкриті.
Степан Сенчук створив майже сім тисяч робочих місць. Люди мали високі заробітні плати. Після вбивства бізнес-імперію розтягнули по шматках. До речі, прибрали Сенчука на самому злеті, коли той готувався очолити Держрезерв України. Галицькі бізнес-розбірки почалися з того, що за останні десятиліття методично відстріляли майже всіх кримінальних авторитетів. Щоб не плуталися під ногами і не заважали діловим людям ділити гроші.

У Львові ще не забули, як за допомогою невідомого газу були приспаний і розстріляні сім членів угруповання «Артура». Кожного добивали по одному контрольному пострілу в голову. Не пожаліли навіть мати «Артура» і собаку. Злочин не розкрито. Одині з останніх львівських «авторитетів» сховався в Києві. Пришили «Рокеро» автоматною чергою, коли той приїхав до сім'ї до Львова на Великодні свята. Злочин не розкрито. Ще одного «авторитета» розшукали в Празі. Штовхнули на нього дитячий візок. І поки той намагався стримати, вхопив кілька куль. Злочин не розкрито.

Розпочали з розборок в облраді

Після зачистки «авторитетів» взялися за бізнесменів. Західний регіон завжди привертав увагу бізнесменів та злочинного світу. Перш за все, з однієї причини - поруч кордон.

Тільки на території Львівської області три найбільших прикордонних переходи - Шегині, Корчова, Рава-Руська. Великий капітал місцеві мультимільйонери заробили на торгівлі нафтою, бензином і контрабанді. Але кордон «донецькі» теж перекрили - прислали з Києва свою людину. Поле для маневру для місцевих мільйонерів залишилося дуже маленьке - новий переділ бізнесу.

Сценарій останніх галицьких подій дуже простий. Великий бізнес, близький до «донецьких», хоче взяти реальну владу в свої руки. На першому плані - розбірк в обласній раді. Тут ділять бюджет. Почалися атаки на голову облради і бізнесменів, які мають незалежну позицію. Це - тільки димова завіса. На другому плані, невидимому, повним ходом йде підготовка до нових виборів, зміну владних еліт і нового переділу власності. Залишається тільки гадати: галицькі бізнесмени самі до такого додумалися чи це підказка «згори» - розділяй і володарюй.

І остання новина з Галичини: в одного з місцевих олігархів хочуть відібрати ринок, вартість якого потягне на кілька сотень мільйонів доларів США. Це справжнє торгове містечко з сучасною інфраструктурою. Львів з цього приводу гуде і народжуються всілякі версії.

Спостерігаючи за новим перерозподілом Галичини, мимоволі замислишся над тими обіцянками, які роздавали переможці напередодні виборів. Обіцяли економічне благополуччя для регіону: створити нові робочі місця, підвищити зарплати - вони найнижчі в Україні. Кілька мільйонів жителів Західної України працюють за кордоном. І живуть тим днем, коли повернуться до своїх домівок і побачать дітей.
Що ми бачимо? Ті ж підкилимові ігри навколо існуючих фінансових потоків. Знову почалися розмови про продаж посад. Про благополуччя простих українців навіть не згадують. Галицьким бізнесменам простіше завезти дешеву робочу силу - китайців і в'єтнамців, ніж забезпечити гідне життя своєму народу.

Богдан Кушнір


Киевские ведомости

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас