Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів
Галицькі бізнес-«сутички»

Поки владна вертикаль розгойдується, підприємницька «горизонталь» перерозподіляє власність і фінпотоки

Минуло 100 днів нової влади, але регіональна вертикаль обласної та районних держадміністрацій на Львівщині наразі нічим особливим про себе не заявила. Зате в бізнесі посиленими темпами починаються новий переділ власності і перерозподіл фінансових потоків.

«Донецьк» порожняк не жене

Однак «донецькі» до місцевих розбірок не мають ніякого стосунку. Після перемоги Віктора Януковича вони стали птахами високого польоту. Їм не до малого і середнього бізнесу, який переважає у західних областях України. Доки галичани б'ються, «донецькі» споруджують у Львові стадіон, розширюють аеропорт. Хочуть побудувати сучасну дорогу від обласного центру до Трускавця. Освоюють мільярдні капіталовкладення. «Донецькі» мислять більш масштабно. На дрібниці не йдуть. Панівне становище в будівельній галузі Львівщини без шуму і суєти захопила донецька фірма «Альтком». Витіснила навіть турецький «Онур». До речі, турків вижили з Києва, Одеси, Харкова. Тільки хтось пригрів їх у Львові. У цілому ж десятки дорожньо-будівельних фірм стояли без роботи, а тендери вигравали іноземці. Ось такі звичаї панували в Галичині, поки основні об'єкти не прибрали до рук «донецькі». Тепер ніхто не сумнівається: все заплановане побудують вчасно.

Галицькі підприємці, близькі до нової команди Януковича, почали по-новому перерозподіляти місцевий бізнес. Для початку «наїхали» на власника мережі бензинових заправок. До речі, на бізнесмена, який ніколи не ліз у велику політику. Тихо і без скандалів заробляв свої гроші, фінансував церкву і культуру. І навіть не піарився. А оскільки «дістати» бізнесмена не було за що, взялися за сина і дружину. На дітей і сім'ю в мафіозних кланах панувало табу. Але це Львів. Тут не тільки «наїжджають». Тут ще стріляють.

Як зачищають «авторитетів»

За останні роки відстріляли два десятки бізнесменів. Найгучніші злочини - вбивство екс-губернатора Сенчука, власника склодзеркального заводу Дацка, керівника компанії Опірського - дотепер не розкриті.
Степан Сенчук створив майже сім тисяч робочих місць. Люди мали високі заробітні плати. Після вбивства бізнес-імперію розтягнули по шматках. До речі, прибрали Сенчука на самому злеті, коли той готувався очолити Держрезерв України. Галицькі бізнес-розбірки почалися з того, що за останні десятиліття методично відстріляли майже всіх кримінальних авторитетів. Щоб не плуталися під ногами і не заважали діловим людям ділити гроші.

У Львові ще не забули, як за допомогою невідомого газу були приспаний і розстріляні сім членів угруповання «Артура». Кожного добивали по одному контрольному пострілу в голову. Не пожаліли навіть мати «Артура» і собаку. Злочин не розкрито. Одині з останніх львівських «авторитетів» сховався в Києві. Пришили «Рокеро» автоматною чергою, коли той приїхав до сім'ї до Львова на Великодні свята. Злочин не розкрито. Ще одного «авторитета» розшукали в Празі. Штовхнули на нього дитячий візок. І поки той намагався стримати, вхопив кілька куль. Злочин не розкрито.

Розпочали з розборок в облраді

Після зачистки «авторитетів» взялися за бізнесменів. Західний регіон завжди привертав увагу бізнесменів та злочинного світу. Перш за все, з однієї причини - поруч кордон.

Тільки на території Львівської області три найбільших прикордонних переходи - Шегині, Корчова, Рава-Руська. Великий капітал місцеві мультимільйонери заробили на торгівлі нафтою, бензином і контрабанді. Але кордон «донецькі» теж перекрили - прислали з Києва свою людину. Поле для маневру для місцевих мільйонерів залишилося дуже маленьке - новий переділ бізнесу.

Сценарій останніх галицьких подій дуже простий. Великий бізнес, близький до «донецьких», хоче взяти реальну владу в свої руки. На першому плані - розбірк в обласній раді. Тут ділять бюджет. Почалися атаки на голову облради і бізнесменів, які мають незалежну позицію. Це - тільки димова завіса. На другому плані, невидимому, повним ходом йде підготовка до нових виборів, зміну владних еліт і нового переділу власності. Залишається тільки гадати: галицькі бізнесмени самі до такого додумалися чи це підказка «згори» - розділяй і володарюй.

І остання новина з Галичини: в одного з місцевих олігархів хочуть відібрати ринок, вартість якого потягне на кілька сотень мільйонів доларів США. Це справжнє торгове містечко з сучасною інфраструктурою. Львів з цього приводу гуде і народжуються всілякі версії.

Спостерігаючи за новим перерозподілом Галичини, мимоволі замислишся над тими обіцянками, які роздавали переможці напередодні виборів. Обіцяли економічне благополуччя для регіону: створити нові робочі місця, підвищити зарплати - вони найнижчі в Україні. Кілька мільйонів жителів Західної України працюють за кордоном. І живуть тим днем, коли повернуться до своїх домівок і побачать дітей.
Що ми бачимо? Ті ж підкилимові ігри навколо існуючих фінансових потоків. Знову почалися розмови про продаж посад. Про благополуччя простих українців навіть не згадують. Галицьким бізнесменам простіше завезти дешеву робочу силу - китайців і в'єтнамців, ніж забезпечити гідне життя своєму народу.

Богдан Кушнір


Киевские ведомости

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас