Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Янукович їде в оплот опозиції

Завтра президент нарешті потрапить до Львова. Може, скаже щось приємне Заходу

Завтра Львів на один день отримає статус головного українського міста. На 27 травня запланований візит президента і прем'єра у столицю Галичини(яка вважається оплотом супротивників Януковича). Він буде поєднаний з першим виїзним засіданням Ради регіонів. Крім Віктора Януковича та Миколи Азарова, до Львова з'їдуться всі губернатори і голови облрад. При тому, що останні в багатьох областях є бютівськими. «Янукович вважає всю вертикаль влади своєю, не розділяючи її на президентську і радівську, - вважає політолог Вадим Карасьов. - І мета такого зібрання - зробити всю вертикаль влади керованою».

Янукович, ставши президентом, уже двічі збирався поїхати до Львова - наприкінці березня і в середині квітня, проте в обох випадках візит був відкладений (і опозиція почала говорити, що президент боїться їхати до Галичини). Зате тепер - як компенсацію - він везе з собою чи не всю виконавчу владу. Втім, губернатор Львівської області Василь Горбаль не вважає, що мова йде про «компенсації»: «Я б не став пов'язувати нинішній візит з тими, що не відбулися. Я-то знаю, як було насправді: у квітні, напередодні планувалася поїздка до Львова, у президента був важкий візит до Польщі, що і стало причиною відміни».

ЦіЛІ. Головною метою візиту президента і прем'єра офіційно називають контроль за підготовкою до Євро-2012. Також Януковичу належить «розрулити» суперечку Львова та Одеси навколо Інституту сухопутних військ, що є головною кузнею офіцерських кадрів для української армії. Як відомо, цей інститут перебував в Одесі до 2005 року, коли «помаранчева» влада вирішила перевести його до Львова. Рішення називали чисто політичним: національна атмосфера у Львові повинна забезпечити «свідомістю» кадри для армії. Кабмін Януковича в 2006-му зупинив процес переїзду інституту, однак Кабмін Тимошенко довів справу до кінця. І ось три тижні тому з'явилося звернення митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела до президента з проханням повернути інститут до Одеси, підтримане губернатором Едуардом Матвійчуком. Мотивація: у Львові відбувається окатоличення армійських кадрів - на території інституту діє греко-католицька церква. Своєю чергою вчора Львівська облрада прийняла звернення до президента з проханням залишити інститут; підтримує цю прохання і Василь Горбаль (він публічно назвав митрополита Агафангела провокатором - ЩЛ).

КОРЕКЦІЯ. Політологи не виключають, що візит Янукович буде використовувати для заяв про корекцію свого зовнішньополітичного курсу, який на заході країни вважають надто проросійським. «У Львові буде багато проукраїнських заяв, які будуть вирішувати відразу два завдання: по-перше, спробувати завоювати на свій бік Західну Україну, по-друге, показати Москві незалежність», - говорить Карасьов.
«Янукович вже зробив неприємну для Кремля заяву про небажання погоджуватися на «нульовий варіант» за радянськими активами і пасивами, і у Львові цілком логічно чекати від нього нових реверансів у бік Галичини, - погоджується політолог Михайло Погребинський. - Президент відчуває, що він заборгував Заходу України».

Втім, перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов так не вважає: «Янукович не буде вести якусь підкилимну гру проти Росії. Це не відповідає духу відносин між нашими країнами».

ОПОЗИЦІЯ. Безсумнівно пікетувати візит президента будуть ветерани ОУН-УПА. «Скажемо йому прямо в очі, що він - рупор Москви», - пообіцяв глава братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк. «Свобода» пообіцяла влаштувати щось на кшталт міні-вистави або флеш-мобу. «Вже запасаємося яйцями», - говорять свободівці. У БЮТ ще вирішують, як їм діяти. А ось ющенківська «Наша Україна» протестувати не має наміру. «Буде робочий візит, будуть вирішуватися економічні питання, і політику сюди не треба домішувати», - пояснює глава фракції «НУ» в облраді Олесь Старовойт.

У Львові 9 травня буде Днем жалоби

Львівська облрада напередодні візиту Віктора Януковича (він намічений на четвер) примудрилася піднести президенту «подарунок». Вона прийняла рішення, за яким 9 травня в області буде відзначатися не як день перемоги, а як День пам'яті жертв Другої світової і буде не святом, а траурним днем. А вживання терміна «Велика вітчизняна війна» на території області ... забороняється як невідповідне до української історичної реальності. Губернатор Львівщини Василь Горбаль рішення засудив. «Депутати перевищили свої повноваження. Місцеві ради не можуть скасовувати указів президента, щодо яких святкується день перемоги», - говорить Горбаль. Губернатор вважає, що обладміністрація зможе опротестувати в суді скандальне рішення. Більшість місць у Львівській облраді належить опозиції - «Нашій Україні», БЮТу і «Свободі».

З губернаторів - у Кабмін

А тим часом деякі з губернаторів, які приїдуть до Львова, можуть змінити місце роботи. За словами джерела у фракції Партії регіонів, у випадку якщо президент вирішить змінити міністра вуглепрому Юрія Ященка, його замінить нинішній глава Черкаської обладміністрації Сергій Тулуб, а на місце вже звільненого голови «Укравтодору» Валерія Вощевського (призначений за квотою Блоку Литвина) може прийти вінницький губернатор Володимир Демішкан. «Якщо хтось не відповідає своїй посаді, він буде замінений, - коментує інформацію перший заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов. - І перестановки цілком реальні».
Сегодня

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас