Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Водне царство Садового

Рахункова палата звинуватила мера і його команду в безгосподарності

Андрій Іванович не Нептун, щоб повністю розв’язати проблеми води, що впродовж багатьох років діймали львів’ян. Проте за такі гроші, які виділили Львову для впровадження в місті цілодобового водопостачання, він міг ним і стати.

Певно, якби Андрій Іванович титанічно працював над розв’язанням водяної проблеми, до нього було б менше питань. А так, пощастило: знайшлися люди, яким був потрібен піар іще більше, аніж самому львівському бургомістру. От і потекли до Львова гроші рікою. Але свого часу Андрій Іванович настільки розізлив бога морів, зафарбувавши його статую на площі Ринок, що навіть така благодать почала лізти боком.

Днями Рахункова палата «наїхала» на міського голову за цілодобове водопостачання. Мовляв, виконавчий комітет міськради на одержання значних зовнішніх фінансових ресурсів у загальній сумі 346 млн грн (кошти позики МБРР, гранту уряду Швеції, державного бюджету), не виконав у повному обсязі завдання переходу до системи цілодобового водопостачання і зменшення втрат води. Лише 2009 року для цілодобового водозабезпечення та реконструкції системи водопостачання Львова з держбюджету було спрямовано кошти у сумі 191 млн грн. Натомість частина львів’ян (3%) досі отримує воду за графіками. Аудит встановив, що неефективно та з порушенням законодавства було використано 1,8 млн грн бюджетних коштів.

Перепало і «Львівводоканалу». В Рахунковій палаті переконують, що це комунальне підприємство не утримує в належному стані мережі, що призводить до значних втрат води - 46,4% від транспортованих обсягів. При цьому зменшення втрат води до запланованого на 2007 рік рівня (22%) дозволило б залучити до самофінансування підприємства 26 млн грн, які можна було б спрямувати на розвиток і реконструкцію мереж водопостачання.

На такі факти мерія відреагувала по-своєму, назвавши закиди «некоректними». Мовляв, з лютого 2010 року в місті Львові підтримують цілодобове водопостачання. Усі райони міста отримують холодну воду 24 години на добу.

«Висновки рахункової палати щодо втрат води не є зовсім коректними, - цитує заступника директора ЛМКП «Львівводоканал» Богдана Павлишина прес-служба мерії. - Адже зменшення втрат води можна досягти лише завдяки плановій заміні аварійних водогонів. За кошти позики та уряду протягом п’ятьох років проклали лише 40 км нових водопровідних мереж. Це зовсім незначна частка, позаяк водоканал експлуатує понад 1 700 км, з яких близько 70% уже є аварійними. Відтак, немає підстав очікувати на значне зменшення втрат води».

Богдан Павлишин переконує, що на таких нинішніх досягненнях ставити крапку ніхто не збирається і «Львівводоканал» продовжує розпочату минулоріч масштабну реконструкцію водопровідних мереж. Для прикладу, цього року підприємство планує вкласти близько 6 млн грн на заміну найбільш аварійних ділянок водогонів.

Далі, у звичному стилі прес-служба перерахувала усе те, що буде скопано-перекопано вже в недалекому майбутньому. «Нові водогони прокладатимуть на вул. Науковій, В. Великого, Пулюя, Кульпарківській, Симоненка, Виговського, Петлюри, Патона, Любінська, Творча-Грінченка, Земельна, Хімічній-Липинського, Миколайчука-Лінкольна, Зеленій-Керченській, Вернадського, Освицькій, Трильовського, Червоної Калини, Драгана, Скрипника, - йдеться у повідомленні. - Загалом за власні кошти підприємство уже закупило 13 км поліетиленових труб для заміни внутрішньоквартальних водопровідних мереж. Роботи уже розпочаті на вул. Мазепи, Виговського та Медової Печери».

Якщо б усе розкопали до 9 травня з цього списку, Андрій Садовий міг би сміливо запропонувати чільникам держави до Дня перемоги відтворити у Львові, для прикладу, перипетії Сталінградської битви.

Словом, мерія так-сяк відбилась від Рахункової палати, але є надія, що на тому крапку не поставлять. Дотепер дуже вже все гладко сходило з рук керманичів міста, незважаючи на, здавалось би, серйозні звинувачення і з боку КРУ, і міліції. Набрид такий сценарій – повоювали і тихцем розійшлись. Хтось таки, нарешті, відповість за кволеньке господарювання?

Комендар для "Погляду"

Юрій КУЖЕЛЮК, депутат Львівської міськради, голова ГО «Спільнота»:

«Те, що неможливо запровадити цілодобове водопостачання за ті гроші, які надав уряд, це факт. Те, що водопостачання у місті покращилося - це також факт. Те, що у Львові аварійні мережі і протікають, а на їх заміну потрібно більш ніж півмільярда гривень, це також беззаперечний факт. Ми повинні розуміти, що коли у Львові подавали воду шість годин, витікала через діряві труби одна кількість води. Коли в місті воду подають цілодобово, то у чотири рази збільшуються і витоки води. І все це спустошує кишені львів’ян. А втрати води у місті сьогодні становлять щонайменше 40%. «Львівводоканал» некоректно робить свою справу, бо в місті зараз є величезні витоки води. Через те, що «Львівводоканал» не може відмовитися від ремонту, забивши кілок у трубу. Війна між мною і Водоканалом триває щонайменше сім років. На вул. Шафарика є яскравий приклад, коли впродовж року п’ять разів ремонтували трубу, забиваючи кілок. А кілок прогниває і, відповідно, його вибиває. За це «Львівводоканал» має відповідати. Львів’яни повинні знати, що коли вони платитимуть 6 грн за воду, то це через безгосподарність «Львівводоканалу», який дозволяє масові витоки води».

Соломія Довгань, Сергій Довгалець
Новий погляд

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас