Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Новини
Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

Пишуть про Львів

Львівщина прийняла губернатора Горбаля. Незадоволені його заступником

Як став Мирон Янків першим заступником губернатора, залишається таємницею

- До мене дійшли розмови, що посаду голови райдержадміністрації у Львівській області можна купити. Ставки називають від 50 до 100 тисяч доларів США, - заявив народний депутат України, голова обласної організації Партії регіонів Петро Писарчук. - Мова йде про керівників Буського, Городоцького і Кам'янка-Бузького районів. Я не хочу в це вірити. Думаю, губернатор Львівщини прийме адекватні заходи.

Ось так у Львові зустріли нового губернатора Василя Горбаля. Київська інтрига з його призначенням затягнулася на два місяці. Це було останнє призначення регіонального керівника в Україні. Як тільки з'являлося нова прізвище, на регіональних сайтах на претендента відразу виливали «відро помиїв». Оскільки серед ймовірних кандидатів були тільки «регіонали», і ніяка інша політична сила не могла претендувати на крісло №1, неважко здогадатися, хто виступав головним режисером «невдоволення» народу.

Прізвище банкіра і народного депутата Василя Горбаля випливло в останній момент - йому дісталося найменше. Найбільший, за галицьким мірками, гріх нового львівського губернатора, що на «Однокласниках» серед друзів знайшли прізвища Табачника і Шуфрича. Хто зареєстрований на соціальному сайті, знає, як там знаходять друзів. Це звичайна інтернетівська гра. Справжніх друзів там зрідка афішують. Іншого компромату на львівського намісника не знайшли.

- У мене серед друзів - усі члени Кабміну і більшість губернаторів, - говорив під час представлення у Львові Василь Горбаль.

Не відмовлявся від дружби і з двома вищезгаданими депутатами. Призначення Горбаля у Львові сприйнялося нейтрально. Львів'яни сподіваються на зв'язки колишнього банкіра і приплив нових інвестицій у регіон.
Василь Горбаль - корінний львів'янин, який зробив блискучу кар'єру в столиці. Знає традиції регіону і дров не наламає.

Друга новина - першим заступником губернатора став Мирон Янків. Це викликало сум'яття і невдоволення частини чиновників. Вони ще не забули, як Мирон Дмитрович кілька років тому керував областю. Сидів на роботі по 12 годин. Постійні наради, довгі професорські лекції всім неабияк набридли. Ефект від такого сидіння був мізерним.

На посаді львівського губернатора Мирон Янків протримався менше від усіх керівників області - трохи більше року. Янків пройшов усі щаблі чиновницької кар'єри. Починав з Львівського обкому компартії України, викладав у зооветеринарному інституті, Львівському університеті. Чиновницьку кар'єру зробив в аграрній команді Михайла Гладія, яка прийшла на зміну романтикам В'ячеслава Чорновола. Відкати, побори, вміння влади робити гроші з повітря - усе це буйним цвітом початок проростати на Львівщині з часів аграріїв.

Після відходу Гладія потрібен був слухняний губернатор. Мирон Дмитрович виявився ідеальною кандидатурою. Неконфліктний. Без амбіцій. Байдуже з ким - аби подовше протриматися при владі. Правда, кажуть колеги, злопам'ятний.

Як став Мирон Янків першим заступником губернатора, залишається таємницею. Кажуть, що спочатку претендував на крісло №1. Сподівався на підтримку заступника голови адміністрації президента і добру пам'ять самого Віктора Януковича. Після губернаторства Янків працював послом України в Латвії. На виборах президента «дав» за Януковича 100 відсотків голосів. А таке не забувається.

Мирон Дмитрович при всіх владах залишався своєю людиною. За часів Ющенка опинився в українському посольстві у Польщі - заступником посла. З приходом Януковича спішно зробив марш-кидок із Варшави до Києва. Але невдало. Молодість і зв'язки Горбаля виявилися ліпшим аргументом. Та й нове повернення часів аграріїв Львівщина б не пережила.

Екс-губернатора Миколу Кмітя обласна рада на прощання нагородила своєю медаллю. За високий професіоналізм. І цілком справедливо. Після приходу до влади Кміть відразу навів порядок із джерелами мінеральної води в рідному Моршині. Там він заробив свій капітал на продажу «Моршинської» води. Як хвацький бізнесмен швидко узаконив доступ до своїх джерел води. І ні копійки не витратив для депутатів на хабарі. Кміть розпочав перебудову Львівщини з Моршина, де стоїть його особняк і завод мінеральних вод. Дорогу там проклали за 14 мільйонів гривень. Стадіон реконструювали.

Що ж, на прикладі Моршина Кміть показав, що він справжній профі. На жаль, на інші міста в губернатора часу не вистачило. Найбільша заслуга екс-губернатора Миколи Кмітя перед земляками була в тому, що не дав остаточно втопити Євро-2012. До речі, новий керівник Львівщини Василь Горбаль нікому із заступників голови облдержадміністрації не запропонував роботу в своїй команді.

Богдан КУШНІР,
власкор «Ведомостей» (зі Львова)
Київські відомості

До списку статтей

Транспорт Львова 

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас