Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

Пишуть про Львів -25% знижка на вікна у Львові
Олег Тягнибок: "Нам було б вигідно, щоб новообрана Рада була розпущена вже найближчої весни"

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок розповів "РБК-Україна" про шанси на розпуску діючого Кабміну, секрет успіху "Свободи" в східних регіона, та перспективи виживання новообраної Ради.

РБК-Україна: Як Ви вважаєте, опозиція набрала достатньо голосів?

Олег Тягнибок: Ні. Звісно, розраховували на більше.

РБК-Україна: Ви вважаєте, що ваш союз з "Батьківщиною" дозволив взяти більше голосів виборців?

Олег Тягнибок: Скажу інакше: наш союз не зменшив відсоток "Батьківщини", а навпаки.

РБК-Україна: Чим пояснюється успіх "Свободи" у східних регіонах?

Олег Тягнибок: Для нас це звична ситуація. Зустрічі в східних регіонах у мене проходили набагато активніше, і з більшою кількістю людей ніж у західних. Українців у східних регіонах протягом останнього часу стали дуже принижувати, і вони потребували в парламенті такої національно-орієнтованої партії, яка буде захищати наші спільні інтереси.

Тепер кожній області східної України ми даємо народного депутата. Буде народний депутат у Харкові, народний депутат в Одесі. Розумієте, настільки це полегшить можливості захисту прав українців в тих регіонах, де за українську мову можна отримати кулю в лоб, чи за вишиту сорочку отримати арматурою по голові. Наскільки це посилить захист прав українців у тих регіонах.

РБК-Україна: Ви сказали, що в Україні немає революційної ситуації. Люди не готові вийти чи нема приводу?

Олег Тягнибок: У принципі - бурлить, але нема приводу. Знаєте, часом потрібний такий привід, який сколихне суспільство. Наприклад, був період, коли таким приводом була масова фальсифікація виборів шість років тому, коли люди вийшли на Помаранчеву революцію.

Я не виключаю, що такий привід влада може зараз підкинути суспільству. Влада робить певні превентивні кроки в цьому напрямку, значить вона щось розуміє і чогось боїться.

РБК-Україна: Ви вважаєте, влада може піти на крайні заходи?

Олег Тягнибок: Так, ця влада може.

РБК-Україна: І ви готові до цього?

Олег Тягнибок: Так, ми до всього готові.

РБК-Україна: Питання щодо прем'єрської посади в опозиційному колі обговорювалось?

Олег Тягнибок: Ні.

РБК-Україна: Ви вважаєте опозиційним силам вдасться сформувати більшість чи її сформує Партія регіонів?

Олег Тягнибок: Ми ще маємо кілька діб, щоб переламати ситуацію на свою користь і отримати свою більшість. Для цього нам потрібно зберегти результати не тільки за партійними списками, але й за мажоритарними.

РБК-Україна: Завдяки чому "Свобода" взяла такий результат у Києві?

Олег Тягнибок: Ми йшли до цього результату, теоретично ми знали, що за нас стільки людей може проголосувати в столиці. Тепер ми бачимо це практично. Це дасть дуже серйозну можливість претендувати на успіх на місцевих виборах наступної весни в Києві.

РБК-Україна: Тобто, ви вже готуєтесь до столичної кампанії?

Олег Тягнибок: Однозначно. Я хочу відразу уточнити. Ми на всі вибори, які колись будуть проводитися в Україні - чи це місцеві, чи до парламенту, чи президентські строкові чи дострокові, доки буде наше існувати об'єднання "Свобода" - ми завжди будемо висуватися і завжди йти. Без винятків. Не буде таких виборів, в яких ми не будемо брати участь.

Гріх не скористатися такою нагодою, ми вдячні киянам за їх активність, за підтримку, як-то кажуть, вони не будуть розчаровані своїм вибором.

РБК-Україна: Вважаєте, Рада доживе до свого кінця свого п`ятирічного терміну?

Олег Тягнибок: Не факт. Більше того, якщо виходити з прагматичних міркувань, нам навіть було би вигідно, щоб Рада, у випадку якихось негативних дій чи кроків, була розпущена. Наприклад, навесні.

Ми чітко розуміємо, що перебороли міф про непрохідність "Свободи". І багато людей, які ще гальмували і боялися за нас голосувати, через те, що вони нібито втратять голос, тепер не будуть цього боятись. А якщо ми ще протягом кількох місяців у парламенті покажемо ефективну роботу свою як депутатів, то...

РБК-Україна: Успіх "Свободи" - це націоналістичний ренесанс в Україні?

Олег Тягнибок: Він зараз є по всій Європі. Є націоналістичний виборець, якого оцінюють, до речі, у 15%. Тобто, вся соціологія показує, що це люди, які не вважають це за якийсь негатив і сприймають ідеологію націоналізму. Просто є більш помірковані, менш помірковані.

Але в нашому випадку люди навіть не на ідеологію дивляться. Людей задовбала брехня. Людей задовбало тушкування. Людей задовбало те, що вони обирають владу за певні гасла, а потім ті, кого вони обирають, перекидаються до партії влади.

Тому, коли з`являється політична сила, яка руйнує цю владу, то все залежить зараз від нас. До речі, якщо ми будемо тримати цю лінію, і у нас не буде тушок, не буде зрадників, якщо ми будемо йти чітко по нашій програмі і не йти на ніякі компроміси з владою, то у нас великі перспективи.

РБК-Україна: Останній день виборів і успіх опозиції знов актуалізував тему як розпуску діючого Кабміну, так і імпічменту Президента. Імпічмент це на сьогоднішній день є реальним?

Олег Тягнибок: Абсолютно. Імпічмент і розпуск Кабміну - це реально. Потрібна більшість. Але оцінити можливість опозиційної більшості у парламенті - складно.

РБК-Україна: На цих виборах було відновлено тренд на особисте спілкування з виборцем, тобто - польову роботу. І саме "Свобода" повернула цю практику. Тож тепер всі, включаючи ваших конкурентів, застосовуватимуть цей метод.

Олег Тягнибок: Нехай застосовують. На одному з попередніх з'їздів величезними буквами висіло гасло "Дійти до кожного українця, - Степан Бандера". От ми бандерівськими методами і доходили до кожного українця.

Звичайно, нам би дуже хотілось мати стільки грошей, як дехто інший, і завалити своєю рекламою всіх і вся, але бачите, це нас стимулювало більше працювати в полях, що очевидно дало свій результат.

РБК-Україна: А скільки загалом активістів "Свободи" брали участь на цих виборах?

Олег Тягнибок: Всі, хто є - близько 25 тис. членів партії. Але особливість цих виборів у тому, що багато нечленів партії, її прихильників допомагали, роздавали газети, стояли в наметах тощо. Звісно, що вони робили це не за гроші, бо гроші за це ми ніколи не платимо. Якщо пам'ятаєте, на марш УПА прийшло понад 30 тис. людей.

РБК-Україна: Страх пішов?

Олег Тягнибок: Та ні. Просто повірили нам. Люди хочуть вірити політичним силам. У когось було розчарування в колишніх партіях, які були при владі. Нам повірили і за нами пішли - і нам це дуже приємно.

А скільки людей в соцмережах, які не є членами "Свободи", пишуть нам на підтримку, стали нашими спостерігачами, фінансово нас підтримали. Дехто залишав в офісі партії 1 тис. дол. Власник одного автосалону сказав: "Я хочу вас підтримати". А одна людина взагалі прийшла і сказала: "Я вам 20 бігбордів куплю".

РБК-Україна: Ви готові іти на президентські вибори?

Олег Тягнибок: Я ще раз наголошую, "Свобода" - це є ідеологічна партія, і всі рішення будуть ухвалюватися нашим партійним з'їздом. І тут не має значення, готовий Тягнибок чи ні. Більше того, зараз не обговорюється моя особиста кандидатура.

У чому є особливість ідеологічної партії: я - лише перший серед рівних, але завтра я можу бути не першим. Важливо, щоб ідеологія партії збереглась.

Я є депутатом Львівської облради. Я ж не став головою ради, нею стала інша людина, хоча в принципі міг би і претендувати на таку високу посаду.

А якщо говорити за посаду спікера, то якщо "Свобода" буде претендувати, то не факт, що я буду. В нас є з кого обирати. У нас депутатами є вже три голови обласних рад.

І якщо людина пропрацювала три роки головою обласної ради, то вона вже має великий досвід спікерської діяльності. Тобто, йому йти працювати спікером парламенту, це тиждень досвіду і одна ніч, щоб він зміг зазубрити регламент Верховної Ради. І це готовий спікер, повірте, набагато кращий, ніж багато інших, які були до цього. Ми маємо потужну лавку запасних - в тому сила ідеологічної партії, для якої справа не в посаді.

Спілкувався Олексій Біловол

Довідка.

Олег Тягнибок

Народився 7 листопада 1968 р. у Львові. У 1993 р. закінчив лікувальний факультет Львівського державного медичного інституту. У 1999 р. закінчив юрфак Львівського держуніверситету ім. І.Франка.

1989-1990 рр. - санітар хірургічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні. 1990-1992 рр. - медбрат нейрохірургічного відділення Львівської міської лікарні швидкої допомоги. З серпня 1993 р. до липня 1996 р. - лікар-інтерн урологічного і 1-го хірургічного відділення Львівської міської лікарні швидкої допомоги.

З лютого 1990 р. по грудень 1991 р. - голова Студентського братства Львівського медичного інституту. З грудня 1991 р. по листопад 1994 р. - голова Студентського братства Львова. У 1990 р. і 1992 р. Олег Тягнибок став одним із керівників студентських голодувань у Києві.

У жовтні 1991 р. вступив до Соціал-націоналістичної партії України (СНПУ). З липня 1995 р. по березень 1999 р. - уповноважений з питань організаційної роботи СНПУ. З січня 1997 р. по березень 1998 р. - голова Львівської обласної організації СНПУ.

1994-1998 рр. - депутат Львівської облради.
1998-2006 рр. - депутат Верховної Ради.

З березня 1998 р. по лютий 2004 р. - голова Київської міської організації СНПУ.
У лютому 2004 р. СНПУ перейменовується в ВО «Свобода». Олег Тягнибок стає лідером цієї партії.

З 2006 р. - депутат Львівської облради. Також «Свобода» здобула переконливу перемогу на позачергових виборах до Тернопільської облради, що відбувся в березні 2009 р.

На президентських виборах 2010 р. Олег Тягнибок набрав 1,43%.
На парламентських виборах 2012 р. ВО "Свобода" за партійними списками набрала 10,44%.
РБК-Україна

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Фото Львова 

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.
Клацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалерею

Оголошення 

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics