Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
 
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

AnShLv uk-UA

Пишуть про Львів -25% знижка на вікна у Львові
Шукай інвестора в полі

У Львові вчетверте пройде Весняний діловий форум

Фінал Євро-2012, який відбудеться на футбольних полях України через два місяці, не залучив очікуваних приватних інвестицій в українську економіку. У «футбольному» 2012 році внутрішні і зовнішні інвестори надаватимуть перевагу вкладенню коштів в інші поля – агропромисловий сектор і галузь відновлювальної енергетики. Так вважають українські і зарубіжні експерти, які візьмуть участь у четвертому міжнародному Весняному діловому форумі, що відбудеться у Львові 26-27 квітня.

Аграрно-енергетична виделка

«У 2012 році для інвесторів найбільш цікавими будуть напрямки, пов’язані з виробництвом і переробкою продуктів харчування. Дуже багато власників різнопрофільних бізнесів, які не мали нічого спільного з аграрною галуззю, починають займатися сільським господарством. Цей процес пожвавлюють зміни в земельному законодавстві. Другим стратегічним напрямком, куди інвестори вкладатимуть кошти, будуть енергоощадні технології, альтернативні види палива, оскільки ціни на природний газ, енергоресурси зростатимуть. 99% енергоаудиту, який роблять західні компанії в Україні, показує, що в цьому сегменті потрібні зміни. Певний інтерес до сектора туризму і нерухомості, зокрема розвитку готельного господарства, який прогресував напередодні футбольного єврочемпіонату, навряд чи, збережеться в довготерміновій перспективі», - сказав головний радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР в Україні Антон Усов.

Спорудження готелів – як реперних крапок індустрії туризму, що є однією з головних на Львівщині, нині не демонструє позитивної тенденції. «Сьогодні я не маю інформації про те, що хтось готовий втілювати такі проекти. Інвестори закінчили спорудження об’єктів, які розпочали будувати кілька років тому. Останнім відкрили новий п’ятизірковий готель «Нобіліс» в центрі Львова»,- розповів керуючий партнер ТОВ «Юридична компанія» «Ейч.Ді.Партнерз» Володимир Глащенков.

«Незважаючи на глобальну економічну нестабільність, цього року вітчизняні та іноземні інвестори продовжуватимуть цікавитися українським агропромисловим комплексом і сектором палива та енергетики, оскільки саме вони є найбільш перспективними та інвестиційно привабливими», - погодився з Антоном Усовим президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі. Ці тенденції збігаються з головними напрямками роботи IFC в Україні.

«Агробізнес, проекти, націлені на зниження енергомісткості економіки, фінансовий сектор є пріоритетними для IFC в Україні, - зазначила керівник діяльності IFC в Україні Олена Волошина. – Наша стратегія – підтримувати розвиток агробізнесу в Україні в усій вертикалі виробництва - «від поля до виделки». Ми вже інвестували майже $500 мільйонів у різні проекти. Наприклад, у лютому 2012 року надали $5 млн агрохолдингу «Мрія» на покращення энергоефективности на цукрових заводах. На початку квітня плануємо підписати угоду з банком «Кредит Агриколе» і компанією «Байєр», яка покращить доступ до фінансування фермерам в Україні. Торік ми інвестували в Україну $262 мільйони. Цього року, сподіваємося, що наші інвестиції будуть майже на такому ж рівні».

Замість чужих – свої

Головною умовою для збільшення інвестицій в Україну є підписання угоди про ЗВТ з ЄС. Але сьогодні великий західний інвестор не поспішає в Україну. 70% компаній, які фінансує ЄБРР, - вітчизняні, повідомив Антон Усов. «Щороку – ця сума сягає $1 млрд. Перевага своїх інвесторів над чужими – це, з одного боку, позитивна тенденція. Завдяки збільшенню фінансів ззовні і зменшенню кількості конкурентів всередині держави, в Україні розвиваються вітчизняні компанії. Показовим є приклад львівського «Концерну «Галнафтогаз». У 2001 рік це підприємство належало до категорії «малого бізнесу». Сьогодні одним з акціонерів «Концерну «Галнафтогаз» є ЄБРР. Ще один потужний фінансист Галнафтогазу – МВФ. Проте з іншого боку, пасивність західного інвестора – сигнал про нездорову економіку в Україні», - наголосив Антон Усов.

«Австрійські компанії, які випередили Великобританію, Францію і США за інвестиціями в Україну, що становлять $ 3,4 млрд, націлені на просування українського фінансового сектора» -, наголосив комерційний аташе Посольства Австрії в Україні Ханнес Маурер. - Однак Західна Україна, передусім, привертає до себе увагу малих і середніх австрійських підприємств. Ці підприємства, зазвичай, є невеличкими сімейними бізнесами».

Офшорні кіпрські інвестиції, які впевнено лідирують в Україні, експерти не кваліфікують як чисті зовнішні запозичення.

Ольга Швагуляк-Шостак

Контракти

Повернутись до списку статтей

Транспорт Львова 

Фото Львова 

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.

An unexpected error occured. Please try again later.
Клацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалереюКлацніть для переходу у фотогалерею

Оголошення 

Наші партнери та корисні посилання

ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Вотограф Google | Львівський форум | Наше місто IF.UA | Допоможи молитвою | Український Центр | Книгарня "Є"
Mamapedia - беременность, дети, материнство | Дитячі товари в інтернет-магазині Немовлятко | Лодочные моторы в интернет-магазине Kapitan.ua | Сравнение цен на детские товары от KidsMarket.com.ua | Дезинфекция помещений, кормовые добавки | Львівські новини | Коментатор.net | Новини Рівного

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

PageRank
© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас
Статистика Google Analytics