Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
12/12/05

Загадкове забруднення

Упродовж семи днів так і не знайдено джерела витоку промислових відходів у відвідний канал Добротвірської ТЕС. Експерти наразі обмежуються лише здогадками.

Гіпотетичним винуватцем забруднення називають саме теплоелектростанцію. Уже сьогодні екологи мають намір оприлюднити результати проведених експертиз проб води, які остаточно встановити б склад і походження речовини, а також концентрацію забруднення.

Велика масляна пляма у відвідному каналі Добротвірської ТЕС з’явилася в ніч проти 4 грудня. Першими про появу “екологічної загрози” повідомили приватні підприємці, власники цілісного майнового комплексу – рибдільниці “Добротвір”. Цього ж дня на місці події побували всі відповідальні служби: МНС, управління екоресурсів та інші, після чого почали вживати відповідних заходів, щоб зупинити поширення забруднення.

Уже наступного дня в каналі встановили чотири бонові загородження. Крім цього, працівники ГУ МНС у Львівській області почали збирати забруднювальну речовину, водночас посипаючи поверхню каналу сорбентом (еконадин) для його нейтралізації. Як повідомив прес-центр ГУ МНС у Львівській області, на 7 грудня на скидному каналі Добротвірської ТЕС “загиблої риби й інших шкідливих водних організмів не виявлено. А за зовнішніми ознаками вода на каналі чиста”.

Тим часом 4 грудня і протягом наступних трьох днів працівники обласного управління екоресурсів брали проби води. Як повідомив начальник цього управління Богдан Матолич, у скидному каналі проби брали в трьох місцях.

– За результатами наших експертиз, у районі виходу води з ТЕС є найбільше забруднення, наголосив він. – Очевидно, що джерело забруднення було саме в районі ТЕС. Точне місце і технічні причини встановлюватиме слідство (як відомо, фактом забруднення паралельно займаються природоохоронна прокуратура та СБУ, – авт.).

За словами Богдана Матолича, висновки експертиз наразі опрацьовують. Дослідження підтвердило попередню версію, що масляна пляма – нафтопродукт.

– Цю речовину досліджують у лабораторії, – наголосив він. – За нашими спостереженнями, це вид масла.

Варто зазначити, що в лабораторії Добротвірської ТЕС паралельно проведено експертизу проб води. Як стверджував пан Матолич, цих результатів він не бачив, але йому повідомили, що вони різняться. Наскільки суттєвою є різниця, начальникові управління екоресурсів не відомо.

– В понеділок, 12 грудня, ми точно скажемо, якою є концентрація забруднення, і, якщо лабораторія встановить, скажемо, що це була за речовина, – наголосив він. – Залежно від завданої шкоди, вирішуватимемо, чи порушувати кримінальну справу.

У свою чергу, директор Добротвірської ТЕС Андрій Шувар у коментарі зазначив, що точно не пам’ятає, які були результати їхніх досліджень, однак запевнив, що їх “відправляли Матоличу”. “Наші результати нормальні, ми постійно проводимо аналіз”, – наголосив він.

Тиждень пошуків джерела витоку промислових відходів породив чимало чуток і припущень. Зокрема, йшлося навіть про те, що джерелом забруднення могли стати угорські гудрони, півтори тисячі тонн яких досі знаходяться на території Добротвірської ТЕС. Але далі чуток ця версія не дійшла.

Минулої п’ятниці адвокат-еколог Дмитро Скрильніков повідомив, що до ГО “Бюро екологічних розслідувань” звернулася невідома особа, начебто працівник теплоелектростанції, і повідомила, що причиною забруднення відвідного каналу Добротвірської ТЕС є аварія на самій станції.

– Нас повідомили, що минулого четверга на станції сталась аварія, вийшла з ладу восьма турбіна, а саме луснув підшипник-ущільнювач генератора, відтак витекло п’ять кубометрів турбінного масла марки ТП-22, – розповів він. – Наскільки ця інформація достовірна, мають встановити відповідні служби.

Про ймовірну аварію начальникові управління екоресурсів Богдану Матоличу минулої п’ятниці, 9 грудня, відомо не було. Директор ТЕС Андрій Шувар, своєю чергою, підтвердив, що аварія на восьмій турбіні була.

– Але вона сталася 21 листопада й зовсім не пов’язана із випадком вияву забруднення, – наголосив він. – Вона не має стосунку до водосховища, це – абсурд.

Керівник прес-центру ГУ МНС у Львівській області Павло Василенко зауважив: якби така кількість мастила (5 тонн) вилилася, то забруднення помітили б ще щонайменше в кількох районах.

– Мастило затрималося б по очеретах, масляні плями стовідсотково помітили б місцеві мешканці, – зазначив він. – А так, окрім Кам’янсько-Бузького району, масляних плям ніде не виявлено. Жодних повідомлень із наших гідропостів не надходило. Донести страшну пляму аж до Польщі можна хіба що словами. Також наші працівники проривали в землі контрольні шурфи поблизу Добротвірської ТЕС і теж не виявили забруднення ґрунтів.

Богдан Матолич ще раз наголосив, що в канал потрапила незначна кількість забруднювальної речовини. “У Бузі також брали проби води. Можу сказати, що витік не вплинув на екологію”, – підсумував він.

Наразі залишається чекати на офіційні висновки експертизи, за допомогою яких, імовірно, вдасться встановити першоджерело забруднення й покарати винуватців.

”Львівська газета”

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас