Архів новин

На Львівщині вимирають смереки

Розпочався новий рік, а разом з ним і період проведення технічних оглядів автомобілів. Як вони відбуваються у Львові після минулорічних реорганізацій ДАІ, і що саме змінилося у структурі Державтоінспекції, розповів начальник відділення Державної автомобільної технічної інспекції першого міжрайонного відділу ДАІ м. Львова УМВСУ у Львівській області Ігор Болібрух.

- Пане Ігорю, з 2 січня у Львові, як і у всій Україні, вже розпочався технічний огляд транспортних засобів. Чи багато авто вже пройшли його?

- В цьому і полягає вся проблема: люди все у нас люблять відкладати на останній день. А згідно з законодавством, державний технічний огляд транспортних засобів проводиться від 2 січня до 31 липня. От всі і приходять в останню мить, в липні, коли багато людей, всі кудись їдуть відпочивати. Зараз же можна спокійно пройти технічний огляд без черг і жодних проблем, а потім нікуди не поспішати.

- А як відбувається процес технічного огляду авто? І скільки він в середньому займає часу для однієї машини?

- Під час технічного огляду авто його власник неодмінно пред`являє паспорт, реєстраційний документ, квитанції про сплату встановленої суми податку з власників транспортного засобу та коштів на технічний огляд і талон технічного огляду. У водія також перевіряють наявність посвідчення водія та право керування відповідною категорією транспортних засобів, довідки про медичне обстеження на придатність до керування автотранспортом. Також щодо людей, які мають пільги на проходження техогляду, ми перевіряємо їхній документ на пільги.

Технічний огляд ж самого транспортного засобу розпочинається з перевірки відповідності типу, марки, моделі, номерного знаку, номерів шасі (рами) і кузова записам у реєстраційному документі. У разі виявлення розбіжностей або підробки цих номерів чи записів у реєстраційних документах, що трапляється не так уже і рідко, застосовуються заходи, передбачені законодавством - навіть до вилучення транспортного засобу.

Справним же вважається повністю укомплектований транспортний засіб, який має задовільний зовнішній вигляд і технічний стан якого відповідає вимогам законодавства, правилам, нормам і стандартам щодо забезпечення дорожнього руху та охорони навколишнього середовища. Також на кожен транспортний засіб, що пройшов технічний огляд, видають талон, в якому інспектор робить відповідні позначки і посвідчує їх особистим підписом та штампом.

- Пане Ігорю, у зв`язку з цьогорічною реорганізацією ДАІ, чи відбудуться якісь суттєві зміни у техогляді автомобілів?

- Насправді жодних законодавчих змін у техогляді не відбулося. Але такі зміни будуть і значні, буде важче працювати. Можливо, виникнуть ускладнення і уповільнення техогляду автомобілів. Мало того, що це відбувається у нас щороку через те, що люди зазвичай приходять в останню мить на техогляд, вони ще й і хочуть все зробити швидко. А як це зробиш, коли черги величезні? Цього ж року у Львові та Пустомитівському районі, наприклад, техоглядом займатиметься 8 інспекторів, тоді як минулого року до цього процесу залучили понад 20 інспекторів. А в зв`язку ж з реорганізацією, яка відбулася минулого року, працівникам ДАІ буде значно важче проводити техогляд, бо їх є менше. Якщо минулого року в кожному райвідділі цим займалося по 3 людини, то цьогоріч для кожного району Львова виділили лише одного інспектора. Тому я би радив людям швидше проходити техогляд і не відкладати його на останній місяць, щоб не стояти у чергах, бо цього року вони будуть значно більшими.

- Пане Ігорю, чи карають якось власників транспортних засобів, що вчасно не пройшли техогляд?

- Так, звісно. Це передбачено законодавством. Власників, які у встановлений термін не подали транспортні засоби на державний технічний огляд, притягують до адміністративної відповідальності. На них накладають штраф - від 17 до 34 грн.

Використовувати ж транспортні засоби, що не пройшли технічного огляду у визначені строки, заборонено. Коли таке авто виявляють, з нього знімають номерні знаки до усунення несправностей та до повторного технічного огляду. Це все дуже серйозно. І за цим слідкують інспектори на дорогах, бо відсутність техогляду ні до чого хорошого не призводить. Адже автомобіль може виявитися несправним взагалі, а в гіршому разі він може стати причиною аварії.

- А чи вплине зменшення інспекторів на якість проведення самого техогляду? Чи не збільшиться від цього кількість порушень техогляду і технічно несправних автомобілів?

- Ні, цього однозначно не трапиться. Ми укладатимемо договори із нормальними підприємствами, де буде техніка, необхідна для технічного огляду. Прискіпливість наших інспекторів не зменшиться, а навпаки - збільшиться. І вони, я думаю, виконають свою роботу належним чином. Просто, можливо, уповільниться сам процес. Але на якість перевірок авто це не вплине. І на дорогах Львова не буде несправних машин. Це стосується так само і громадського транспорту, зокрема маршруток.

- А щодо наших львівських маршруток, то чому вони досить часто їздять у неналежному технічному стані? І чи є якась змога це проконтролювати?

- Так, справді, за маршрутками потрібно слідкувати і досить часто. Щоквартальної перевірки часом просто не вистачає. На перевірці маршрутка може бути у належному технічному стані, а вже за декілька місяців через ті чи інші причини щось просто може зіпсуватися. Однією перевіркою тут не обійдешся. От і потрібно щось вирішувати. Досить часто через неналежний стан громадського транспорту трапляються аварії, страждають пасажири. Громадський транспорт - це величезна відповідальність, і тут не можна чогось недогледіти. Зокрема вже з січня цього року у Львові працівники ДАІ почали проводити різноманітні перевірки належного технічного стану автотранспорту на дорогах. Порушення фіксуємо, а порушників караємо. Щодо перевірок маршруток, то тут трохи важче, бо ми їх не можемо зупинити просто так, де заманеться. Маршрутне таксі повинне їхати за графіком, і ми не можемо його зривати. Але ми перевіряємо маршрутки на кінцевих зупинках, оглядаємо їх.

- Чи часто фіксують порушення технічного стану громадського транспорту? І на Вашу думку, наскільки дієвими є такі перевірки працівниками ДАІ?

- Ми часто фіксуємо порушення. Але такі перевірки є справді дієвими. Бо за грубі порушення ми можемо навіть ліцензії позбавити. А цього ніхто не хоче, от і намагаються дотримуватися технічних норм. Я думаю, що ці перевірки таки принесуть свої результати. Насамперед вони є непередбачуваними для водіїв, тому ми можемо зафіксувати реальний стан того чи іншого транспортного засобу. Загалом у місті вже за цей рік значно покращився стан громадського транспорту - побільшало нових транспортних засобів, які є вже значно зручнішими для львів`ян. І цей процес поновлення громадського транспорту триває, він постійно продовжується. Але щодо нових маршруток, то ми також уважно їх перевіряємо, бо не завжди нове є добрим. Отож роботи і справді вистачає.

газета ”Поступ”

Всі новини випуску 
 • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

  Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


 • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

  Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


 • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

  2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


 • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

  23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


 • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

  Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


 • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

  Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


 • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

  Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


 • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

  Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


 • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

  У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


 • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

  Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


 • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

  На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


 • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

  У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


 • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

  29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


 • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

  На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


 • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

  Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


 • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

  30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


 • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

  Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


 • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

  14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


 • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів