Архів новин

НI, БО НI! Вiдкритий лист читачам

НI, БО НI! Вiдкритий лист читачам

... -- А чому ваш редактор теж iде у полiтику? Промiняв читачiв на неї? Такi запитання чи не щодня чути у приймальнi газети ”Експрес” . Це, слiд визнати, особливе запитання, бо важко уявити собi його в iншiй iнтерпретацiї. Наприклад: чому iнженер вашого заводу iде в полiтику? Або: чому вчитель вашої школи iде в депутати?
Менi здається, що люди мають право на це особливе запитання. Чому? Вони вам розкажуть, якщо повiрять, що вас це цiкавить щиро.Для тисяч iз них газета -- як рiдна людина, спражнiй друг, нитка, що зв`язує зi свiтом. Газета - це те, що порадить, пiдкаже i нiколи не пiдведе. Або, якщо для вас це високi слова, - просто те, що чесно поiнформує, надрукує те, чому можна довiряти.
Довiряти можна, якщо вiриш, знаєш, що тебе не хочуть використати. Ось тут криється головне. Коли люди телефонують, цiкавлячись, чи редактор газети ”Експрес” не йде у полiтику, вони насправдi хочуть запитати iнше. Їх цiкавить, чи можна надалi довiряти написаному у газетi ”Експрес”. Чи не намагається газета, яку очолює редактор з полiтамбiцiями, манiпулювати, видавати
бажане за дiйсне.
Це- не безпiдставнi пiдозри, бо в Українi саме так найчастiше i дiється. Редактори, журналiсти, медiйнi менеджери iдуть у полiтику, часто платячи за мiсце в партiйному списку гiднiстю, об`єктивнiстю, принципами.
Я ЗНАЮ РЕДАКТОРА, ЯКИЙ НА ВИБОРАХ-2002 ТАВРУВАВ ПРЕДСТАВНИКIВ ”НАШОЇ УКРАЇНИ”, БО IШОВ ПО ОКРУГУ, ДЕ МАВ СУПЕРНИКА З ЦIЄЇ ПАРТIЇ, У 2005-МУ ЗАПИСАВСЯ У ”НАШУ УКРАЇНУ”, БО КОН`ЮНКТУРА ПIДКАЗУВАЛА, ЩО З ЦIЄЮ ПАРТIЄЮ МОЖНА БЕЗ ПРОБЛЕМ ПОТРАПИТИ У ПАРЛАМЕНТ, А В 2006-МУ - ВЖЕ БУВ У БЮТI, БО В ”НАШIЙ УКРАЇНI” НЕ ДАЛИ ПРОХIДНОГО МIСЦЯ. ЦIНА ТАКОЇ ПОЛIТИКИ - МIНУС 100 ТИСЯЧ ТИРАЖУ, БО ЛIНIЇ ГАЗЕТИ ДОВЕЛОСЯ УВЕСЬ ЦЕЙ ЧАС КОЛИВАТИСЯ РАЗОМ З ЛIНIЄЮ МIНЛИВИХ ПОГЛЯДIВ РЕДАКТОРА. ГАЗЕТА ”ЕКСПРЕС” НIКОЛИ НЕ ПIДЕ ТАКИМ ШЛЯХОМ. Принаймнi доти, доки за редакцiйну полiтику вiдповiдатиму я. Бо є принципи, i я готовий за безцiнь подiлитися ними з усiма своїми колегами, що хочуть займатися професiональною журналiстикою. Ось чому менi легко вiдповiдати на запитання, чи йде редактор ”Експресу” у полiтику.
- Нi, не йде! - кажу я кожному, кого це цiкавить. I не бачу сьогоднi пiдстав, чому ця вiдповiдь має бути iншою.
З повагою, стратегiчний редактор газети ”Експрес” Ігор Починок

До речi. ”Це був унiкальний експеримент!”

Вiддiл полiтики газети ”Експрес” дякує представникам рiзних полiтичних партiй,
якi звертались до нас з пропозицiєю переконати стратегiчного редактора
газети ”Експрес” посiсти прохiднi мiсця у виборчих списках до рад рiзних рiвнiв.
Дякуємо Блоку ”Наша Україна”, партiї ”Пора” - ПРП, Блоку Юлiї Тимошенко, Селянськiй
партiї та ще п`ятьом менш вiдомим партiям, якi, надiємось, пробачать нам за те, що не згадали їх, як то кажуть, поiменно.
Блоку Юлiї Тимошенко - окрема подяка також за те, що надав нам, працiвникам вiддiлу полiтики газети ”Експрес”, можливiсть
провести журналiстський експеримент i перевiрити, як функцiонує виборчий процес, як формують виборчi списки, як реєструють кандидатiв у депутати, як перевiряють їхнi документи.
Результати експерименту, щиро кажучи, вразили навiть нас -- людей, якi вже бачили у життi всiляке! Журналiсти вiддiлу полiтики ”Експресу”, задля професiйного iнтересу, здали у виборчу комiсiю пачку паперiв, що їх написала наша секретарка, i редактора ”Експресу” - без власноруч написаної ним заяви, з фiктивною декларацiєю, без проблем i жодних перевiрок... зареєстрували кандидатом у депутати. А ви дивуєтесь, як реєструють людей, що перебувають у мiжнародному розшуку!
Сьогоднi ми змушенi вже офiцiйно зупинити цей журналiстський експеримент, бо вибори пiдходять до фiнiшу, i ми, газетярi, не хотiли б, щоб нашi експерименти впливали на волевиявлення людей. Тому офiцiйно повiдомляємо мiсцеву ТВК, що редактор ”Експресу” участi у виборах не бере, у жодних списках будь-якої партiї перебувати не може.
А редактор, до речi, винен нам, журналiстам ”Експресу”, пляшку коньяку за програне парi. Вiн переконував, що пiсля минулих виборiв багато що змiнилось, а ми стверджували, що це не так. Ну що ж, це означає, що усiм нам є ще над чим працювати у нашiй Українi та є про що писати у газетi ”Експрес”.
З повагою, журналiсти вiддiлу полiтики газети ”Експрес”.

Курпіль не оцінив ”прикол” Починка

Керівник штабу БЮТ на Львівщині Степан Курпіль не оцінив журналістський експеримент головного редактора газети „Експрес” Ігоря Починка. Зокрема він вважає, що „цей експеримент є недоречним, бо вибори – надто серйозна річ, аби „приколюватися”. „Мені дуже неприємно, коли колега займається такими речами”, - зазначив Степан Курпіль, додавши, що „експеримент пана Починка свідчить не на користь тих, хто його проводив”.

Іван Денькович: ”Мене обурив вчинок Починка”

Голова обласного осередку «Батьківщини» Іван Денькович повідомив «Львівському порталові», що Ігор Починок «особисто оформив документи, приніс їх . «Ми його заяву проголосували, хоча не всі були згідні з цим рішення, але більшість делегатів конференції підтримала його кандидатуру.
Чому він так вчинив, я думаю, він скоріше дасть відповідь на це запитання, але я думаю, що це некоректно стосовно членів партії «Батьківщина» - сказав Іван Денькович.
Щодо мотивів такого кроку І.Починка, то пан Денькович сказав, що він про мотиви виходу не знає, бо І.Починок розмовляв з керівником обласного штабу БЮТ Степаном Курпілем. Він лише зазначив, що «це якась дивна позиція і дивні вчинки». Натомість він зазначив, що після виходу чільника «Експресу» зі списку нічого особливо не станеться – весь список пересунеться на одну позначку вверх. «Той хто був непрохідний, потім йому подякує» - зазначив І.Денькович.

Голова Львівської міської ТВК Олег Щербаков
вважає журналістський експеримент «Експресу» не зовсім вдалим

Голова Львівської міської територіально-виборчої комісії Олег Щербаков спростовує звинувачення на адресу комісії, які були висловлені у сьогоднішньому випуску газети «Експрес».

«Те, що повідомляє «Експрес» про діяльність ТВК, не відповідає дійсності. Члени ТВК постійно і ретельно перевіряють документи, які надходять на розгляд комісії. Як тільки виявляється, що ці документи викликають сумніви у достовірності, ці кандидати виключаються зі списку», – сказав Олег Щербаков, і разом з тим зазначив, що, теоретично, помилитися вони могли, оскільки це живі люди, але не в цьому випадку.
«Це повна профанація. Заяву написав він (Починок), і там стоїть його підпис. Усі документи – типові, включно з декларацією, є в комісії. Щодо декларації, то комісія не є органом, який повинен перевіряти її достовірність. Ми лише збираємо декларації, а людина, яка її подає, несе особисту відповідальність за її зміст», – зазначив О.Щербаков.
Завтра на засіданні комісії буде розглянуто заяву про так званий журналістський експеримент. Олег Щербаков сказав, що така ж заява, як і на сторінках «Експресу», подана в ТВК. «З нашого боку порушень немає, і якщо це експеримент, то він не зовсім вдалий», – наголосив О.Щербаков.

Довідка ЗІКу.

23 лютого «Експрес» опублікував інформацію про те, що участь головного редактора Ігоря Починка у списку БЮТу до Львівської міськради була журналістським експериментом. Зокрема, йшлося про те, що в міську ТВК були подані реєстраційні документи, написані секретаркою, а не власноруч кандидатом у депутати, як цього вимагає законодавство, і звинувачення, що в ТВК взагалі ніхто не перевіряв цих поданих паперів.
Ігор Починок, головний редактор «Експресу», був зареєстрований №4 у списку кандидатів у депутати від БЮТ до Львівської міської ради.

Починок спростовує заяву
голови Львівської міської ТВК

Стратегічний редактор газети «Експрес» Ігор Починок 23 лютого офіційно рекомендованим листом надіслав заяву до міської ТВК, у якій просить виключити його з усіх виборчих списків політичних партій та блоків. «Я хочу спростувати заяву голови ТВК, бо вважаю її безвідповідальною. Я раджу пану Щербакову краще знайомитись із його ранковою поштою, оскільки моя заява надійшла у ТВК рекомендованим листом – вхідний №291 від 23.02.2006 – а підлеглі голови ТВК особисто поставили під цим листом свою візу», — заявив І. Починок. Текст заяви, поданої І. Починком на ім’я голови Львівської міської ТВК О. Щербакова, подаємо повністю і без змін:
«Повідомляємо Вас про те, що відділом політики газети «Експрес» в період січня-лютого 2006 року проводився журналістський експеримент з метою перевірити, як функціонує виборчий процес у м. Львові, як формуються виборчі списки, як реєструють кандидатів у депутати, як перевіряють їхні документи. У рамках експерименту передбачалося включення особи з умовним іменем Починок Ігор Петрович до виборчих списків політичних партій або блоків, без належних документів.
Однак, зважаючи на те, що будь-які експерименти не повинні впливати на волевиявлення виборців, беручи до уваги наближення дня виборів, журналістський експеримент припиняється, а тому просимо Вас, у разі, якщо ТВК ухвалило відповідне рішення, виключити ім’я – Починок Ігор Петрович з усіх виборчих списків політичних партій або їх блоків, оскільки починок Ігор Петрович не бере участі у балотуванні на виборах до будь-яких рад на території України».

Дайджест ЩЛ

Всі новини випуску 
 • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

  Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


 • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

  Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


 • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

  2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


 • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

  23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


 • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

  Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


 • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

  Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


 • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

  Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


 • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

  Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


 • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

  У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


 • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

  Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


 • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

  На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


 • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

  У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


 • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

  29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


 • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

  На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


 • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

  Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


 • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

  30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


 • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

  Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


 • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

  14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


 • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів