Архів новин

Вперед у минуле

Василь Куйбіда – єдиний кандидат на посаду міського голови Львова від блоку “Наша Україна”.

Андрій Садовий – самовисуванець, який вважає, що проти нього відбувся “заколот чиновників”.

Так завершилась епопея з висунення єдиного кандидата від найрейтинговішої політичної сили Львівщини – пропрезидентського блоку “Наша Україна”. Втім кінець довготривалої заочної сутички за благословення блоку між висуванцем Руху та висуванцем НСНУ є лише початком війни за крісло міського голови Львова.

Суботня міжпартійна конференція “Нашої України” відбувалася у кращих традиціях показової демократії. Для присутньої публіки організатори створили враження прозорості та відкритості процесу, хоча для делегатів результат конференції було відомо наперед. “Конференція пройшла надзвичайно демократично. Звичайно, їй передував тяжкий процес домовленостей, але ми зуміли консолідуватися і висунути єдиного кандидата”, – прокоментував результати конференції голова ЛМО НСНУ Олег Мандюк. Із ним погодилися всі інші голови міських організацій партій блоку і навіть голова міської територіальної виборчої комісії Олег Щербаков. У коментарі він сказав, що конференція відбувалася відповідно до всіх норм демократії. “Все відбувалося нормально, не помітив жодних порушень. Є ті, хто за, хто проти, і ті, хто утримався. Цей захід можна назвати незаангажованим”, – сказав голова ТВК.

Оригіналом суботнього свята можна впевнено назвати лідера міських рухівців Богдана Бедрила. За два місяці до виборів він устиг поділити “шкуру ще не вбитого ведмедя”, назвавши конференцію блоку “Наша Україна” першим засіданням депутатів міської ради. “Враховуючи вплив блоку у Львові, можна сказати, що сьогодні обрали міського голову та міську раду, бо в залі сидів кворум наступної сесії”, – пояснив пан Бедрило.

Загалом представники всіх партій блоку виглядали задоволеними результатом і всі стверджували, що працюватимуть на благо єдиного кандидата. Ним після таємного голосування став Василь Куйбіда, який набрав 103 голоси зі 184-х. Опонент пана Куйбіди Андрій Садовий набрав лише 73 голоси. Вісім бюлетенів визнали недійсними.

Так Василь Куйбіда став єдиним кандидатом, а Андрій Садовий – самовисуванцем. При цьому пана Садового не виключать із лав НСНУ, як це раніше погрожували зробити керівники партії з тим, хто ослухається і не підтримає єдиного кандидата. “Андрій Садовий має конституційне право самовисуватися на посаду міського голови, наша партія не вживатиме жодних заходів до нього, якщо він зробить такий учинок”, – зазначив лідер міських енесенушників Олег Мандюк.

Окрім речей, які лежать на поверхні (Куйбіда – “єдиний”, Садовий – ні), з міжпартійної конференції можна зробити ще декілька висновків. По-перше: авторитет Петра Олійника, який до останнього лобіював у Львові й у Києві кандидатуру пана Садового – не настільки потужний, як здавалося раніше. По-друге: адмінресурс, який, за словами Ярослава Кендзьора, застосовували задля перемоги Садового, або не існує, або банально не спрацював в умовах розгулу внутрішньоблокової демократії. По-третє: однозначна підтримка Садовго партією НСНУ – міф, не підтверджений реальністю. У кулуарах Палацу мистецтв, де відбувалася конференція, один з енесенушників перед голосуванням розповідав своєму колезі, що в урну треба кидати порожній бюлетень. Такі бюлетені визнають недійсними. Відтак це не додало голосів Куйбіді, але однозначно відняло їх від Садового. Адже, згідно з партійними квотами, НСНУ і НРУ мали по 50 делегатів, КУН і ХДС по 30, а УРП “Собор” – 25.

І по-четверте: незабаром, імовірно, відбудеться зміна інформаційної політики львівських медіа, підконтрольних Садовому, в бік критики НСНУ. Інакше, рекламуючи цю партію і блок “Наша Україна”, вони додаватимуть балів Василю Куйбіді. Водночас це може розколоти стосунки Андрія Садового та Петра Олійника.

Це також призведе до пошуку штабом “самовисуванця” іншої політичної сили, яка може додати лідерові “Самопомочі” додаткових очок до рейтингу. Зважаючи на ситуацію, що склалася у Львові, такими могли б стати БЮТ або “ПОРА”. Щодо БЮТ, то нещодавно голова ЛОО “Батьківщина” Іван Денькович обмовився про можливу підтримку на посаду мера кандидатури Василя Куйбіди. І хоч цю заяву коректно спростував головний штабіст БЮТ Степан Курпіль, просто так виникнути вона не могла й, очевидно, у Деньковича були підстави говорити саме про Куйбіду. Що стосується “Пори”, то вона не така впливова, як БЮТ, і особливо Андрієві Садовому не допомогла б. Окрім того, на “Пору” накинув оком ще один імовірний кандидат – Тарас Стецьків. Тож якщо він таки наважиться балотуватися, Садовий отримає чергового суперника в боротьбі за підтримку чергової партії. Але про це зможемо впевнено говорити після 8 лютого, коли завершиться реєстрація кандидатів у мери Львова.

КОМЕНТАР

Василь Куйбіда,
єдиний кандидат на посаду міського голови Львова від блоку “Наша Україна”

Делегати мали вибір і свідомо зробили його. Вони мали волю до вибору – це не був адміністративний тиск, оскільки голосування було таємним. Голосували зважаючи на те, що робили люди в минулому, що роблять, що пропонують робити. Це дало аргумент для вибору.

Хто буде основним конкурентом, наразі не знаю, ще не зареєстровано всіх охочих. Ця перемога важлива, але то лише перший крок на довгому шляху. Вона показала, що я є тією особою, навколо якої можуть згуртуватися політичні сили. Проте, крім НУ, є інші політичні сили, які не визначилися. А міський голова мусить консолідувати більшість еліти.

Андрій Садовий
самовисуванець на посаду міського голови Львова, лідер об’єднання “Самопоміч”

Я вже подав заяву у виборчу комісію на реєстрацію. Я йду, щоб перемогти. Дякую партії НСНУ, яка висунула мене, й тим делегатам, які проголосували за мене.

Багато людей телефонують та висловлюють підтримку. Вони обурені тим, що відбулося вчора. На мою думку, це був заколот чиновників, для яких прихід Садового є дуже небезпечним, адже Садовий не дасть їм змоги далі обкрадати львів’ян і місто. А вони системно роблять це вже впродовж 15 років. Тому з мене спав партійний тягар. Сьогодні маю лише одне зобов’язання – перед громадою Львова. І я виконаю його.

Щодо підтримки інших партій, то радий співпрацювати з усіма політичними силами, які поділяють мою ідеологію роботи для львів’ян. Думаю, що таких партій буде достатньо, але єдиною потужною силою є партія львів’ян. Стосовно майбутніх конкурентів, то ними для мене буде чиновництво, яке хамить, ображає та краде. Це чиновництво, звичайно, має й певні обличчя. Ви знаєте, що я маю на увазі.

Ігор Балинський, політолог

Підтримка блоку “Наша Україна” дозволить єдиному кандидатові добрати мінімум 5-7% до свого рейтингу. Тобто є підстави говорити, що Куйбіда зможе додати 5-7% і вийде на рейтинг у межах 28%, а це є запорукою майбутньої перемоги.

Поява третього несподіваного кандидата є значною мірою спекулятивною. Не думаю, що такий з’явиться. Всі можливі кандидати не дотягують навіть до 10-відсоткового бар’єра, а час, що залишився, не дозволяє їм “розкрутитися”.

Щодо подальшої долі Садового, то не знаю, на що він може розраховувати, оскільки останні соціологічні дані, згідно з якими Садовий мав 22%, зумовлено тим, що його розкручували як єдиного кандидата. А після затвердження Куйбіди рейтинг Садового знизиться на 5%, а Куйбіди – на декілька зросте. Тому гадаю, що реальна різниця становитиме 7-8%. Стосовно можливої підтримки його “Порою”, то бренд цієї партії не є тим, який додасть рейтингу Садовому. Є варіант провести переговори з БЮТом, але зав’язаність Садового на НСНУ навряд чи дасть змогу реалізувати це.

”Львівська газета”

Всі новини випуску 
 • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

  Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


 • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

  Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


 • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

  2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


 • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

  23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


 • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

  Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


 • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

  Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


 • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

  Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


 • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

  Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


 • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

  У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


 • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

  Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


 • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

  На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


 • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

  У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


 • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

  29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


 • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

  На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


 • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

  Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


 • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

  30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


 • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

  Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


 • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

  14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


 • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів