Архів новин

«Еліта-Центр» по-львівськи

Словосполучення ”елітне житло” після останньої гучної київської афери в багатьох містах України набуває вже, як мінімум, загадкового підтексту. Загадок багато. Починаючи з принадної — хто, як і за скільки будує метри супернерухомості — і закінчуючи оманливою — коли ж пайовики-забудовники після розставання з чималими грошима зможуть реально одержати ці розрекламовані метри? На шляху від першої до останньої з цих загадок — лабіринт запаморочливих пригод не для людей із слабкими нервами. Тупик у ньому, як правило, будівельна фірма ”гарантує” — за додаткову платню, звичайно. Залежно від місця дії. Чергове підтвердження вищесказаному — скандал із ”супербудинком” у центрі Львова.

”Консоль” ЮНЕСКО не товариш

Герой цієї історії — будівельна компанія ”Консоль” — вперше ”засвітилася” в Львові при будівництві будівлі обласного управління ”Укрсоцбанку”. Як не старалися місцеві архітектори, мистецтвознавці і просто цінителі стародавнього містобудування переконати спеців з ”Консолі”, що не можна в місті, занесеному в список пам`ятників архітектури, що охороняються ЮНЕСКО, на місці будинку вишуканої австрійської забудови, що розвалився, зводити подібність післявоєнної ”сталінської фортеці” — їм це не вдалося. Аргументи мистецтвознавців уважно вислухали на громадських дебатах, а зробили по-своєму. Тепер уже додалося роботи у екскурсоводів груп з іноземними туристами: доводиться їм як тільки можна — по-англійськи, по-німецьки, по-польськи — пояснювати, звідки і як виросла ця чужа львівському стилю будівля. Все одно не розуміють без мови загальноприйнятих міжнародних жестів.
На другому львівському проекті — житлово-офісному будинку на вулиці Валової — ”Консоль” трохи оскандалилася. Побачивши результат першої спроби ”Консолі”, захисники старовини поспішно, ночами, відкопували в новому будівельному котловані елементи княжого Львова, сподіваючись, що хоч би ці унікальні знахідки зупинять представників ”неоцеглянізму”. Не зупинили. Тепер уже колишній міський голова Любомир Буняк і його вірний заступник Василь Лозинський, що балотується, до речі, в нові мери міста, зробили все, щоб проштовхнути офіційний дозвіл на таке будівництво крізь хвилю обурення громадськості. Протестуючи проти цього дозволу, начальник управління охорони історичного середовища Львова Микола Гайда написав заяву про звільнення. Мер підписав її з легким серцем.
Але суперечки навколо будинку на Валовій — уже в судах — не стихають дотепер: його поріг поки що не переступила жодна нога майбутнього квартировласника. До будинку є маса претензій: нібито спорудили його, прихопивши випадково клапоть чужої території, нібито потужні насоси в підвалі викачують з міського водопроводу лімітовану воду, призначену для сусідніх будинків, до того ж начебто є ще якісь претензії з боку приймаючих в експлуатацію відомств. З Буняка тепер не спитаєш — депутати достроково відправили його у відставку. Не за пенсійний вік, а за свавілля. Зокрема, і будівельне.

Беззаконний проект

Саме завдяки передчасному відходу Буняка з поста мера сьогодні зривається третя спроба елітного будівництва ”Консолі”, навколо якої розгорівся справжній скандал. Із залученням місцевих органів влади, депутатів різних рівнів, прокуратури, Верховної Ради і Кабміну. Їх завалили скаргами принципові опоненти ”Консолі” — жителі довколишніх старих будинків і ТОВ ”Галімпекс-Склодзеркальний завод”. Тому що їм, як мовиться, відступати нікуди — позаду найдорожче: своє нерухоме майно, яке починає руйнуватися під ударами молотів відчайдушних будівельників.
Скаржники стверджують, що ”Консоль” розпочала будівництво житлового будинку без дотримання санітарно-захисних норм. Новий будинок споруджується впритул до склозеркального заводу. Більше того, на руках у забудовника немає всіх дозволів міськради і санепідемстанції на таке будівництво. Останній ”Консоль” зухвало погрожує судом. Їй здалося, що досить було купити стару будівлю збанкрутілої ткацької фабрики, і вже можна під виглядом реконструкції її приміщень тихою кельмою спорудити ”висотне диво” всього за якихось дві сотні метрів, наприклад, від унікальної будівлі Львівської опери.
Стверджуючи про незаконність будівництва, скаржники абсолютно непрозоро натякають, що ”Консоль” ось вже рік як обманює своїх пайовиків, обіцяючи їм елітне житло. Звичайно ж, реклама в місцевій пресі про цю обставину мовчала. Вона лише красномовно заманює потенційних власників ”елітки” в престижний дев`ятиповерховий житлово-офісний комплекс покращеного планування, ще й з паркінгом впридачу. А для того, щоб особливо прискіпливі покупці не завагалися в можливості здійснення грандіозного проекту стінка в стінку із заводом, їх при підписанні договорів і сплаті первинного внеску (30% вартості апартаментів) заспокоювали: мовляв, склозеркальный завод має намір добровільно виселитися зі свого приміщення.

”Привіт” з Вірджінських островів

Заводчани, стурбовані винахідливою вигадкою будівельників щодо ”евакуації”, послали свого розвідника до представниці ”Консолі” в Львові — нібито для оформлення договору на купівлю квартиру. Та безапеляційно запевнила «покупця» в тому, що в Києві вже підписаний відповідний документ про виселення ”Галімпекса”, тому можна сміливо вносити гроші — доки ще залишилися вільні елітні апартаменти. А ось на прохання ознайомитися зі змістом столичної ”грамоти” вона тільки загадково повела бровами: мовляв, першому стрічному такий папір не покажеш. Потім виявилось, що і другому теж. Тим часом підготовчі будроботи тривають.
”Консоль” прикривається ухвалою міськради №2478 від 26.05.2005 р., яка дала дозвіл її дочірній львівській структурі ТОВ ”Захід Буд-Інвест”(98% акцій належить ”Консолі”) на ”виготовлення проекту відведення земельної ділянки площею 0,1778 га на вул. Балабана, 12 в оренду строком на 10 років для реконструкції існуючих споруд під житлові будинки”. І хоча обласне управління архітектури і будівництва разом з автором генплану Львова, спеціалізованим інститутом ”Містопроект”, офіційно заявили, що не одержували ніяких пропозицій ні за цією адресою, ні від цих фірм, а міська інспекція держархконтролю кількома листами прямо заборонила проведення будь-яких будівельних робіт на об`єкті, ”Консоль” чинить по-своєму. Не оформивши землю в оренду або в постійне користування, не маючи акту про купівлю-продаж. Такої свободи будівельної творчості не дозволяли собі навіть ”елітні” київські аферисти.
Допитливі учасники цього конфлікту, здивувавшись, що ні районна, ні міська, ні обласна прокуратури не бажають реагувати на протиправні дії будівельників, а лише дружньо радять потерпілим звертатися до суду за відшкодуванням заподіяних збитків, вирішили якнайглибше поцікавитися родоводом ”Консолі”. Тоді в одному з впливових кабінетів високого місцевого начальства їм прямо натякнули на нібито незримий, але тісний зв`язок будкомпанії зі спікером парламенту Володимиром Литвином і головою комітету Верховної Ради з будівництва Валерієм Пустовойтенком. І додали, що обласний прокурор Євген Блажівський — кандидат в судді Конституційного суду від парламенту. Тому, мовляв, ніхто не захоче перед виборами змагатися з ними, а вже після 26 березня подивимося, як політична карта ляже.
Може, і чекали б вони цього часу, якби не свіжа будівельна афера в Києві, що викликала великий суспільний резонанс. Тим більше що, кажуть, минулого року ТзОВ ”Консоль” змінило власника — ним стало зареєстроване в Сімферополі ТзОВ ”Реал Естейт”. А ось 99,9% акцій ”Реал Естейта” вже належать — хто б подумав!? — фірмі ”Констроп лімітед” з Британських Вірджінських островів. Ось і виходить, що надприбутки ”Консолі” — 113% рентабельності минулого року на будівництві житла в Україні — благополучно по ланцюжку рухаються і осідають в офшорах. ”Якщо хочете з комфортом відпочити там, подавайте на цю фірму в суд у будь-якої пори року — там завжди літо!” — пожартував знайомий адвокат після прочитання проекту договору із забудовниками. Його поради поки що не послухали: віддали лист прем`єр-міністру Юрію Еханурову і написали в УСПП. Може, допоможе.
Тим часом, в ніч з 24 на 25 лютого невідомі особи підпалили бар у центральній частині Львова, який належить Лесі Дацко, дружині директора ТзОВ ”Галімпекс-Склодзеркальний завод” Богдана Дацка. Керівництво і колектив цього підприємства найпринциповіше виступають проти будівництва ”Консолі”. З неофіційних джерел відомо, що Богдан Дацко і його дружина написали заяви в правоохоронні органи, побоюючись, що хтось хоче використовувати їх протистояння з ТзОВ ”Консоль”. За день до підпалу працівники ”Галімпекс-Склодзеркальний завод” пікетували новобудову ”Консолі”.

Грані+

Всі новини випуску 
 • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

  Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


 • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

  Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


 • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

  2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


 • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

  23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


 • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

  Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


 • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

  Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


 • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

  Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


 • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

  Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


 • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

  У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


 • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

  Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


 • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

  На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


 • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

  У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


 • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

  29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


 • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

  На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


 • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

  Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


 • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

  30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


 • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

  Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


 • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

  14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


 • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів