Архів новин

Михайло ГОРНИЙ: «Не люблю перемог за очками»

Чому президент МПП ВКФ «Гелікон», позапартійний екс-кандидат на посаду міського голови Львова Михайло ГОРНИЙ у вербну неділю вирішив публічно відкликати свій підпис під «судовим позовом чотирьох» про визнання виборів мера міста Лева недійсними. Іншими словами – не подавати апеляцію на відмовне рішення Галицького місцевого суду.


- Минулої неділі, 16 квітня, яка була цьогоріч вербною, Ви відзначили свій 46-й рік народження. Чого цього разу було більше у привітаннях колег і друзів – заспокоєнь з приводу того, що Ви програли на виборах мера і, може, відмовлянь від аналогічних спроб, чи побажань обов’язкового успіху в наступній виборчій кампанії через чотири роки?

- На щастя, усі мої друзі не є настільки заангажованими на владних амбіціях, щоб робити їх пріоритетними в житті. Це було б занадто. Переважно мені бажали залишатися таким, яким мене знає близьке оточення віддавна. Зберегти цю свою людську цінність в їхніх очах і є для мене найважливішим. Вибори минають, а життя-робота тривають.
Що ж до результатів виборів міського голови Львова, то я, правду кажучи, зовсім не почуваю себе переможеним. З кількох причин. По-перше, рішення про змагальну участь у виборах я фактично прийняв за місяць-півтора до 26 березня. Це був, якщо хочете, мій вибір як олімпійця, а не фанатично одержимого перемогою. Адже до цього я ніколи і ніяк не позиціонував себе як потенційного кандидата на мерське крісло. Очевидно, що багаторічний підприємницький досвід – мій і моїх знайомих – і бажання швидких реальних змін у господарці міста були вирішальними чинниками, що спонукали мене до самовисування. Моє кандидування стало лакмусовим папірцем для перевірки і переоцінки багатьох моїх уявлень. Безперечно, під час цих виборів я здобув новий життєвий досвід, який мені знадобиться у майбутньому. По-друге, підсумкові результати виборів мера, я би так сказав, є доволі специфічними.

- Що Ви маєте на увазі під словом «специфічними»?

- Можливо, воно й не зовсім вдале, але точніше зараз просто не спадає мені на думку. Поясню коротко: Андрій Садовий вистраждав свою перемогу. І я б не хотів, щоб ці страждання тривали довго. Бо в такому стані буде важко працювати конструктивно. Не тільки потенційному голові, але й усім у міській ратуші.
Результати виборів міського голови Львова 26 березня теоретично можна було би перераховувати хоч до осені. Сумніви щодо правдивості понад ста підсумкових протоколів дали би роботу всім – виборчим комісіям і судам насамперед. Напевно, це стало би важким, але повчальним уроком для більшості львів’ян – легітимність їхнього вибору коштує дорого. Міський голова Львова повинен бути «паспортизований» за всіма правилами виборчого права. Без будь-яких натяків на фальшування. Тому що ніхто не спроможний відмінити морально-філософську аксіому: все, що не вирішено по справедливості, не є вирішеним до кінця.

- Звучить як заклик до довічної боротьби за правду?

- Ні, ви поспішили з висновком… Зумисно розтягнені у часі звірки-перевірки протоколів-бюлетенів вже почали нагадувати мені зволікальні копирсання у судійських записках після боксерського поєдинку. Так ніби ніхто з тисяч глядачів не бачив на власні очі того, що відбувалося на рингу, і тепер правду про це знають лише ці папірці. Ще трохи часу – і у таку версію повірять і самі боксери, і їхні уболівальники. Так можна ще раз загубити істину. Цей варіант також викликатиме дискусії. А на них часу немає. Тому що, все, що триває занадто довго, втомлює і, як правило, у підсумку завдає шкоди. Особливо в умовах політично-економічного цейтноту, в який потрапила нині Україна.
То ж чуття міри, нехай пробачать мене правники, інколи набуває такого потрібного прагматично-прикладного характеру, що навіть примушує замовкнути закон. Примружити на нього бодай одне всевидяче око. Це є однією з причин того, що я публічно відкликаю свій підпис під скаргою чотирьох екс-кандидатів на посаду міського голови Львова про визнання виборів недійсними. Так я ставлю свій інтерес мешканця міста, яке потребує невідкладних, рішучих і компетентних дій місцевої влади задля його соціально-економічної і культурної реанімації, вище над своїми амбіціями екс-кандидата в мери.

- Це – гарний «хід конем» у програшній партії?

- Я – позапартійний. Моя шахова дошка, якщо йти за вашими порівняннями, це громада міста. Без партійного поділу. Раджу зробити це також Василеві Куйбіді, Миколі Порайку і Світлані Куспись. Не зумівши перемогти Андрія Садового за очевидною перевагою, навряд чи була б потрібна тепер і їм, і міській громаді, зрештою, перемога за очками, вишукана у «суддівських папірцях».
Політичний настрій громади Львова зазнав з часів Майдану забагато випробувань, щоб вдаватися до цього ще раз. Значно ліпше – допомогти реалізувати гарні передвиборні гасла. Щоб вони не розпалювали, а гасили проблеми у Львові. Для їх втілення однозначно буде замало самопомочі – необхідна взаємодопомога. І взаємоконтроль. Як я й обіцяв своїм виборцям, зараз закінчується формування авторитетного громадського комітету контролю за органами місцевого самоврядування. Кожна міська програма, кожне значне рішення міської влади будуть оцінені його експертами – провідними фахівцями кожної галузі. Цей комітет діятиме на постійній основі і про нього ви будете у майбутньому часто чути.

- Чи Горний залишатиметься у числі претендентів на посаду мера на наступних виборах?

- Про це говорити ще зарано. Але точно скажу, що Горний сповна відчув відповідальність за свою програму, яку декларував до 26 березня, і вирішив як послідовний чоловік домагатися її втілення. Цього, до речі, хочуть і мої виборці, яких насправді було набагато більше, ніж та кількість, про яку повідомила міська ТВК. А мене вчили тримати дане комусь слово. Нещодавно в якомусь журналістському огляді було згадано, що я під час виборів запам’ятався двома кличами: «Львів’янам – левову частку!» і «Горний стане горою за львів’ян!» Тож я вирішив залишити ці слогани девізами своєї подальшої роботи – і як підприємця, і як громадянина. Буду більше уваги приділяти громадській роботі, інтересам громади. До мене вчорашні виборці звертаються з пропозиціями заснувати доброчинний фонд, який би акумулював кошти меценатів і спонсорів на першочергові потреби тих львів’ян, які найбільше потребують допомоги. Радимося з партнерами, однодумцями як це ліпше зробити. Довіру виборця треба здобувати постійно, а не лише в період виборчих кампаній. Бо тоді всі висуванці у владні органи – хоч до рани їх прикладай. А минули вибори – і сліду їхнього нікому не видно.

- А до інших результатів виборів на Львівщині Ви так само по-філософськи ставитеся?

- Ні, їхня правдивість, на мою думку, йде по нисхідній. Від Верховної Ради – до міськради. Чим більшою була ставка, тим вищий контрольований підсумок. А тому й точніший. Бо багато хто в області під час виборів поставив на кон свою посаду і кар’єру. Противага такому суб’єктивному підходу є лише одна: треба чимдуж розбудовувати громадянське суспільство. Тільки воно дозволить реалізувати сповна – справедливо і з максимальним ефектом – суть і принципи місцевого самоврядування.

Крок

Всі новини випуску 
 • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

  Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


 • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

  Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


 • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

  2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


 • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

  23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


 • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

  Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


 • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

  Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


 • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

  Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


 • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

  Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


 • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

  У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


 • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

  Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


 • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

  На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


 • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

  У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


 • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

  29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


 • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

  На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


 • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

  Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


 • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

  30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


 • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

  Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


 • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

  14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


 • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів