Архів новин

Війна на багато фронтів

До боротьби за площу Ринок, яка триває з моменту початку ремонтних робіт, долучаються дедалі нові учасники.

Та й сама боротьба охоплює все більшу кількість варварських реконструкцій. Після того, як до активних учасників “війни на площі” приєдналися прокуратура та міністерства, свою позицію, яка ґрунтується на висновках перевірки, озвучила Рахункова палата.

Недбалість держслужбовців вилізла боком

Як заявила прес-служба Рахункової палати України, “Комплексна програма збереження історичної забудови м. Львова на 1998-2007 роки” не витримує критики, а управління капітального будівництва міської ради під час використання субвенційних коштів, призначених на порятунок історичної забудови й об’єктів історико-культурної спадщини Львова, здійснювало численні порушення законодавства.

“У порушення вимог статті 26 Закону України “Про охорону культурної спадщини” управлінням капітального будівництва Львівської міської ради у 2005 році видатки за рахунок коштів субвенції на проведення реставрації, реконструкції та ремонту 21 пам’ятки національного значення здійснено без письмового дозволу Мінкультури та погодження реставраційного завдання, – йдеться в інформації, яку оприлюднила прес-служба Рахункової палати. – Зокрема, ремонтні роботи на пам’ятці архітектури національного значення – площі Ринок, розпочато без проведення необхідних археологічних досліджень. Використання коштів субвенції на збереження історичної забудови міста та об’єктів історико-культурної спадщини м. Львова управління капітального будівництва Львівської міської ради здійснювало з численними порушеннями законодавства. Перевіркою встановлено факти бюджетних правопорушень, незаконне і нецільове використання коштів субвенції (у тому числі, внаслідок порушення встановленого порядку проведення тендерних процедур, завищення обсягів виконаних робіт) на загальну суму 19,2 млн. грн. (38 % до виділених асигнувань)”.

Згідно з результатами перевірки, попередня міська рада не спромоглася створити цілісну систему заходів виконання зазначеної “Комплексної програми”.

Унаслідок місто отримало хаотичний і непослідовний підхід до проблеми збереження пам’яток, а влада “провалила” підготовку до ювілею Львова. “За таких умов 2005 року кошти субвенції розпорошували на фінансування значної кількості об’єктів (79), що призводить до затягування термінів завершення робіт на спорудах історико-культурної спадщини та неефективного використання бюджетних асигнувань, – наголосила Рахункова палата. – Львівською міською радою у минулому році не виконано вимоги розпорядження Кабінету Міністрів України №5-р від 14.01.2005 “Про відзначення 750-річчя заснування м. Львова” і не забезпечено співфінансування з міського бюджету восьми заходів на суму 14,3 млн. грн., при тому, що за рахунок субвенції вони профінансовані у повному обсязі”.

Через таку “діяльність” до держбюджету повернули понад півтора мільйона гривень не використаних асигнувань, а відволікання коштів субвенції переросло в понад два мільйони гривень дебіторської заборгованості.

Слід зауважити, що склад розкритикованого управління капітального будівництва не змінювався від минулого року, отож “спитати” є з кого. Однак керівники управління перебували на об’єктах, тож не вдалося отримати в них коментар щодо цього. За них позицію влади озвучив перший заступник міського голови Львова Микола Одуха.

– Міськвиконком уже отримав звіт Рахункової палати про проведення перевірки й надіслав свою відповідь, – зазначив він. – Стосовно фактів і цифр, оприлюднених у заяві Рахункової палати, то в п’ятницю управління капітального будівництва дасть роз’яснення.

Спілці архітекторів сподобався проект

На захист інституту “Містопроект”, який розробляв програму реконструкції площі Ринок, виступили архітектори-спілчани. Як повідомила прес-служба міської ради, на засіданні Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України вони підтримали професійність проектних рішень інституту. На їхню думку, “проект передбачає максимально можливе комплексне вирішення нинішніх проблем інженерної інфраструктури, благоустрою, організації транспортного руху, збереження історичного середовища в умовах обмеженого фінансування робіт. Реалізація проекту дала також можливість проведення археологічних досліджень площі та прилеглих вулиць”.

Представники Національної спілки архітекторів України скерували лист міському голові Андрієві Садовому. В ньому заявили про бажання спільно обговорювати основні архітектурно-реставраційні проблеми міста й наголосили, що критика проекту з боку громадських організацій і “деяких середовищ” є наміром непрофесійного формалізування вирішення проблеми та звуження її до одного вузькоспеціального аспекту. “Суб’єктивна оцінка проекту й агресивне відстоювання своєї думки обмеженим колом людей робить заручниками ситуації більшість львів’ян і міську раду як замовника робіт”, – вважають вони.

Натомість громадські організації не мають наміру дебатувати зі Спілкою архітекторів, адже їхня заява, на думку Громадянської мережі “Опора”, є не аргументованою. “Дискутувати вже пізно, адже роботи майже завершено, а всі необхідні рішення вже ухвалили, – наголосив представник “Опори” Олександр Неберикут. – Ми говоритимемо з наглядовою радою, щоб вона відреагувала на заяву й на професійному рівні поспілкувалася з архітекторами”.

Міністерство культури атакують

Поки викривають порушення, Міністерство культури і туризму атакують громадські організації не лише зі Львова, а й із Луганська, Харкова та Києва. Після того, як міністр дозволив проводити земляні роботи на Ринку, вони об’єдналися, щоб довести дезінформаційний зміст його дозволу й отримати правову оцінку рішення від міністра та львівських чиновників. “Ми звертаємося до міністра культури і туризму Ігоря Ліхового з вимогою вжити термінових заходів щодо скасування цього Дозволу як такого, що суперечить вимогам чинного пам’яткоохоронного законодавства”, – наголошено в спільному зверненні.

Другий фронт “Опори”

Громадянська мережа “Опора”, яка систематично блокувала роботи на Катедральній, Ринку та Руській, розгорнула новий фронт спротиву руйнації Львова та розпочала протести проти робіт на площі Підкови в будинку №1. Ця кам’яниця належить до історико-архітектурного заповідника, однак, як стверджують “опорівці”, виконавців і замовників це не зупиняє, і вони, порушуючи законодавство, незаконно зводять ще поверх.

Як заявили представники “Опори”, про незаконне будівництво їх повідомив мешканець будинку. На акцію протесту під загорожу будівельних робіт, окрім “опорівців”, вийшли й мешканці будинку, який “модернізують”. Вони обписали паркан будмайданчика знаками питання та закликами “Зупини!”, паралельно гримаючи об нього каменями бруківки. Таким чином намагалися привернути увагу громади міста і його керівників до незаконних робіт. Незабаром проти фірми “Фієста-Фантастика”, яка, за твердженням протестувальників, є замовником робіт на площі Підкови, ГМ “Опора” подасть позов до суду.

Львівська газета

Всі новини випуску 
 • На Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи

  Станом на 2013 рік на Львівщині діє 74 початкові мистецькі школи. Про це 29 серпня на прес-конференції повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Наталія Гамкало. За її словами, з 74 шкіл 41 – музична школа, 27 – мистецьких,...


 • 85 "швидких допомог" для Львівщини за 1,5 року

  Львівська область до кінця 2013 року і у 1-ому кварталі 2014 року отримає 85 нових автомашин. Про це сказала міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова в рамках робочої поїздки до Львова. Під час зустрічі із медичним персоналом Р.Богатирьова оглянула систему екстреної (швидкої) медичної допо...


 • Нова лабораторія у НУ "Львівська політехніка"

  2 вересня відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ на кафедрі програмного забезпечення Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету “Львівська політехніка”. Торік Львівський кластер інформаційних техноло...


 • Львів'янин Роман Мартиненко – чемпіон і рекордсмен світу з пауерліфтингу серед юніорів

  23-річний уродженець Нового Роздолу, а нині представник армійського спорту Львівщини Роман Мартиненко успішно виступив на чемпіонаті Світу з пауерліфтингу серед юніорів в м. Кіллен (США). Роман Мартиненко переконливо переміг у ваговій категорії до 83 кг, встановивши новий рекорду світу в жимі лежачи...


 • Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв в Україні можна шляхом передання прав вимоги

  Обiйти обмеження готiвкових розрахункiв, що вводиться з 1 вересня, українцi зможуть, зокрема, шляхом передання прав вимоги, вважає адвокат юридичної компанiї "Алєксєєв, Боярчуков i партнери" Єгор Штокалов. "Наприклад, хтось винен певну суму грошей покупцевi, який укладає з продавцем договiр купiвлi...


 • Янукович не їздив "магістраллю" Львів-Тернопіль

  Президент України Віктор Янукович заявив, що в Україні в 2014 р. почнеться повне оновлення всіх міських та магістральних доріг. Про це Янукович заявив в інтерв'ю українським телеканалам, яке було показано на каналі "1+1". "2014 стане роком, коли ми почнемо оновлювати міські дороги. У всіх областях....


 • Україна зменшуватиме обсяги споживання російського газу

  Президент України Віктор Янукович заявив, що країна продовжить рухатися шляхом диверсифікації енергоресурсів. Про це він сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам. «Я переконаний, що одне з питань захисту наших національних інтересів і відстоювання нашої незалежності – це питання диверсиф...


 • 41,6% українців вступлять до Європейського союзу, а 31% - до Митного...

  Питання вступу України до Європейського Союзу чи Митного союзу буде вирішуватись на референдумі. Про це сказав Президент Віктор Янукович в інтерв’ю чотирьом українським телеканалам. За його словами, питання, куди рухатиметься країна, мають вирішувати її громадяни. "Який вибір буде українського народ...


 • До 2017 року Збройні Сили України набиратимуть по 5 тисяч контрактників

  У Збройний сил України (ЗСУ) до 2017 р. щорічно будуть призиватися до 5 тис. контрактників. Про це сьогодні в ході прес-конференції заявив міністр оборони України Павло Лебедєв, передає кореспондент ...


 • Трамвай "Електрона" буде ліпший за його телевізори?

  Низькопідлоговий трамвай львівського виробництва вже майже тиждень курсує вулицями Львова. Наразі він працює на маршруті №9А. Після ремонтів доріг буде визначено його постійний маршрут роботи. «Минулого тижня у вихідні перший раз вийшов на лінію новий пасажирський низькопідлоговий трамвай. Він ви...


 • Тільки 9 міст Львівської області є на картах Яндексу

  На http://maps.yandex.ua з'явилися карти Золочева, Самбора, Червонограда. Тепер користувачі легко знайдуть у цих містах потрібну адресу або побудують через них автомобільний маршрут. Разом із картами Львівської області Яндекс опублікував схеми ще 36 населених пунктів України. Це міста обласного та ...


 • Матір з дитиною виселили з квартири за підробленими документами

  У Львові 5-річну дитину з матір’ю позбавили житла. Розпочато розслідування. Як з’ясовано прокуратурою Франківського району, дозвіл на відчуження квартири, в якій мешкав неповнолітній хлопчик та його матір, надано Франківською райадміністрацією Львова на підставі підроблених документів. За цим фактом...


 • Сколівська, Старосамбірська і Радехівська міськради будуть без генпланів

  29 серпня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва Львівської обласної ради. Під час засідання депутати розглянули та обговорили проблемні питання, які виникли...


 • Екс-дрогобичанин Ярослав Попович аж на 95-мі місці велогонки в Іспанії

  На шостому етапі велошосейної гонки "Вуельта"-2013, що відбувається в Іспанії, переміг Міхаель Морков з Данії. Відразу 132 учасники фінішували з часом переможця, серед яких і українець Ярослав Попович, уродженець Дрогобича, який перебуває у загальному заліку аж на 95-му місці. Вуельта Іспанії Бага...


 • 36 підприємств Львова допомогли дітям-школярам

  Сьогодні в рамках благодійної акції «Пора до школи» діти з багатодітних, малозабезпечених та інших соціально незахищених родин отримають безкоштовне шкільне приладдя від львівських підприємців, інформує прес-служба ЛМР. Щоб підготувати діток з таких сімей до нового навчального року, організатори ак...


 • Богатирьова прочитає лекцію у Львівському медичному коледжі

  30 серпня в рамках робочого візиту у м. Львів міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова ознайомилась із роботою Вищого навчального комунального закладу ЛОР “Львівський медичний коледж імені Андрея Крупинського» і пообіцяла викладацькому колективу колежду, що відвідає їх знову і, ймовірно, ...


 • "Шахтар" - у Лізі чемпіонів, а «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - у Лізі Європи

  Три українські клуби - «Динамо», «Дніпро», «Чорноморець» - продовжать боротьбу у груповому турнірі футбольної Ліги Європи. Динамівці з рахунком 5:1 розгромили казахстанський «Актобе» (перший матч також завершився на користь киян 3:2). Дніпропетровці переграли чемпіона Естонії «Нимме Калью» – 2:0 (...


 • Ювілейна Х велопроща «Львів - Страдч – Крехів» відбудеться у вересні

  14-15 вересня цього року Львівське обласне товариство українських студентів-католиків «Обнова» спільно із молодіжною організацією «Добрий Пастир» за сприяння управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР та департаменту освіти, сім’ї та молоді ЛОДА в рамках Єдиного молодіжного простору традиційно організов...


 • У Львів приїде Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет

  12-15 вересня на запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія Львівську єпархію з першосвятительським візитом відвідає Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Візит предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату присвячений до відзначення у Львів...


Новини Львів