Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
Підтримайте нас |
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
29/08/13

Життя на Землю приніс метеорит з Марса

Компонент, необхідний для виникнення життя - оксид молібдену - був принесений з древнього Марса на Землю метеоритом, вважає вчений, що представив результати свого дослідження на конференції Європейської геохімічної асоціації у Флоренції, передає РИА "Новости".

"Ця форма молібдену не могла бути на Землі під час появи життя, оскільки три мільярди років тому на Землі було дуже мало кисню, а от на Марсі він був. Це ще одне підтвердження того, що життя було принесене на Землю марсіанським метеоритом, а не зародилася тут", - пояснив автор дослідження Стівен Беннер з Фонду прикладної молекулярної еволюції в Гейнсвіллі (США).

Своєю гіпотезою Беннер, за його словами, пояснює відразу два парадокси. По-перше, він пояснює, чому самі по собі органічні молекули, навіть під впливом тепла чи світла, не дають початку життю, а перетворюються на якусь смолу. На думку Беннера, повернути цей процес у бік подальшої еволюції і виникнення життя можуть бор і молібден.

Бор в метеориті з Марса нещодавно виявили вчені під керівництвом Джеймса Стівенсона з Інституту астробіології NASA при Гавайському університеті в Маноа (США). Вони вважають, що солі бору були необхідні для виникнення життя, оскільки стабілізували один з компонентів молекули РНК - "носія інформації" до появи ДНК. Беннер вважає, що окислена форма молібдену також могла спочатку з'явитися на Марсі.

Другий парадокс, пояснення якому дає гіпотеза про марсіанське походження життя, полягає в тім, що давня Земля була цілковито вкрита водою. Це ускладнює утворення скупчень бору, які виявляються лише в дуже сухих місцях, таких як Долина Смерті в Америці. Крім того, вода пошкоджує РНК. На Марсі ж, зазначає вчений, вода покривала далеко не всю поверхню планети, так що молекули, з яких виникло життя, могли контактувати з водою, але не перебували в ній постійно.

Зазначимо, за допомогою радара MARSIS, встановленого на апараті Mars Express, фахівці виявили на Марсі відклади, типові для океанського дна. Відклади були знайдені в межах раніше виявлених "берегових ліній".

Раніше дослідники NASA дійшли висновку, що єдиний океан на Марсі більшу частину року був покритий кригою й нагадував земний Північний Льодовитий океан.

Newsru.ua

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 
Відео
Архів Прес-клубу


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Вам сподобався "Щоденний Львів"? Підтримайте нас - натисніть цю кнопку:
,
будучи залогованими в акаунт Google. Дякуємо.

Наші партнери та корисні посилання

Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова

FlexiHostings хостинг, виділені сервери, спільний хостинг, США, Європа,АвстраліяХостинг
FlexiHostings

© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас