Архів новин

Польща вже видобуває сланцевий газ, доки в Україні вагаються

Польська газета Rzeczpospolita повідомляє про успішний досвід видобутку власного сланцевого газу, що дало аналітикам привід передбачити позбавлення Варшави від "газової залежності" від Росії в найближчому майбутньому. За словами експертів, процес вироблення газу на півночі Польщі виявився найбільш успішним з усіх "сланцевих" експериментів в ЄС.

Повідомляється, що зі свердловини яку пробурила фірма Lane Energy Poland (контрольована ConocoPhilips), видобувається 8 тис. кубометрів газу на добу. Цей обсяг поки що не можна кваліфікувати як комерційне виробництво, але на сьогодні жодній європейській державі не вдалося досягти такого результату.

Свердловина була пробурена в червні 2011 р., а тестовий видобуток почався 21 липня 2013 і триватиме близько двох місяців. Екстракція сланцевого метану практикується в пробному режимі вже в 12 європейських країнах, при цьому у Франції подібні випробування заборонені.

Як зазначають геологи, з усіх європейських країн Польща, можливо, володіє найбільшими запасами цього газу, однак деякі міжнародні енергетичні компанії вже покинули країну після невдалих перших проб.

Згідно з оцінкою Управління енергетичної інформації США (EIA), Польща має найбільші запаси сланцевого газу в Європі. Вони оцінюються в 4,2 трлн кубометрів. В Україні, наприклад, вони імовірно становлять 3,6 трлн кубометрів. Зазначається також, що Польща розраховує почати комерційний видобуток сланцевого газу вже в 2014 р.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут