Архів новин

Рада Безпеки ООН не ухвалила резолюцію щодо Сирії: Росія і Китай проти військової операції

Засідання Ради Безпеки ООН з питання конфлікту в Сирії завершилося безрезультатно. Як повідомляє Associated Press, країнам-учасницям не вдалося прийти до згоди з питання запропонованого Великобританією проекту резолюції, що дозволяв військові дії проти арабської республіки. Джерело в ООН, що побажало зберегти анонімність, повідомив, що проект резолюції був відправлений на доопрацювання.

За словами джерела, Росія в ході зустрічі знову висловила заперечення проти введення іноземних військ на територію Сирії. Представники США і Великобританії в ООН, Марк Лайал Грант і Саманта Пауер, відмовилися від коментарів по завершенні зустрічі. Телеканал Al Jazeera повідомив, що російські і китайські дипломати навіть залишили нараду. Правда, подробиці, за яких це сталося, телеканал не повідомив.

В результаті ймовірної хімічної атаки у Східній Гуті під Дамаском 21 серпня 2013 р. загинули сотні мирних жителів. Розвідка США практично не сумнівається, що хімічна зброя була застосована військами президента Сирії Асада. З цією версією погоджуються всі провідні країни Заходу. За даними сирійської опозиції, війська Асада застосували ракети з хімічними боєголовками, в результаті чого загинули більше 1 тис. 300 осіб. У той же час сирійські державні ЗМІ стверджують, що хімзброю застосували "терористи" - так офіційні власті Сирії пропаганда називають заколотників.

Наразі в Сирії перебувають інспектори ООН, які намагаються розібратися в обставинах газової атаки. 26 серпня 2013 г. вони відвідали лікарні, поспілкувалися з потерпілими й очевидцями, а також зібрали необхідні проби. Напередодні робота місії в районі події було призупинено з міркувань безпеки. Сьогодні фахівці ООН знову побували в районі передбачуваного застосування хімічної зброї. Як заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, інспекторам знадобиться ще чотири дні на те, щоб завершити збір даних. Після цього експерти проаналізують матеріали справи і представлять результати розслідування Радбезу ООН.

Після подій 21 серпня Захід посилив риторику проти сирійського режиму: в останні дні в пресі регулярно з'являються повідомлення про підготовлювану обмеженою військової операції проти сирійських урядових військ. За деякими даними, авіаудари по об'єктах режиму Асада можуть початися вже 29 серпня, в обхід Ради Безпеки ООН.

РБК-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут