Архів новин

ЄС: Росія шантажує Україну безпідставно

Будь-який тиск на Україну, який чиниться для того, щоб зробити неможливим підписання Угоди про асоціацію з ЄС є неприйнятним. Про це заявив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, передає "Інтерфакс-Україна". Він також пояснив, що побоювання російської сторони щодо можливого негативного впливу на майбутню торгівлю з Україною є безпідставними. Таку позицію єврокомісар озвучив під час переговорів з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Андрієм Клюєвим у Брюсселі.

"Ми торкнулися також нещодавніх подій в Україні, і я підтвердив позицію Європейського Союзу, що будь-який тиск ззовні на Україну, пов'язаний з амбіцією підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, є неприйнятним", - сказав він.

Фюле згадав Росію: "У Москві були зроблені коментарі, що підписання Угоди про асоціацію та про зону глибокої і всеосяжної вільної торгівлі спровокує постійне посилення митних процедур для українських товарів, які йдуть в Росію".

"Дозвольте мені нагадати, що Угода про асоціацію не спрямована на запобігання розвитку України конструктивних відносин з Митним союзом, поки вони базуються на повазі правил СОТ і не суперечать зоні глибокої та всеохоплюючої вільної торгівлі", - додав він.

Єврокомісар зазначив, що стурбованість Росії щодо можливих проблем походження товарів також не має підстав.

При цьому Фюле вказав на те, що в контексті ЗМС Росії-України, товари, які будуть експортуватися Євросоюзом в Україну через майбутню ЗВТ не вимагатимуть "спеціального поліпшеного обігу при їх експорті з України до Росії".

"Тому підписання Угоди про зону вільної торгівлі з третьою країною не може бути використане як виправдання для посилення митних процедур. Дозвольте мені підкреслити, що Угода про асоціацію не буде (підписана) ціною відносин з Росією і будь-яким іншим сусідом. Ми віримо, що від цього виграють усі сторони", - зазначив європейський комісар.

Раніше Штефан Фюле заявив, що Верховна Рада відіграє вирішальну роль у тому, щоб підписання Угоди про асоціацію стало можливим.

Заява радника президента Росії Сергія Глазьєва про те, що у разі підписання Україною Угоди про асоціацію вона перестає бути для росіян стратегічним партнером, є змістовно-некоректною. Про це сказав політолог Володимир Фесенко.

Україна сподівається підписати Угоду про асоціацію з Європейським союзом, що включає створення зони вільної торгівлі, восени. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв в Брюсселі на спільній прес-конференції з Комісаром ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефаном Фюле, повідомляє прес-служба Секретаря РНБО України.

Разом з тим, він підкреслив, що Україна планує зберігати і продовжувати поглиблення відносин і "інтеграційні процеси з Росією, країнами євразійського співтовариства, іншими світовими лідерами і новими центрами економічного розвитку".

"Сьогодні ми обговорили з нашими європейськими колегами багато питань, що стосуються євроінтеграції України та підготовки до успішного проведення саміту Східного партнерства восени цього року. Ми впевнені, що практично всі домовленості, досягнуті між Україною та ЄС на Саміті в лютому, будуть виконані. У цьому напрямку узгоджено працюють всі гілки влади нашої країни в тісній взаємодії з профільними структурами ЄС, Ради Європи та ОБСЄ", - сказав Клюєв.

За словами Секретаря РНБО України, ще один пакет законопроектів буде доопрацьовано з урахуванням пропозицій експертів Венеціанської комісії та інших європейських структур. Насамперед, мова йде про зміни законодавства про вибори, а також - про уточнення в Конституції України щодо повноважень Вищої ради юстиції та підвищення гарантій незалежності суддів. Клюєв висловив надію, що ці законопроекти будуть прийняті парламентом України вже у вересні.

Він також повідомив, що в даний час готується пакет законопроектів у рамках комплексної реформи всієї правоохоронної системи України. "Проект закону "Про прокуратуру" вже направлений до Венеціанської комісії. Ще кілька проектів законів вже майже готові, і до кінця вересня вони також будуть вивчатися європейськими експертами", - зазначив Клюєв.

"У нас тривають постійні консультації з представниками міжнародних та українських бізнес-асоціацій. Є у нас питання, які стоять на порядку денному, і які нам належить вирішити з Єврокомісією, але я сподіваюся, що найближчим часом ці питання ми розв'яжемо", - зазначив Клюєв. За його словами, це стосується утилізаційного збору на автомобілі, а також кількох інших питань.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут