Архів новин

„Львівобленерго” знеструмлює за борги новобудову на вулиці Варшавській, 136

27 серпня буде припинено електропостачання об’єкту ТзОВ „Львівторгроздріб” — новобудова по вул. Варшавській, 136 у місті Львові. Про це представники "Львівобленерго" повідомили на прес-конференції у Прес-клубі (дивіться відео). На сьогоднішній день ситуація з розрахунками за послуги електропостачання ТзОВ „Львівторгроздріб” така:
• борг за липень 2013 року — 33,1 тис. грн.;
• нарахування за серпень 2013 року — 38 тис. грн.
Загальна сума — 71,1 тис. грн.

13 серпня вже було припинено електропостачання об’єкту ТзОВ „Львівторгроздріб” у зв’язку із заборгованістю за спожиту електроенергію на суму 39,8 тис. грн.

14 серпня електропостачання ТзОВ „Львівторгроздріб” було відновлено у зв’язку з гарантійними зобов’язаннями, наданими споживачем, про погашення заборгованості за спожиту електричну енергію. Проте на сьогоднішній день ТзОВ „Львівторгроздріб” не виконує своїх гарантійних зобов’язань.

ПАТ „Львівобленерго”, керуючись у своїй діяльності чинним законодавством України, офіційно повідомило директора ТзОВ „Львівторгрозріб” про припинення послуг електропостачання 27 серпня 2013 року у разі непогашення боргу за спожиту електричну енергію.

Роз’яснення щодо ситуації:

21 травня 2007 року між ПАТ „Львівобленерго” та ТзОВ „Львівторгроздріб” було укладено Договір про постачання електричної енергії на об’єкт по вул. Варшавській, 136, м.Львів, як на „будівельний майданчик” на підставі документів, представлених споживачем, в яких не було передбачено приєднання житлового будинку вул. Варшавська,136, м. Львів. Договір був укладений лише на постачання електричної енергії для потреб будівельних механізмів із застосуванням „промислових” тарифів на електроенергію, які у 2,5 рази вищі, ніж для населення згідно з чинним законодавством України.

Новобудова за адресою вул. Варшавська, 136, м.Львів, заселена мешканцями і створено ОСББ „Варшавське,136”. Договірні відносини про постачання електричної енергії між ПАТ „Львівобленерго” та ОСББ „Варшавське,136” відсутні. Мешканці сплачують за спожиту електричну енергію власнику будинку, в даному випадку ТзОВ „Львівторгроздріб”, за тарифом для населення.

Зараз різницю в розрахунках за спожиту електричну енергію між тарифами для населення і „промисловим” зобов’язаний погашати саме ТзОВ „Львівторгроздріб”, який на сьогодні і є боржником ПАТ „Львівобленерго”, оскільки вищевказаний Договір є чинним.

Ще в 2010 році на новобудову по вул. Варшавській,136 міською радою Львова було видано Сертифікат відповідності про переведення його зі статусу „будівельний майданчик” у „житловий будинок” на підставі Акту готовності об’єкту до експлуатації, не враховуючи, що інженерні комунікації неготові до експлуатації.

Це вже не перший випадок з новобудовами у Львові. Власник будинку зобов’язаний виконати передбачені чинним законодавством України умови для переведення новобудови зі статусу „будівельний майданчик” в „житловий будинок”.
Проте на сьогоднішній день ці умови не виконані, і власник будинку згідно з чинним законодавством України несе відповідальність перед мешканцями новобудови по вул. Варшавській,136, м. Львів, які стали заручниками його бездіяльності.

Вихід із ситуації:

1. Перевести новобудову по вул. Варшавська,136 зі статусу „будівельний майданчик” в житловий будинок.

2. Здійснити розпуск загальнобудинкового обліку електроенергії новобудови по вул. Варшавська,136 згідно з вимогами чинного законодавства України та нормативних документів — розпуск здійснює власник будинку за власні кошти.

3. Укласти прямі договори про користування електричною енергією між мешканцями новобудови по вул. Варшавська,136 та ПАТ „Львівобленерго”.

Про це повідомив відділ корпоративних зв’язків ПАТ “Львівобленерго”.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут