Архів новин

Рава-Руські свободівці відновлять зруйнований пам'ятник борцям за волю України

У місті Рава-Руська невідомі зруйнували пам'ятник Борцям за волю України. Цей акт вандалізму стався в ніч з 19 на 20 серпня. Хто розламав скульптуру пам'ятника, наразі не відомо. Правоохоронці розглядають дві версії. Зважаючи на останні події зі знищення пам'ятників українським героям, міліціонери припускають, що це могло бути умисне руйнування, вчинене антиукраїнськими силами. Друга версія, що пам'ятник зруйнувала несвідома молодь. Адже саме 19 серпня, в день Преображення Господнього, мешканці Рави-Руської святкували храмове свято, а після цього в місті відбулось традиційне масове гуляння на центральній площі міста, яке, на жаль, не обійшлося без алкоголю.

Правоохоронці, які прибули на місце події, пояснили, що хоча у Раві-Руській відбувалися масові заходи, голова міської ради Ірина Верещук не звернулася до міліції із заявою про належне забезпечення правопорядку. Таким чином уникнути прикрого випадку не вдалося.

Голова Рава-Руської міської організації ВО «Свобода» Микола Зінько, як і кожен націоналіст, сприйняв руйнування пам’ятника українським героям, як особисту образу. «Таке зневажливе ставлення до національних пам’ятників напередодні Дня Незалежності не може не насторожувати. Хто б це не був, злісні українофоби чи несвідома молодь, вони беззаперечно заслуговують законного покарання та публічного осуду. Рава-Руська міська організація ВО «Свобода» докладе максимум зусиль для якнайшвидшого відновлення пам’ятника. Ми не чекатимемо на результати офіційного розслідування, натомість беремося за реконструкцію пам’ятника негайно. Вже сьогодні відбулася зустріч з автором монументу скульптором Василем Грицаком, який погодився відновити пам’ятник», – зазначив Микола Зінько.

Нагадаємо, що пам’ятник Борцям за волю України у Раві-Руській було встановлено та освячено у 2008 році за сприяння рава-руських свободівців.

Про це повідомила прес-служба ЛОО ВО "Свобода".

Щоденний Львів

Алекс[13.08.21 09:56]
Невже міська влада така бідна ,що нема грошей на встановлення камер відеонагляду. І дати цим покидькам по їхніх лапах!

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут