Архів новин

Німеччина запроваджує свідоцтво про народження для "третьої статі"

Німеччина стала першою європейською країною, в якій з'явиться свідоцтво про народження, в якому в графі "стать" може стояти прочерк. Влада вирішила дозволити батькам новонароджених залишати графу порожньою. Правда, тільки в тому випадку, якщо медики не зможуть ним з упевненістю сказати, якої статі їхній малюк, повідомляє NEWSru.com. При цьому підкреслюється, що оформити свідоцтво про народження для "третьої статі" - це право, а не обов'язок, яке надається батькам малюків з аномаліями.

Оформляти свідоцтва нового типу почнуть з 1 листопада. При цьому поки що не прийнятий закон, який дозволив би вказати "третю стать" в документі, що засвідчує особистість дорослого німця. Крім того, буде потрібно також реформа сімейного законодавства: поки що в Німеччині шлюб розуміють як союз чоловіка і жінки, а узаконення гомосексуальних відносин можливе тільки під виглядом "громадянського партнерства". Існування людей "третьої статі" законом поки що не передбачено.

Німеччина - не перша держава, яка зважилася видавати нетрадиційні свідоцтва про народження. Піонером у цьому напрямку була Австралія, де "третю стать" узаконено з 2011 року. Приклад країни-континенту наслідувала Нова Зеландія. Не виключено, що услід за Німеччиною зробити крок назустріч дітям-гермафродитам та їхнім батькам вирішать також інші європейські країни.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут