Архів новин

США аналізують торгівельну війну Росії проти України

Торговельна суперечка, що виникла між Україною і Росією, має вирішуватися згідно з вимогами Світової організації торгівлі, заявив в інтерв’ю Радіо "Свобода" посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

"Сполучені Штати дуже ретельно спостерігають за розвитком ситуації. Ці питання мають вирішувати згідно з вимогами СОТ, які Росія має щодо України і навпаки", – сказав посол. На запитання, чого більше в "торговельній війні" між Києвом і Москвою - політики чи економіки, Пайєтт заявив, що "занадто рано казати". "Але знову таки, з перспективи США, важлива річ тут економіка. Росія пов’язана своїми зобов’язаннями перед СОТ, це економічне питання. Стимули для України у перспективі рухатися ближче до Європи – економічні. Це визначатиме відносини у перспективі", – сказав посол США.

Пайєтт також наголосив "на дуже високому пріоритеті США щодо підтримки європейського вибору України". "Ми віримо, що в перспективі економічні інтереси України, інтереси українського народу найкраще задовольнить Угода про асоціацію з ЄС, включно з угодою про поглиблену і всеосяжну вільну торгівлю. Дуже важливо розуміти, що ця угода між Україною і Європою жодним чином не відвертає Україну від дуже важливих економічних, історичних, культурних відносин з Росією", – наголосив посол.

Він додав, що вільна торгівля з Європою не зменшить свободи України підтримувати глибокі і важливі відносини з Росією і, безперечно, не поставить під удар економічні й ділові відносини Україною з Росією. "Але в перспективі ми думаємо, що правильна відповідь для України - це рухатися ближче до інституційних відносин з Європою. Це сприятиме економічному зростанню, створенню робочих місць, допоможе створити міцну основу для демократії, яку сподівається збудувати український народ", – підсумував посол США в Україні.

Кравчук переконаний, що РФ не примусить Україну вступити до Митного союзу

Росія не змусить Україну вступити до Митного союзу і не варто перебільшувати значення торговельної війни між нашими країнами. Про це під час прес-конференції заявив перший Президент незалежної України Леонід Кравчук, передає УНІАН.

"Росія змушує Україну вступити до Митного союзу, але чи змусить, я думаю, що ні, якщо ми займемо принаймні таку позицію, як зараз", - сказав Кравчук, додавши, що наразі позиція українського уряду та Президента України є системною і послідовною.

"Я б не перебільшував її значення (торговельної війни між Україною і Росією) думаю, що мати справу з нецивілізованою владою дуже важко, якби хоч Росія сказала, що вона від нас хоче, вона ж не каже, бо лише говорить вустами чиновників, які сидять на темі якісно чи неякісно і з нами торгуються", - сказав Кравчук.

Він зазначив, що існують певні проблеми, у разі якщо Україна не буде членом Митного союзу, але їх потрібно вирішити. "Я не хотів би, щоб ця війна перетворилась у політичні процеси, і щоб вони позначились негативно на нашій економічній роботі", - сказав Кравчук.

Він також наголосив, що не лише Росія чинить тиск на Україну, оскільки в середині нашої держави також існує певний тиск. "У нас є п’ята колона, яка формується з тих, хто в Україні живе, але не виконує українських заповітів, тому звичайно внутрішній тиск також є", - сказав Кравчук, додавши, що п’ятою колоною він називає політичні сили, які сформовані переважно в східних областях України.

Нагадаємо, Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала ввезення товарів з України. Всю українську продукцію включили до списку ризикованих товарів. В уряді РФ повідомили, що рішення ухвалювалось органами Митного союзу. Президент Віктор Янукович у зв'язку з цим висловив по телефону російському президентові своє занепокоєння.

Newsru.ua

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут