Архів новин

На Львівщині 15-20 молодих сімей одержать пільгові житлові кредити

Пільговий молодіжний кредит може одержати будь-яка молода сім'я або громадяни, які ще не одружилися, у віці до 35 років, які перебувають у черзі на одержання житла (на квартирному обліку) у Львівській міській раді, - розповіла у відеопрограмі Львівського прес-клубу «6 хвилин про» директор Львівського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Світлана Наумова.

Таких потенційних кандидатів на кредитування лише у Львові є 1085. Цей різновид кредиту - один з найкращих кредитів, тому що пільговий і довготерміновий - строком на 30 років. За цим кредитом для бездітної сім'ї - 3% річних, для сім'ї з дитиною - безвідсотковий. Коли є двоє дітей - 25 відсотків від суми кредиту держава дарує позичальнику, тобто четверту частину суми позики. Якщо є троє і більше дітей, то держава прощає позичальнику половину кредиту.

"За час дії цієї програми на Львівщині було прокредитовано 460 сімей. Ця програма насамперед залежить від фінансування, - повідомила Світлана Наумова. - Фінансується вона за рахунок державного і місцевого бюджетів. Якщо нам дадуть всі кошти, які обіцяли цьогоріч, то ми надамо 15-20 кредитів. Державний бюджет обіцяє надати 1 млн 405 тисяч грн. Цих коштів вистачає приблизног на 3-4 кредити. Ці кошти ми вже одержали. Місто Львів передбачило профівнансувати цю програму на суму 4 млн 350 тисяч грн. З них поки що надійшло тільеки 350 тисяч грн. До цього ще треба додати обласний бюджеті і місто Дрогобич - від них очікується тисяч 600 грн".

З кожним роком на цю програму фінансування, на жаль, зменшується. І місто Львів також щороку скорочує фінансування цієї програми пільгового і довгострокового кредитування житла. Це стосується не запланованих, а реально наданих з міського бюджету коштів, зауважує Світлана Наумова.

За її словами, житло за цими кредитами придбавають для позичальників на первинному ринку - у тих забудовників, які подали відповідні документи до Львівського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» для участі уцій програмі. Нині у Львівській області таких забудовників є 10.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут