Архів новин

Росія заблокувала всі товари з України. Крім балалайок

Митна служба РФ із 14 серпня 2013 року включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час блокувало постачання товарів з України, повідомила прес-служба Федерації роботодавців України (ФРУ). Як уточнюють у ФРУ, російська митниця ретельно перевіряє українські вантажі, зокрема вивантаження, перевантаження і завантаження їх назад у транспорт. За підрахунками об'єднання, експорт українських товарів до РФ у другому півріччі було прогнозовано на рівні 8,5 млрд дол.

Митна служба РФ із 14 серпня 2013 року включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час блокувало постачання товарів з України, повідомила прес-служба Федерації роботодавців України (ФРУ).

"З 00:00 години 14 серпня до профілю ризику системи управління ризиками ФМС РФ до перших чотирьох десятків підприємств, які туди потрапили у липні цього року, були додані всі без винятку українські експортери. Водночас заходи запобігання ризику ще більш посилено. По-суті, йдеться про повну зупинку українського експорту на невизначений час, аж до тижнів або навіть місяців", - наголошується в повідомленні.

Як уточнюють у ФРУ, російська митниця ретельно перевіряє українські вантажі, зокрема вивантаження, перевантаження і завантаження їх назад у транспорт.

"Все це призводить до збільшення термінів простою вагонів та інших транспортних засобів, і, як наслідок, призводить до подорожчання або зриву постачань товарів, псування продукції, підриває позиції українських товаровиробників на ринку РФ. Водночас російський ринок для багатьох українських підприємств є критично важливим", - зазначили в ФРУ.

За підрахунками об'єднання, експорт українських товарів до РФ у другому півріччі було прогнозовано на рівні 8,5 млрд дол.

"Втрати України від цих дій російської сторони можуть досягти, залежно від розвитку подій, 2-2,5 млрд дол лише в другому півріччі поточного року", - резюмують у федерації. ФРУ просить прем'єр-міністра України Миколи Азарова якнайшвидше вирішити проблеми на міжурядовому рівні. Як відомо, головою Федерації роботодавців України є олігарх Дмитро Фірташ.

Нагадаємо, 29 липня 2013 року, глава Роспоребнадзора Геннадій Онищенко заявив про заборону на поставки шоколадної продукції з українських фабрик Roshen, яка підконтрольна українському депутату Верховної Ради Петру Порошенку.

Додамо, що це не перша претензiя Росспоживнагляду до продукцiї, що постачається з України. Зокрема, ранiше Росспоживнагляд вводив заборону на постачання українського сиру. Пiсля низки узгоджень постачання сиру вiдновилися.

Як повідомлося, у травні поточного року обсяги експорту українських товарів знову перевищили імпорт, дозволивши скоротити від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами за підсумками п’яти місяців. Так, негативне сальдо зовнішньої торгівлі за підсумками січня-травня скоротилося у 2,3 раза - 2,4 млрд доларів, проти 5,7 млрд доларів за січень-травень 2012 року.

Newsru.ua

ника[13.08.15 22:13]
Так балалайки ,должно быть,их собственные.Неудивительно.

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут