Архів новин

У Львові моніторили 20 сайтів влади і самоврядування

Моніторинг змісту офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у місті Львові та Львівській області провели експерти громадської організації «Інститут інформаційного права» в рамках проекту «Право знати» — дотримання права громадян на інформацію про діяльність місцевих органів влади у Львові та Львівській області». Рейтинг інформаційної відкритості та доступності офіційних веб-сайтів органів влади та місцевого самоврядування очолив сайт Львівської міської ради - www.city-adm.lviv.ua.

Як розповів Юрій Ничка, експерт громадської організації «Інститут інформаційного права», моніторинг проведений у липні 2013 року. В рамках дослідження проведено детальний огляд 20 веб-сайтів місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо наявності інформації відповідно до визначених та затверджених експертами 58 параметрів. Параметри були сформовані виходячи із вимог чинного законодавства щодо інформації, яка обов’язково повинна бути розміщена на офіційному веб-сайті органу виконавчої влади.

В результаті проведеного моніторингу укладеного рейтинг інформаційної відкритості та доступності офіційних веб-сайтів органів влади та місцевого самоврядування у місті Львові та Львівській області.

Відповідно до рейтингу у трійку найбільш відкритих веб-сайтів увійшли сайти Львівської міської ради www.city-adm.lviv.ua, Львівської обласної державної адміністрації www.loda.gov.ua та головного управління юстиції у Львівській області http://obljust.lviv.ua.

За результатами моніторингу експерти «Інституту інформаційного права» розробили та надіслали керівникам відповідних органів влади та місцевого самоврядування рекомендації щодо поліпшення висвітлення своєї діяльності на сторінках офіційної веб-сайтів. У рекомендаціях зазначено перелік інформації, яка є обов’язковою для оприлюднення, проте станом на час проведення моніторингу була відсутньою на веб-сайті, а також інформація, яка була б бажаною для висвітлення на офіційному веб-сайті.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Примітно, що в цьому повідомленні прес-служби жодного разу не згаданий термін "публічна інформація". А саме Закон "Про доступ до публічної інформації" виконують органи влади Львівщини в обрізаному вигляді, про що вже неодноразово публічно висловлювалися експерти різних громадських організацій і правники.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут