Архів новин

Полякам нагадують про самочинно встановлені пам'ятні знаки на заході України

Народний депутат України від ВО «Свобода» Олег Панькевич вимагає від Міністерства закордонних справ України офіційно засудити наміри окремих польських політиків знести пам’ятник-могилу воїнам УПА у селі Грушовиця Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства Польщі та не допустити демонтажу пам’ятника. Про це йдеться у депутатському зверненні Олега Панькевича на адресу міністра закордонних справ України Леоніда Кожари.

Як зазначає народний депутат, ЗМІ повідомили, що в селі Грушовиця Перемишльського повіту Підкарпатського воєводства Польщі з ініціативи депутата Європарламенту від польської партії "Право і справедливість" Томаша Поремби готуються знести пам’ятник-могилу воїнам УПА, розташовану на території сільського цвинтаря.

«Такі антихристиянські та антигуманні дії є вандалізмом, виявом неповаги до мертвих, не дивлячись на те, які переконання та політичні погляди вони мали за свого життя. Вважаємо неприпустимим здійснення наруги над державним символом України та над пам’яттю померлих з метою отримання політичних дивідендів окремими польськими політиками, адже у травні 2014 року відбудуться чергові вибори до Європарламенту. Такі дії викличуть відповідну реакцію в українському суспільстві та європейському співтоваристві. Знесення освяченого пам’ятника-могили має антиукраїнський зміст та однозначно спричинить загострення відносин між Польщею та Україною», - йдеться в документі.

Як зазначає Олег Панькевич, депутат Європарламенту Томаш Поремба аргументує знесення пам’ятника воїнам УПА у с. Грушовиця тим, що його встановлено без згоди польської влади. «З цього приводу слід зазначити, що в Україні польська сторона встановила велику кількість несанкціонованих пам’ятних знаків, зокрема у Львівській, Волинській, Рівненській, Івано-Франківській і Тернопільській областях. Тільки у Львівській області (у Львові та десяти районах) тимчасова контрольна комісія Львівської обласної ради виявила десятки таких об’єктів, - наголошує депутат. - Про це зазначено у «Звіті тимчасової контрольної комісії Львівської обласної ради з питань виконання рішення обласної ради від 23.06.2009 р. № 922 «Про звернення до Президента України та МЗС України щодо засудження варварського знищення військових поховань УПА в лісовому масиві гори Хрещата Підкарпатського воєводства Республіки Польщі».

Олег Панькевич вимагає від МЗС офіційно засудити намагання польської сторони знести пам’ятник-могилу воїнам УПА у селі Грушовиця, вжити заходів щодо недопущення демонтажу пам’ятника та ініціювати проведення обліку пам’ятних знаків, встановлених польською стороною на території України.

Про це повідомила прес-служба народного депутата Олега Панькевича.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут