Архів новин

Вченого-податківця Мельника шукають у 190 країнах

Українське бюро Інтерполу оголосило в міжнародний розшук підозрюваного в хабарництві екс-ректора Університету податкової служби Петра Мельника, повідомляє сайт МВС України. Рішення про розшук ухвалене на виконання запиту управління боротьби з організованою злочинністю МВС України та на підставі рішення Печерського райсуду столиці, повідомляють в МВС. При цьому уточнюється, що Петра Мельника розшукують на території 190 країн – членів Інтреполу.
Напередодні МВС повідомило, що Петра Мельника оголосили в міждержавний розшук в країнах СНД.

Перед цим Печерський районний суд постановив затримати і доставити до суду пана Мельника, якому мають обрати запобіжний захід. 7 серпня на Петра Мельника, який мав перебувати під домашнім арештом, одягли електронний пристрій спостереження. Однак пізніше він позбувся електронного браслета й утік.
Після цього прокуратура Київської області звинуватила міліцію в службовій недбалості.

Щодо працівників міліції, які "неналежно контролювали роботу електронного засобу стеження" за Петром Мельником, почали кримінальне провадження, повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Перевірка виявила порушення в діях міліціонерів, які здійснювали такий контроль зі стаціонарного пульту моніторингу. Вони не відреагували оперативно на сигнал про порушення, що надійшов з електронного браслету на панові Мельнику, неналежно з’ясовували обставини втечі та "не забезпечили своєчасні заходи по встановленню місцезнаходження особи", заявляють у прокуратурі.

За результатами перевірки розпочато кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу "службова недбалість". Триває досудове розслідування.

У п'ятницю, 9 серпня, МВС оголосило Петра Мельника в розшук. У міліції повідомили, що відразу після надходження сигналу тривоги на місце виїхала оперативна група, яка виявила знятий браслет.

Екс-ректора Податкової академії затримали 27 липня. Його звинувачують у вимаганні від двох українців хабарів у розмірі 40 тис. і 80 тис. грн за вступ їхніх родичів до вишу, який він очолював. 1 серпня Печерський райсуд Києва обрав для нього запобіжний захід у вигляді утримання під домашнім арештом.
Пан Мельник став першим високопосадовцем, до якого застосували такий спецзасіб як електронний браслет. Арештований заявляв про проблеми зі здоров'ям, а його адвокат заявив, що пану Мельнику зробили операцію на серці.

BBC-Україна

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут