Архів новин

Польські "право і справедливість" хочуть демонтувати пам'ятник воякам УПА

Депутат Європарламенту від опозиційної польської партії "Право і справедливість" Томаш Поремба заявив про позитивну відповідь на його запит щодо ліквідації пам’ятника УПА в селі Грушовиця Перемиського повіту Підкарпатського воєводства Польщі. Про це повідомляє Польське радіо.

Депутат звернувся до Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва (державний орган при міністерстві культури Польщі) зі зверненням, у якому повідомив про "нелегальний обеліск" і вимагав його ліквідації.

Сьогодні Поремба отримав офіційну відповідь, що ця справа буде вирішена.

"Я отримав від пана міністра Кунерта, голови Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва, чітку і однозначну відповідь. Голова підтримує мої застереження щодо цього пам’ятника і дуже чітко обіцяє рішучі дії щодо усунення, ліквідації цієї будівлі. Цей пам’ятник поставлено кільканадцять років тому без будь-якої згоди з боку польської адміністрації, з боку польської влади, він не освячує місця спочинку, це пам’ятник символічний", - заявив Поремба.

Євродепутат планує передати листа Ради перемиській владі. Поремба зазначає, що рішення про ліквідацію пам’ятника повинні виконати органи місцевої влади.

Польське радіо

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут