Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
02/08/13

Літнє затишшя на Львівщині зменшило кількість матеріалів-порушників стандартів

ЛОГО «Львівський прес-клуб» у рамках проекту «У-Медіа» міжнародної громадської організації «Інтерньюз Нетворк» з 1 до 7 липня 2013 року моніторила шість друкованих видань у Львівській області - «Високий замок», «Експрес», «Львівська пошта», «Львівська газета», «Ратуша», «Комсомольская правда в Украине» (львівські сторінки) і дві інформаційні агенції - «ZIK» і «Zaxid.net».
Для моніторингу була використана методологія «Інтерньюз Нетворк», яка розроблена разом з ІМІ і «Телекритикою».
У липні експерти оцінили 96 матеріалів у шести друкованих ЗМІ і 42 – у двох інформаційних агенціях (електронні ЗМІ). Для аналізу експерти відбирали суспільно важливі матеріали і відкидали такі, що марковані як «реклама» і «на правах реклами», інтерв’ю, короткі інформаційні повідомлення, замальовки, світські новини, фотофакти, спортивні матеріали, прогнози, передбачення.
У липні до трьох видань із шести – «Експресу», «Львівської пошти», «Комсомольской правды в Украине», які в червні не друкували матеріалів з ознаками замовності, додалося ще одне – «Ратуша». У «Високому замку» і «Львівській газеті» зафіксовано відповідно 10% і 20% матеріалів з ознаками замовності. Оскільки липень для політики і політиків – не сезон, усі матеріали були з ознаками комерційної замовності.
Середньомісячний показник, порівняно з червнем (5,77%), також пішов на спад і становить 5,21%. Ця цифра продовжує позитивну тенденцію на Львівщині до зменшення матеріалів з ознаками замовності, яка розпочалася в лютому (квітень – 7,29%, березень – 11,11%, лютий – 11,54%). У травні моніторингу не було.
Така сама кількість газет – з 1 до 7 липня – не мали на своїх сторінках неналежно маркованих матеріалів. З однією різницею: замість «Ратуші» цей стандарт витримала «Львівська газета». Але навіть у видань, які неналежно маркували матеріали, кількість таких порушень зменшилася. Зокрема у «Високому замку» - майже вдвічі, з 28,57% до 15%. У підсумку середній показник неналежно маркованих матеріалів становив у липні 4,17%.

Кожна інформаційна агенція - «Zaxid. net» і «ZIK» у липні розмістили вдвічі більше матеріалів з ознаками замовності, ніж неналежно маркованих – відповідно 9,52% і 4,76% («Zaxid. net») та 19,05% і 9,52% («ZIK»).
Як у квітні та червні, матеріали з ознаками замовності в електронних ЗМІ чітко поділені за пріоритетами: у «Zaxid. net» - матеріали з ознаками комерційного спрямування, у «ZIK» - політичного.
Журналістські стандарти в друкованих ЗМІ Львівщини у липні, як і в квітні-червні (4,16 – 4,13 бала), продовжують демонструвати позитивну стабільність – 4,18 бала. Для порівняння: березень – 3,24, лютий – 3,93, січень – 3,72 бала) з 6 можливих. Нагадаємо, що моніторинг дотримання журналістських стандартів відбувався за шістьмома критеріями: баланс думок/точок зору, оперативність, достовірність, відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота поданих фактів.
За виданнями бали розподілено так: 4,67 – «КП в Украине», 4,60 – «Львівська пошта», 4,40 – «Експрес», 4,12 – «Високий замок», 4 – «Ратуша», 3,27 – «Львівська газета».
З шести журналістських стандартів найвищий середній бал – 0,91 (червень – 0,87, квітень – 0,97, березень – 0,96, лютий – 0,95) з одного максимально можливого – львівські друковані ЗМІ отримали за «достовірність або посилання на джерела інформації». «Точність» - на другій позиції – 0,78, «відокремлення фактів від коментарів» - на третій – 0,75, «оперативність» - на четвертій – 0,74 бала. «Баланс думок» і «повнота фактів» - традиційно на останніх сходинках рейтингу: відповідно – 0,56 і 0,43 бала з 1 можливого.

Дотримання журналістських стандартів у двох електронних ЗМІ Львівщини цього разу сягнуло найвищого показника за увесь час моніторингу – 4,55 бала (червень – 4,15 квітень – 3,98, березень – 3,39, лютий – 4 бали): «Zaxid.net» - 4,74, «ZIK» - 4,77.
Електронні ЗМІ, як і друковані, найліпше витримали три стандарти - «достовірність (посилання на джерела)» – 1 бал, «оперативність» - 0,95 і «точність» – 0,92 бала з 1 можливого. Гірше ІА відокремлювали факти від коментарів - 0,71 бала. І традиційно найважче електронним ЗМІ, як і друкованим, витримувати стандарти «повнота фактів» і «баланс думок/точок зору» – 0,45 і 0,53 бала.
- Літнє затишшя у діловому та політичному житті традиційно призвело до різкого зниження кількості матеріалів із ознаками порушень стандартів, які можуть свідчити про замовний характер, у газетах та інтернет-виданнях. Це позитивно вплинуло на показники дотримання стандартів у більшості видань. В інтернет-виданнях показники навіть сягнули рекордних. Поліпшився і показник «Високого замку». Трохи ретельніше журналісти у липні дотримували стандарту балансу думок, хоча саме він разом із стандартом повноти фактів залишається найбільш слабким місцем більшості видань. На жаль, позитивна динаміка, ймовірно, має суто сезонний характер, - зазначив старший викладач Українського католицького університету, експерт Отар Довженко.

У липні львівські експерти моніторили також ЗМІ Донецька: друковані видання «Жизнь», «Донбасс», «Донецкие новости», «Вечерний Донецк», «Вечерняя Макеевка», «Панорама та он-лайн видання «Новости Донбасса» і «Ура-информ».

- Усі видання Донецької області, які були об’єктами моніторингу, у липні подавали матеріали із ознаками замовності. Причому в друкованих ЗМІ їх зафіксовано аж 33% або третина від усіх публікацій, що оглядалися. А в електронних тільки 6%, - наголосив керівник медіапроектів Львівського прес-клубу, експерт з моніторингу Роман Шостак. – Матеріалів з ознаками комерційної замовності вдвічі більше, аніж політичної. Середній бал дотримання всіх шести стандартів у друкованих ЗМІ – 3,37, а в електронних – 3,74. Найнижчу оцінку одержав баланс думок, а найвищу – достовірність (посилання на джерела). Тенденції дотримання стандартів журналістики у двох областях дуже подібні і відрізняються лише дозою порушень.

Щоденний Львів

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас