Зверніть увагу, Ви перебуваєте у старій версії порталу "Щоденний Львів". Нова версія доступна ось тут: http://dailylviv.com
DailyLviv.com
Стежте за новинами на TwitterМи на Facebook

На головну

Карти
Довідка Львова
Відпочинок у Львові
Культура
Фінанси

На головну Архів новин
02/08/13

Портнов і 300 нардепів ліквідують 122 спецпрокуратури

У рамках реформи прокуратури в Україні можуть бути ліквідовані 122 спецпрокуратури. Про це виданню "Комерсант-Україна" розповів радник Президента Андрій Портнов, який курирує розробку закону "Про прокуратуру" в Адміністрації Президента.

"По-перше, ліквідуються 122 спецпрокуратури - будуть розформовані всі військові, екологічні, транспортні прокуратури. Справа в тому, що після ліквідації загального нагляду і скорочення функції представництва держави в судах вони втрачають практично всі свої функції і повноваження", - повідомив Портнов.

За його словами, планується запровадити уніфіковану трирівневу систему прокуратури - будуть місцеві прокуратури (аналог районних), регіональні (аналог Кримської республіканської, обласних, Київської та Севастопольської міських прокуратур) і Генеральна прокуратура.

"Це означає, що міські прокуратури в обласних центрах також ліквідуються. Нам незрозуміло, чому досі в деяких обласних центрах прокуратура жила в режимі чотирирівневої системи - були і районні, і міська, і обласна прокуратури. Зрозуміло, навіщо це було потрібно прокурорам - є думка, що "чим більше, тим краще". Але тепер система буде уніфікована", - підкреслив Портнов.

Граничний вік відставки генпрокурора і суддів у рамках реформи може бути збільшений з 65 до 70 років. У цілому, порядок призначення і відставки не змінюється.

АП, за словами Портнова, планує направити законопроект "Про прокуратуру" на експертизу до Конституційного суду України 226 голосами. "Поки що ми не будемо докладати зусиль, щоб зібрати для нього 300 голосів. Зараз ми внесли закон до парламенту і хочемо направити його на експертизу до Конституційного суду 226 голосами. Але вже на наступній сесії парламенту потрібно буде визначитися, чи є підтримка конституційної більшості", - сказав Портнов.

Венеціанська комісія заявляла, що реформа судової системи, яка необхідна для подальшої євроінтеграції України, неможлива без реформи прокуратури. Голова Венеціанської комісії Томас Маркерт заявляв: "Я вважаю, що для того, щоб судова реформа була повноцінною і успішно, необхідно також реформувати прокуратуру".

Портнов трохи пізніше говорив, що Україна може провести реформу прокуратури і зазначав, що робота над законопроектом йде складно. За його словами Україна як приклад могла б взяти законопроект, який запропонувала Європа, і доопрацювати його.

РБК-Україна

Коментарі  

Коментування новин закрите у старій версії сайту.
Ім'я:
Коментар:

Напишіть "Щоденний Львів" без лапок (перевірка):

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут

Транспорт Львова 

Відео 


Прес-конференції, оренда залу, Львів

Курси валют 
НБУ [20.08.13] USD 0.00 7.99   EUR 0.00 10.66   RUB 0.00 0.26   GBP 0.01 12.50   CAD 0.00 7.73   CZK 0.00 0.40   LVL 0.00 15.17   MDL 0.00 0.63   PLN 0.01 2.50  


Наші партнери та корисні посилання

Розплідник Квіти Саду. Даруємо красу | Сертифікований фотограф Google, інтер'єрна та екстер'єрна фотозйомка, репортажна фотозйомка, віртуальні 3D тури, панорами 360 | ЖИТТЯ В СЕЛІ. БЛОГ СІМ'Ї, ЯКА ПЕРЕЇХАЛА З ВЕЛИКОГО МІСТА ЖИТИ В СЕЛО | Виготовлення 3D панорам. 3D тур. Сертифікований Фотограф Google | | Український Центр | Новини Львова


© "Щоденний Львів" 1999-2013, Усі права застережено. Про нас