Архів новин

Турфірми ігнорують систему пришвидшеного перетину кордону - прикордонна служба

З 1 серпня буде діяти спільний наказ Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства інфраструкури України про пришвидшене оформлення за попередніми повідомленнями організованих груп туристів, які перетинають державний кордон. Про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» повідомив начальник прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України полковник Олександр Рибак.

Будь-яка туристична фірма за 24 години до перетину кордону може подати на електронну скриньку вибраного пункту пропуску інформацію про пасажирів, транспортнийу засіб і отримати право на пріоритетний перетин державного кордону, повідомив Олександр Рибак. Усім турагенствам, за словами Рибака, повідомлені і електронні скриньки, і порядок оформлення списків пасажирів.

При отриманні повідомлення прикордонники впродовж 2 годин дають підтвердження, зазначають орієнтовний час, коли бажано перетнути державний кордон. За такої схеми скорочення оформлення відбувається в 2-3 рази – із 45 хвилин до 15 хвилин, наголошує О Рибак. Пільгою можуть скористаттися організовані групи від 8 осіб

Ця новація з 2012 року почала діяти і в авіаційних, і в автомобільних пунктах пропуску. Але аналіз з 1 січня 2013 року свідчить, що лише одне турагенство «Дзига» користується системою пришвидшеного перетину кордону – електронними скриньками і лише в одному пункті пропуску – «Шегині», наголосив О. Рибак. Решту турагенств нехтують цим і не використовують можливість забезпечити подорожуючим комфортні умови при перетині кордону.

Загалом 35 оганізованих груп, за словами О. Рибака, скористалися цією послугою.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут