Архів новин

Україна винна МВФ $8 млрд

Заборгованість України перед МВФ на 30 червня 2013 р. становила 5,27 млрд SDR (близько 8 млрд дол.), що становить 383,8% квоти країни. Про це повідомляє прес-служба фонду.

МВФ нагадав, що в рамках 29-місячної угоди stand-by Україна отримувала доступ до 10 млрд SDR (близько 15,2 млрд дол.), що становило 729% квоти. Всього було отримано два транші на 2,25 млрд SDR (близько 3,4 млрд дол.).

Також повідомляється, що МВФ планує включити Україну в програму пост-моніторингу угоди stand-by, термін дії якої закінчився 27 грудня 2012 року. Величина непогашеного кредиту перевищує поріг в 200% квоти, після якого зазвичай починається пост-моніторинг. Перший моніторинг буде проводитися восени 2013 р. разом з консультаціями за статтею IV (зобов'язання щодо валютного режиму). Обговорення виконавчою радою заплановано на грудень 2013 р.", - відзначає МВФ.

Зараз Україна веде переговори з приводу відновлення співпраці з МВФ і сподівається найближчим часом підписати угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 млрд дол.

МВФ для відновлення співпраці вимагає, щоб дефіцит бюджету (без урахування дефіциту НАК "Нафтогаз") не перевищив 2% ВВП у нинішньому і 1,9% - наступного року. Відповідно до закону України про державний бюджет на 2013 р. дефіцит держбюджету планується на рівні 50 млрд 432 млн грн, що становить 3,2% ВВП.

Раніше повідомлялося, що одним з ключових умов для отримання Україною фінансової допомоги МВФ є підвищення тарифів на газ для населення. Це один з ключових елементів оздоровлення державних фінансів, стан яких експерти МВФ оцінюють з урахуванням і фінансового стану НАК "Нафтогаз України" (а також обсягів держгарантій, які пропонується обмежити 8 млрд грн). Згідно з розрахунками МВФ, щорічно Україна витрачає на субсидії до 5% ВВП країни.


Нагадаємо, після схвалення програми stand-by влітку в 2010 р. Україна отримала від МВФ перший транш у розмірі 1,89 млрд дол. У грудні 2010 р. був наданий другий транш - близько 1,5 млрд дол. Після цього надання коштів за програмою були заморожені через невиконання Україною низки зобов'язань, зокрема щодо підвищення тарифів на газ і теплопостачання для населення.
Про це інформує РБК-Україна.

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут