Архів новин

Найбільше хочуть зимової олімпіади у Львові чоловіки у віці 18-30 років

Від бідності, мабуть, галичани здавна люблять себе кілька разів у житті потішити без обмежень: наприклад, зробити весілля-застілля таке пишне та щедре, щоб все село згадувало, навіть якщо на це пішла остання корівчина, а молодому подружжю доведеться їхати на заробітки, щоб віддавати борги. І не тільки доньці таке весілля, але й синові зробимо - чим гірша друга дитина?

Аналогію викликає ставлення галичан до підготовки-проведення у Львові великих спортивних змагань: футбольного Євро-2012, баскетбольного Євробаскету-2015, зимової Олімпіади-2022.

Ну і що з того, що історичні будівлі у Львові - занедбані, дороги - гірші, ніж у часи Другої світової, сміттєзвалище у Грибовичах - одне із найстрашніших у Європі, а смердить у місті час від часу - як у помийній ямі? Зате на власні очі бачили на стадіоні у Львові легендарних Роналду і Моуріньйо, пили пиво з німецькими уболівальниками і цілувалися (дівчата, напевне) з португальськими. Де ще стільки щастя знайдеш за кілька мільярдів народних гривень (у тому числі і своїх рідних), закопаних надмайстерно в спортивні об’єкти спритними їхніми освоювачами - без тендерів і конкурсів?

Ось так описує "Новий ПіК" фінансові подвиги головного організатора підготовки об’єктів до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року Боріса Колєснікова.

"...Останнім часом за що б не брався Борис Вікторович, скрізь його переслідують невдачі. На організацію Євро-2012, яку повністю віддали йому, витрачено близько $5 млрд, а в казну повернувся $1 млрд. Утримання побудованих стадіонів стало додатковим навантаженням на бюджет, а новенькі під Євро-2012 аеродроми – непотрібні авіакомпаніям через надвисоку орендну плату. Узявся Колесніков будувати дороги до Євро-2012, а вже за півроку вони почали руйнуватися. В лютому поточного року Азаров був змушений дати команду на виділення коштів на їхній ремонт".

Проте скептики вважають , що галичан нічого не вчать минулі помилки, і з Євробаскетом-2015 повториться майже така сама історія. Та й із зимовою Олімпіадою-2022 - те ж. Хоча, може, й близько далекоглядний МОК не розглядатиме кандидатуру України (Львова, в тому числі), однак за кілька років піарно-рекламної кампанії великі майстри бюджетних справ зуміють ще раз розбагатіти на недалеких горе-уболівальниках: "Вам - розваги, але за ваші гроші".

Ще одним підтвердженням такого сумного розвитку подій є соціологічне дослідження, яке молода львівська агенція "Фама" провела з власної ініціативи і без будь-якого наміру догодити Києву, як запевнила "ЩЛ" її керівник.

"Як ви ставитеся до ідеї проведення у Львові Олімпіади-2022 року?" - запитувала у липні львів’ян "Фама", і 19,9% чоловіків та 21,8% жінок хором сказали: "цілком позитивно".

А 8,9% чоловіків і 11% жінок: "Радше позитивно". Ще 8,3% чоловіків і 10,2% жінок - ставляться до такої ідеї "нейтрально".

По 4,6% чоловіків і жінок: "радше негативно". Решта 4,4% і 6,3% - "цілком негативно".

Підіб’ємо підсумки. 28,8% чоловіків і 32,8% жінок готові підтримати ідею зимової Олімпіади у Львові. І лише 9% чоловіків і 10,9% жінок - проти зимових ігор у Львові. Навіть якщо ті, хто ставляться до цього задуму нейтрально, змінили б свою думку на негативну, то все одно супротивників олімпіади назбирається тільки 17,3% і 21,1% або - загалом - 48,4%. Тоді як "за" вже є аж 61,6%.

До слова, найбільше підтримують проведення зимової олімпіади у Львові чоловіки у віці 18-30 років. Комусь у таких випадках, мабуть, спаде на думку банальне: якби молодість знала, якби старість могла.

Вочевидь, відповідь часто залежить від запитання. От якби воно було поставлене простіше: "Скільки коштів зі своєї кишені ви готові віддати на проведення зимової олімпіади у Львові?", то й результат був би цілком іншим. Нема олімпіад-подарунків, є олімпіади-витрати. І ще для жодної країни з нерозвинутою економікою такі спортивні заходи не окупилися. Навіть Греція і Португалія постраждали.Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут