Архів новин

Садовий привезе з Італії болларди, щоб зробити центр Львова пішохідним

У серпні у центрі Львова буде активно відбуватися планування пішохідної зони, поінформував радник міського голови з влаштування велоінфраструктури Олег Шмід.
«Очікуємо на початку серпня, орієнтовно 6-7 серпня, болларди ("Щоденний Львів" - автоматичні висувні пристрої для обмеження в'їзду, резервування паркувальних місць) та інше устаткування з Італії. Буде багато роботи, бо важко встановлювати болларди на трамвайних коліях. Треба робити все дуже акуратно, бо це і безпека, і рух трамваїв. Упродовж серпня буде формуватися зона пішохідна.
Від Катедри парковка службових машин буде забрана, це вже заплановано. Я вважаю, що у нас немає попиту на платне паркування, є попит на безкоштовне. Якщо буде реалізована ця концепція, коли в центрі міста, як в усіх цивілізованих містах буде платне паркування, я думаю, місць для паркування не буде бракувати. За задумом концепції на тій площі не повинно бути жодних машин.

Болларди будуть реагувати на трамваї автоматично, але в нас є випадки регламентованого заїзду транспорту в пішохідну зону. Йдеться про спецтранспорт. Також, за законом, доступ до своїх домівок повинні мати мешканці того району. У денний час вони там паркуватися не зможуть, але доступ матимуть. На практиці це виглядатиме так: у кімнаті охорони Ратуші буде монітор, пульт управління, камера, переговорний пристрій, тобто уся система, яка забезпечуватиме регламентований доступ. Буде електронна база автомобілів мешканців і за номерними знаками, якщо машина зареєстрована за певною адресою і має право заїзду, її впускатимуть. Спочатку, можливо, залучатимемо ДАІ, евакуатори, щоб машини при заїзді не паркували. В перші місяці треба попрацювати над цим, щоб люди побачили, що це не бутафорія, а пішохідна зона», - зазначив Олег Шмід.

Нагадаємо, у серпні центральну частину міста розпочнуть переводити в режим пішохідної зони. Територія, обмежена пр. Свободи, вул. Гавришкевича, пл. Осмомисла, вул. Підвальною, Валовою – буде пішохідною зоною, Про це інформує пре-служба ЛМР.


_____________________________________________________________________

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут