Архів новин

У Гологорах на Львівщині через 69-ть років перепоховали вояків дивізії «Галичина»

У неділю, 28 липня, в селі Гологори Золочівського району відбулося урочисте перепоховання останків 16-ох вояків дивізії «Галичина», які загинули тут в липні 44-го і були віднайдені в околиця села пошуковцями комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля». Чин перепоховання розпочався із панахиди в сільському храмі. Потім урочистою ходою похоронна процесія перейшла на кладовище, де відбулося захоронення останків вояків-дивізійників. Після того відбулося громадське віче, на якому виступили народний депутат України Олег Панькевич, депутати обласної ради, сільський голова, представники ветерансько-громадських організацій та місцеві активісти.

Виступаючи на вічі директор КП ЛОР «Доля» Святослав Шеремета подякував присутньому на перепохованні народному депутатові України Олегові Панькевичу за те, що у 2007 році, будучи депутатом обласної ради, ініціював створення комунального підприємства «Доля». За час функціонування КП ЛОР «Доля» його пошуковцями віднайдено дуже багато невідомих занедбаних поховань українських патріотів – борців за незалежність України.

Також Святослав Шеремета оголосив про те, що кілька хвилин тому, після заупокійних Богослужінь в церкві, до нього підійшла мешканка села Ганна Козак і повідомила ім’я та прізвище одного із полеглих вояків-дивізійників. Його звали Євген Хамула і він родом із містечка Глиняни, що за 15-ть кілометрах від Гологорів. Завдяки такій інформації, зазначив Святослав Шеремета, у пошуковців підприємства з’явився шанс через архіви дізнатися імена та прізвища й інших полеглих.

Нагадаємо, що 10 липня, пошуковці комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» на окраїні села Гологори Золочівського району віднайшли санітарне поховання жертв Другої світової війни. У спільній могилі, яка за своїми розмірами сягала 2х2 метри та була завглибшки 1,2 метра, покоїлися останки шістнадцятьох людей. За інформацією пошуковців КП ЛОР «Доля», віднайдені останки належать воякам дивізії «Галичина», яка в липні 1944-го у складі військ вермахту брала участь у битві, відомій в історії як «Бродівський котел». Те, що останки належать саме воякам-дивізійникам, підтверджують віднайдені в дослідницькому розкопі могили артефакти: остатки тканини від одностроїв, ґудзики від німецької уніформи, взуття, персні, нагороди та інші речі військової амуніції.

Однак, у спеціалістів КР ЛОР «Доля» є певні сумніви, що всі останки належать саме воякам дивізії. Одна із віднайдених в розкопі нагород, так званий лицарський халізний хрест зі свастикою і зазначеним роком - 1939, не могла належати воякові-дивізійникові. Відтак, як наголосив Святослав Шеремета, є підстави стверджувати, що серед похованих у могилі є останки принаймні одного вояка вермахту.

Про це повідомиоа прес-служба КП ЛОР "Доля".

Щоденний Львів

Всі новини випуску 
Читайте усі останні новини Львова тут